Recommended Posts

2 hours ago, somi92 said:

Ako je 2,0d najmanji problem je aditiv za taj motor emoji23.pngemoji23.png

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

Pre X3 2009  i ovog N91 2011. sam imao X3 2005 sa m47 motorom i na to se nikada ne bih vraćao. N47 je značajno prijatnije voziti u svakom pogledu, pritom je i primetno živahniji. Ko ima zvečarku u džepu pa neće da zameni lance kad kupi auto, za njega je Grande Punto svakako bolji izbor. Mnogo jeftiniji servis 🙂

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ја нисам раније возио БМВ-а, али могу рећи да сам изузетно задовољан поменутим мотором. И да, замијенио сам ланац. Превентивно. И још много шта. Једноставно, када сам гледао ауто, урачунао сам то у цијену. Зато ми је сад стварно ужитак вожња.

Link to post
Share on other sites

On nije zivlji zbog motora nego geometrije turbine. Elektro deo turba mu pomaze da u nizim obrtajima ima vecu snagu motor kao motor traktor ko i M47. Pogotovo 177ks gde je lanac nazad pa je i buka veca ali opet sve je to subjektivno malo ko bi vozio dizela da je reg normalna i cena goriva :) 

Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, NikNS said:

...gde je lanac nazad pa je i buka...

Upravo je buka jedan od razloga zašto mi se više sviđa n47 od n47. N47 je tiši i ima mirniji i rafinirani rad. Lanac je pozadi upravo zbog boljeg balansa.

Kada sam iz E83 sa m47 prešao u E83 sa n47, prijatno sam se iznenadio....

Link to post
Share on other sites

Zavisi, ja sam vozio drugarov e90 163ks kad je imao 150k na satu nije se culo unutra, na 250k se momacki cuo unutra svakako .. Zamore se i motori i izolacije 😁 Meni generalno svi isto zvuce jer ni za jednog ne mogu reci da ima nesto lep zvuk, doduse lepse mi se cuje i N47 i M47 u obrtajima nego bilo koji tdi i slicno ali generalno kad vozis dizela i ne obazires se i ne mastas o zvukovima 😁

Link to post
Share on other sites

Ne pričamo o poređenju sa benzincima. Prežvakana i izlizana tema. Normalno je da benzinac lepše zvuči, baš kao što je normalno da turbo dizel manje troši i ima veći obrtni moment od atmosferskog benzinca. Ali da da je zvuk i osećaj za volanom isti kod n47 i m47, to već neće biti. Imao sam jedno, imam i drugo, pa sam mogao da uporedim.

Edited by idekius
Link to post
Share on other sites

Nego... Pričali smo o aditivima. Da ili ne i zašto ih inženjeri BMW-a ne preporučuju, tj. izričito zabranjuju upozorenjem na poklopcu rezervoara...

Edited by idekius
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, idekius said:

Nego... Pričali smo o aditivima. Da ili ne i zašto ih inženjeri BMW-a ne preporučuju, tj. izričito zabranjuju upozorenjem na poklopcu rezervoara...

Prica koju je meni majstor rekao je da je to zbog dizni, da su dizne jako osetljive i da zbog toga ne treba. Druga stvar koju sam cuo je da su to agresivne stvari koje prodiru/prolaze kroz delove sisteme koji su pod najvesim temperaturama i pritiscima i da to nije dobro jer je pitanje u kakvom su stanju komponente ispod prljavstine.  Treca prica koju sam cuo je potpuno suprotna od ove dve odnosno da su to bezazlene stvari koje ne rade nista jer proizvodjaci ne smeju da naprave dovoljno agresivne stvari da bi se natalozene prljavstine ocistile/sagorele/izbacile jer ne mogu da garantuju da to steti samim delovima motora. 
Licno sam koristio Wynns DPF cleaner i ne mogu da kazem da je bas zato auto bolje isao/procistio dpf, jer isao sam u SLO, AUT i CZE. A tamo je gorivo znatno bolje, potrosnja mi je bila za litar manja, a cim sam se vratio s nasim gorivom potrosnja se povecala.

Auto mi je svakako posle tako dugog puta bolje vukao.

Sipam samo Luoil Ecto dizel, i to je valjda aditivirano, kazu da ima neki aditiv koji cisti dizne i snizava temperaturu ledjenja i nemam nikakvih problema. 

Edited by chevu1990
Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da kod nas jos nema nekih info i korisnika Bmw sa benzinskim motorima? Serije 1 se jos i moze naci po koja, ostale jako retko...gledao sam npr f30 sa malo km ima u ponudi onih 1.6 benzinaca 136(vrv onaj Pezo iz serije 1),po neki 328i 245 ks koji mi na papiru vrhunski izgleda, al jako malo se zna o njima u opste. Imaju i one 2.0 sa 184ks i to lepo zvuci. I svi zbog tih sturih info oko benzinaca i dalje uzimaju dizele.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Pa ima stranih foruma da vidis probleme tog x28i motora, a u srbiji za 98% stanovnistva ce dizel uvek biti broj 1, pogotovo kod izbora polovnjaka do 5k evra sto se najvise prodaje. Ja vozim f20 116i pa ako mogu bilo kako da ti pomognem pitaj, taj motor ide i u f30

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa sada trenutno ne razmisljam o menjanju auta, a hteo sam uzeti bas benzinca, ali nisam nasao nista zglavno i uzeo na kraju m47. Ali kad budem uzimao sledeci, sigurno cu uzeti u obzir benzin kao prvu opciju. Al bi voleo svakako cuti neke info o Bmw benzincima, jer mi je ne zamislivo da jedan proizvodjac prevashodno motora nema dobar benzinac u ponudi vec duzi niz godina. Dosta ljudi znam da se zale da e87 i e90 benzince da trose mnogo ulja.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Tako sam i ja isto kao i ti tražio benzinca i na kraju završio sa m47... na oglasima samo selektuje čovek benzin, a zatim dizel, 20 puta više oglasa sa dizel motorima... ja sam jurio 6 meseci benzinca i na kraju sam morao da uzmem dizel jer mi je trebao auto.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja više volim benzin. Sad... X3 na benzin nisam ni gledao zbog potrošnje pošto pravim prilično pristojne kilometraže, a kasnije je ovaj e91 jednostavno izleteo kao opcija koja se ne propušta. Model za Rusko tržište (sto nije plus), potpuno nov prebačen u Ženevu gde ga je bio vlasništvo Ruske diplomatije. Kupio sam ga sa pravih i realnih nepunih 150.000 km. Jednostavno, nisam mogao da ne kupim.

Link to post
Share on other sites

Pa iskreno ni ja ne bih jurio benzinca u e90 generaciji sad u 2021 maltene, isao bih ili na moderni turbi benzin ili turbo dizel. Jbg jedino sta bih prezalio je da uzmem z4 2009+ sa onim 2,5 benz

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Da nema ko na prodaju plivajuci zamajac od e60 520i m54 odgovora i od e90 318,320d,od e46 320d,325i,330i tj iskljucivo od modela sa 6 brzina

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
On 10/2/2020 at 1:14 PM, somi92 said:

Pa iskreno ni ja ne bih jurio benzinca u e90 generaciji sad u 2021 maltene, isao bih ili na moderni turbi benzin ili turbo dizel. Jbg jedino sta bih prezalio je da uzmem z4 2009+ sa onim 2,5 benz

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

Potpuno se slazem, turbo benzin odlicna prica. :)

Link to post
Share on other sites

Nisam verovao kad sam video sta moze da se uradi od 114i 102ks(1.6 turbo benzin)...moze da ide na 210-225ks sa stage 1 [emoji16] To je vrv isti onaj Pezo motor kao kod somi92 onaj od 136ks, pa to je lepota od snage. Somi ne znam sta ti cekas sa cipom? [emoji3] Ako su se pokazali kao dobri motori, ovo bi mi bila mozda sledeca igracka za uzivanje. [emoji4]

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dulebp said:

Nisam verovao kad sam video sta moze da se uradi od 114i 102ks(1.6 turbo benzin)...moze da ide na 210-225ks sa stage 1 emoji16.png To je vrv isti onaj Pezo motor kao kod somi92 onaj od 136ks, pa to je lepota od snage. Somi ne znam sta ti cekas sa cipom? emoji3.png Ako su se pokazali kao dobri motori, ovo bi mi bila mozda sledeca igracka za uzivanje. emoji4.png

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

A koliko njutna se dobije? Da li moze zamajac fabricki to da izdrzi?

Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, Stefan L. said:

Ja iskreno ne razumem cene E30 modela.
Vozio sam 316i jedanaest godina, ne bih opet seo u kockicu ni na kratko, a kad ovaj ne bi imao cenu, rekao bih da vredi 500-600 evra.
Ali to sam samo ja.

Link to post
Share on other sites
A koliko njutna se dobije? Da li moze zamajac fabricki to da izdrzi?
Oko 300nm valjda. Sto je bas ozb i zanimljiva prica. [emoji846]
Cim je stage 1, trebalo bi da je ok sa zamajcem i kvacilom. Imas na youtube klipove sta je lik uradio sa 114i pa pogledaj. Revochip daje podatke da ide sa cipom oko 210ks i 300nm na stage 1.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites