Recommended Posts

On 8/13/2020 at 6:40 AM, njegovawisost said:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16473539/bmw-m-135i

Evo jedne M jedinice od mizernih 300 i kusur konja...

U ovom konkretnom mislim da sam se vozio prosle godine, kada je bio kod prethodnog vlasnika. Ako je to taj, evo malo informacija:

Ide ko blesav al zaista, čipovan je na 380ks (ima i dyno rezultat), i to ne divljački, mislim da je AC Schnitzer, ceo komp zamenjen a ne budženo, dakle prava stvar.

https://www.ac-schnitzer.de/en/ac-schnitzer-performance-upgrade-for-bmw-1-series-m135i-m135i-xdrive-1796.html

Svi računi od održavanja u Delti, prava kilometraža. Održavan kako valja, utegnut u vožnji.

Jeste fali mu velika navigacija, ali ovo je momački auto pravljen za uživanje pa mnogima to neće ni biti neki nedostatak. 

Ova cene jeste malo jača, verovatno se čoveku ne žuri, neko se vodi logikom "ako naleti pravi kupac...."

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

16 hours ago, dredger said:

Pa jel salta bar do trece? To mu je dosta, moze sigurno 110-120, taman je u reguli.

ma salta on do 6 nego nepouzdano brate, treba da ga zavalis u kik u preticanju i da se pomolis da ce da te izvuce, da ne prebaci iz vece u jos vecu umesto manju i onda citulja

Link to post
Share on other sites
On 8/15/2020 at 7:13 AM, Sigtran said:

U ovom konkretnom mislim da sam se vozio prosle godine, kada je bio kod prethodnog vlasnika. Ako je to taj, evo malo informacija:

Ide ko blesav al zaista, čipovan je na 380ks (ima i dyno rezultat), i to ne divljački, mislim da je AC Schnitzer, ceo komp zamenjen a ne budženo, dakle prava stvar.

https://www.ac-schnitzer.de/en/ac-schnitzer-performance-upgrade-for-bmw-1-series-m135i-m135i-xdrive-1796.html

Svi računi od održavanja u Delti, prava kilometraža. Održavan kako valja, utegnut u vožnji.

Jeste fali mu velika navigacija, ali ovo je momački auto pravljen za uživanje pa mnogima to neće ni biti neki nedostatak. 

Ova cene jeste malo jača, verovatno se čoveku ne žuri, neko se vodi logikom "ako naleti pravi kupac...."

Sjajan je, al u ovom trenutku nazalost daleko preko mojih mogucnosti... 
Meni ne bi smetala navigacija ni najmanje - kod ovakvih kola to je najmanje bitno.

Link to post
Share on other sites

Gledam juče post na BMW Auto Nino o G30 520D 2017. godište sa 170000 km,  sa potpuno zapušenim izduvom, a onda se osvrnem na oglase gde su petice preko deset godina stare sa manjom kilometražom i pitam se...
Znate već šta se pitam, ovo je kulturan forum.

Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, pesimista said:

Gledam juče post na BMW Auto Nino o G30 520D 2017. godište sa 170000 km,  sa potpuno zapušenim izduvom, a onda se osvrnem na oglase gde su petice preko deset godina stare sa manjom kilometražom i pitam se...
Znate već šta se pitam, ovo je kulturan forum.

I onda udjes na forum gde svi voze e46 i e39 koji su presli do 200 000km i za 20 god ce kupiti te petice koje su 2020 imale 170 000 i 2040god ce imati 190 000-220 000

Edited by djukicc
Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, djukicc said:

Sto, da nije mozda e39 ili e46 bolje napravljen auto od G30.... Ljudi nemojte ziveti u lazima.

Nije napravljen bolje od njih. Konkretno buduci da je 5ca E39 je bolji auto u svakom smislu. Pogledaj nivo kvaliteta koze u ondasnje vreme i ovu sad skaj kozu eko kozu fore na novim. Pola materijala reciklirano a ranije se bas nesto nije puno razmisljalo o tome. Smatras da ti je lakse pricati sad tako kad samo jedan od pomenutih ima 20godina a drugi sada izasao. A buduci koji lom je F10 cim je malo zapusten lakse je vratiti e39ku ili e46 u zivot. Makar blokovi nisu pucali i menjaci. Ovi su sebe nadmasili uveliko po onom za sta su konstruisani i za kolko su pravljeni, a danas kad ga moras menjati na 5 godina kvalitet nije sastavni deo.

Link to post
Share on other sites

Sto se tice koze, drugarica radi u firmi koja radi kozna sedista za BMW, Audi, Merca i jos neke automobile... Kaze da koza koja se stavlja u BMW ne moze da se poredi ni sa jednom od ostalih koje rade, da se bas vidi bolji kvalitet kod BMWa

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, djukicc said:

I onda udjes na forum gde svi voze e46 i e39 koji su presli do 200 000km i za 20 god ce kupiti te petice koje su 2020 imale 170 000 i 2040god ce imati 190 000-220 000

 

4 hours ago, pesimista said:

Gledam juče post na BMW Auto Nino o G30 520D 2017. godište sa 170000 km,  sa potpuno zapušenim izduvom, a onda se osvrnem na oglase gde su petice preko deset godina stare sa manjom kilometražom i pitam se...
Znate već šta se pitam, ovo je kulturan forum.

 

To sto se kod nas trguju kola sa velikom kilometrazom nije do proseka predjenih kilometara nego do nas.

Prosek na zapadu je 12 - 15.000 km godisnje. Nisu oni blesavi da toliko vreme provedu u kolima, placaju gorivo, servise i gume.

 

 

Screenshot-from-2020-08-12-22-45-43-png-

https://www.odyssee-mure.eu/publications/efficiency-by-sector/transport/distance-travelled-by-car.html

 

 

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites

Ja nisam rekao da je sranje al da nije onog standarda ko nekad. A sta se sve danas radi i slicno to su neke druge teme. Meni je mnogo draze sto me glupaca preko pune linije prestrojila u moja vrata dok sam u E46 a ne u G20 nov da vozim. Nismo mi kultura ni narod za novo jos uvek jer svi su na telefonima, zamisljeni polu otvorenih usta voze i slicno ko mutavi. Pa da me otkine sa Seicentom u nov G30 tacno bi ga vezao za kola i vuko ga za sobom nedelju dana. Kakvi su putevi i kvalitet delova e46 je mama za Srbistan.
Inace pre 13k stavljen nov Sasch amortizer i oprugu Kayaba stavio da podigne malo nazad kad ono amortizer resio da je gotov. Evo slike pa razmislite dal vredi po bacati pare na “kvalitet” delove u Srbiji sugavoj. 4b3fce6cc310cf37033f5366211ca52f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites