Recommended Posts

Doslo vreme da se menjaju zadnji diskovi i plocice, u ate izvedbi 10k diskovi, 6k plocice i indikator kablic je 1500 +ruke... Nije malo iskreno ali sta da se radi, bar sam miran sigurno dok god je kod mene

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zadnje Ate plocice su oko 4000 bez popusta koje servis ima i cini mi se da taj kablic dosta rano upali lampicu za zamenu. Svakako bar dva puta godsinje imas priliku kod vulkanizera da pogledas koliko ima mesa na plocicama 

Link to post
Share on other sites

Pogresno sam zapamtio, diskovi su 4k komad, znaci 8k u kit i wynt, a za plocice i u kit i u wynt su mi rekli 5900 za zadnje. Rece mi majstor da menjamo i plocice

 

Gde si ti video za 4k?

 

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Posto mi je istekao edit, moj je f20 116i 2011, najjeftinije sam nasao valeo za 4700 ali za 1000 din necu da razmisljam uopste... Ja sam shvatio da ako menjas plocice, mozes da obradis diskove i nastavis tako posto disk ima duzi vek, dok ako menjas diskove, onda ne mozes da stavljas i stare plocice jer one vec imaju neki oblik...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Sad sam se setio, ja sam platio 3900 ali dobio sam greskom prednje, pa je moguce da je otkucao prednje umesto zadnje. Posle par dana kad sam otisao po prednje isto je bilo 3900.

Te sto sam greskom dobio sam ostavio za rezervu jbg. Uzeo sam u kit komerc tj poslali su u radnju koja radi sa njima.
Prednje diskove mi je drugar poslao iz mass, 9300 sa popustom al vrv su jeftiniji od zadnjih jer nema dobosa unutra. Mogu da pogledam koliko sam zadnje platio 2016 kad sam menjao

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites

Za e87 prednji ATE su 9500 i pločice ATE 5800...
Inače, zovem da se raspitam za set kvačila za e30...27000 brateee! Preteruju!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
A kolko bi ti da kosta kad su prestali da ga proizvode kao zamenski deo [emoji4]
Mene je lamela samo izasla 12k i to sam jedva nasao.

Još pre dve godine sam osetio da lamela popušta, tad sam zvao i tad je bio set 15000...ja kao ma neću još da menjam, jer ga i ne vozim toliko, nema ni 1500km od tad da sam prešao s njim. Sad već došla na red, kad reče cenu, auuu. Pa jel tebi realno da za dve godine skoči još malo pa duplo?

Ako imas lepe felne uzmi za E87 Power Ate diskove, 50e komad [emoji2]

Imam lepe, 18”, razmišljao sam i o PowerDisc, videću...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Miki_BMW said:


Još pre dve godine sam osetio da lamela popušta, tad sam zvao i tad je bio set 15000...ja kao ma neću još da menjam, jer ga i ne vozim toliko, nema ni 1500km od tad da sam prešao s njim. Sad već došla na red, kad reče cenu, auuu. Pa jel tebi realno da za dve godine skoči još malo pa duplo?


Imam lepe, 18”, razmišljao sam i o PowerDisc, videću...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Po ovome što ja videh, nema nikakve vajde, pošto i onako zadnji diskovi učestvuju u kočenju 20-30%, al da bolje izgledaju, bolje :D Daj slike u grupu obavezno potrošenih diskova, pošto ove moje proučavam, pa da vidimo..

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

Od e36 odnos tezine je 50:50, ne znam kocka koliko je al ne verujem da nije neka velika razlika.

 

 

Ali... 😀

 

 

 

 

50263508-2104192639671453-15236393132485

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites

Društvo, ima li nekog dobrog, pouzdanog majstora u Nišu za automatske menjače, okolina ili negde blizu Niša? Drugar najebo s autom, kupio Insigniu, posle nedelju dana rikne menjač, otera kod nekog majstora u Nišu, dao 600€, krene kući i na izlazu iz Niša opet rikne...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites