Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma ima svega na trzistu, zato samo redovno menjajte. Jedino sam 100% siguran da je na NIS pumpi originalno NIS ulje (a i zamisli kakav luzer treba da budes da falsiras NIS ulje)

Link to post
Share on other sites

Kolega sipa u Vectru Nisotec, prezadovoljan je. A u pravu si, bitno je redovno menjanje, i ova original postanu sranje ako se menjaju jednom u 50.000km, a ima takvih slučajeva.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Kaže prezadovoljan jer mu ne troši uopšte, u odnosu na kopiju GM-ovog ulja. Nije on iz našeg sveta automobila, pa mu je i to malo dovoljno. Završava mu posao, kaže. [emoji51]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Prezadovoljni su ljudi i winterama leti :D

Vecina ulja (da ne kazem sva original) u propisanom acea standardu i trazenoj gradaciji ima da vrse posao adekvatno, nisotec, shell, castrol magnatec, total, fam, elf, mobil super, motul itd.

Ko hoce bolje ulje, cisto za svoju dusu, ili izuzetno ostro vozi pa zeli ulje koje je termicki stabilnije i/ili ima vecu tacku paljenja, manji stepen isparljivosti itd. On moze da trazi neka natprosecna ulja.

Takodje i u okviru brenda ima razlicite klase i kvaliteta, castrol magnatec je jasno ispod castrol edge, kao i mobil super ispod mobil 1.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod srpskog FAMa i Winter Tigra, zar FAM prosle godine nije prodat americkom Valvoline? Cak za ova neka bolja ulja samo im lepe nalepnice?

Novi Winter sam vozio na 2 auta (Corsa D i Citroen C3), po meni je sasvim OK zimska guma, dosta bolja od starog Winter 1. Sad trajanje koliko ce biti, ne znam :)

Link to post
Share on other sites

Vozio sam i ja winteru novu zimi i leti,  Ako se dobro secam, oko 35.000km su mi izdrzale. Samo sam ih rotirao povremeno da se jednako trose. Naravno da je najbolje kad imas letnji i zimski set, tu nema price. Medjutim, svi znamo da brdo ljudi vozi i leti i zimi zimske gume. Aktivan sam vozac 20 godina i dok nije nije donet zakon ljudi nisu ni znali razliku. Dan danas postoje ljudi koji misle da su MS gume za sva godisnja doba. A meni npr odgovara da uvek vozim zimske i to dobre jer se zbog posla cesto krecem po ovim kao atarskim putevima pa ume i leti da bude blatnjavo. Wintera je leti po vrucem asfaltu malo slinava, ali normalan vozac nece imati problema. Iz blata me je spasila xy puta. 

Link to post
Share on other sites

Ali voziti zimsku gumu koja je za temperature do 6 stepeni, preko cega posle gubi performanse i svojstva, leti na asfaltu gde je 50-60 stepeni mi nema smisla... Em ubijes gumu tu na leto pa onda nije ni za zimu kad dodje zima, em je zimska i skuplja od letnje uvek. Sreca je da nisi imao nekih iznenadnih situacija, tu bi video koliko ima veze zamena guma

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

To se vidi kad nabodes full kocnicu pa kad krene abs da krlja ko lud a skripi li skripi ispod :D Letnja mnogo manje uvija i znatno smanjuje trag kocenja sto je najvaznije

Link to post
Share on other sites

Imam kod zene na autu letnji i zimski set, sve kako treba. I lepo sam napisao gore da je najbolje imati i jedne i druge. Na mom autu furam samo zimske jer mi tako odgovara. Ja nisam trkac, ne vozim 200, moj auto ni ne moze 200 da ide. A i ne treba. Ali treba da ima zimske balonke da mogu da stignem na posao i zaradim za leba 🙂 I ne, necu nivu da kupim. Evo sad da slikam audija kako izgleda ne biste verovali, a danima kisa nije padala. 

 

Link to post
Share on other sites

Prebacen je Tigar u neznatno visi rang, da se potuku jeftini Kinezi. Ranije nikad nisam gledao Tigar letnje po gradu, sad na mnogooo guma vidim onaj Tigar High Performance... Mislim, nadam se samo jos jacnoj konkurenciji sa istoka, nama vozacima bolje...

Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, dredger said:

Imam kod zene na autu letnji i zimski set, sve kako treba. I lepo sam napisao gore da je najbolje imati i jedne i druge. Na mom autu furam samo zimske jer mi tako odgovara. Ja nisam trkac, ne vozim 200, moj auto ni ne moze 200 da ide. A i ne treba. Ali treba da ima zimske balonke da mogu da stignem na posao i zaradim za leba 🙂 I ne, necu nivu da kupim. Evo sad da slikam audija kako izgleda ne biste verovali, a danima kisa nije padala. 

 

Aj slikaj buraz, da vidimo konacno tog audija  :D

Link to post
Share on other sites