Recommended Posts

Prednji komad 315e obican, 350e sport, 700e adaptive. Zadnji komad 250e obican, 280e sport,  560e adaptive.
Kocnice 145e prednje komad, 105e zadnje komad.
Moj brate kako vas vozace Bmw-a u Srbiji reketiraju kod nas je za ovaj model 7 obicni prednji oko 130,sport oko 180e adaptive nisam pitao,kocnice diskovi prednji po 70e komad,pakne ima neke delfi,ferodo 20-25e,brembo,ate od 35-50e.
Isto tako za e60 obicni amortizeri monro 65e komad,ja sam uzeo sachs sport amortizer 88e po komadu. Sve se cijene novih djelova u Bmw Pajovic sa mojim popustom oko 25-30%

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma kidaju nas svakako al makar da dobijemo to sto platimo pa ni po jada. Eno imas sliku mog Sachs amortizera posle 13k a auto je na 18kama pa nit vozim ko da mi je zadnje gde ne znam put niti gadjam rupe tako da ono.... Borat ima bolji kvalitet delova nego mi ovde.

Link to post
Share on other sites
Ma kidaju nas svakako al makar da dobijemo to sto platimo pa ni po jada. Eno imas sliku mog Sachs amortizera posle 13k a auto je na 18kama pa nit vozim ko da mi je zadnje gde ne znam put niti gadjam rupe tako da ono.... Borat ima bolji kvalitet delova nego mi ovde.
Kod nas su tako radili Vukcevic i Radulovic koji su ujedno i ovlasceni bili bukvalno su klali narod sadcje vec bolja situacija
Zamisli stavis delfi/ferodo na sedmicu.
Jbg brate i takvih imaa

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Bas sam proveracao adaptivne zadnje amortizere za BMW 640d f06, u Delti 6+ 80.000din komad bez ugradnje i programiranja, u radnjama izmedju 90.000 - 100.000din, u Madjarskoj u Segedinu u BMW servisu 750eur... tako da bas nisam siguran da nas sisaju tako... 

Rocco 77 mozes li proveriti posto su kod vas? ali opet moje misljenje moze biti razlika 50eur

Link to post
Share on other sites

Ne znam o kojoj se verziji konkretno radi ali S7 prema specifikacijma ubrzava slicno kao BMW 8 dizel (slicni motori). Mogu onda za zakljucim i da je BMW 8 sranje u dizel verziji...

Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Indorile said:

Papir poredjenje najbolje poredjenje

Po papiru mozemo da zakljucimo i da je  550i jedno 100 konja jaci i samim tim ide bolje u praksi...

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Indorile said:

Provozaj se u M550i i u S7 dizelu pa vidi jel seruckam :)

Meni su oba auta avioni, nisam nikad ni seo u njih pa ne mogu da sudim. Al ako kazes da nije to to verovatno nije. Iskren da vam budem, meni svaki auto koji ima preko 200ks ide sasvim korektno i meni jaci ne bi ni trebao. A i ta konjaza mi treba da sam bezbrizan pri preticanju, da povuce kako treba, ne za grad. 

Link to post
Share on other sites

Danas sam vozao 318d 2009. godište, nisam se rado vratio u svoj E46.
Naslušao sam se raznih priča o E90/91 da svašta nešto ne valja, ali kad sedneš u jedan vidiš koliko je to bolje urađeno od E46...

Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, pesimista said:

Danas sam vozao 318d 2009. godište, nisam se rado vratio u svoj E46.
Naslušao sam se raznih priča o E90/91 da svašta nešto ne valja, ali kad sedneš u jedan vidiš koliko je to bolje urađeno od E46...

isto ja posle e65 u e60 xD salu na stranu, e60 jje uradjen bolje od e90 kao sto je e39 od e46, konkrtno mislim na izolaciju kabine i materijalno iznutra. Ne kazem da je e60 daleko losiji ali oseti se razlika. 

Link to post
Share on other sites