Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17032119/bmw-525-i

 

 

Ima li neko iskustva sa konkretnim motorom, isao bih da ga pogledam a zanima me da li je nesalomiv ili je osetljiv motor? Cisto da mogu znati da li da uzimam ovako nesto ili da jurim 3.0 varijantu. Iskljucivo benzinac bez plina gledam a ako ga ima plin ce ici napolje, hvala unapred.

Link to post
Share on other sites
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17032119/bmw-525-i
 
 
Ima li neko iskustva sa konkretnim motorom, isao bih da ga pogledam a zanima me da li je nesalomiv ili je osetljiv motor? Cisto da mogu znati da li da uzimam ovako nesto ili da jurim 3.0 varijantu. Iskljucivo benzinac bez plina gledam a ako ga ima plin ce ici napolje, hvala unapred.
M54 motor generalno ka i svaki benzinac samo ulje i antifriz pazit i nema problema. Iskreno ja nebi skidao plin jer to su kompleksi vozit na cisti benzin konkretno ovakav motor mi brat vozi sa 10e benzina ne moze 70km preci,dok sa plinom prelazi na nasu cijenu 0.49e/l 10e 180km

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, NikNS said:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17032119/bmw-525-i

 

 

Ima li neko iskustva sa konkretnim motorom, isao bih da ga pogledam a zanima me da li je nesalomiv ili je osetljiv motor? Cisto da mogu znati da li da uzimam ovako nesto ili da jurim 3.0 varijantu. Iskljucivo benzinac bez plina gledam a ako ga ima plin ce ici napolje, hvala unapred.

hahaahhah gde si bas ovaj e60 izabrao xD 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Rocco77 said:

M54 motor generalno ka i svaki benzinac samo ulje i antifriz pazit i nema problema. Iskreno ja nebi skidao plin jer to su kompleksi vozit na cisti benzin konkretno ovakav motor mi brat vozi sa 10e benzina ne moze 70km preci,dok sa plinom prelazi na nasu cijenu 0.49e/l 10e 180km

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 

da trosi dosta corbe po gradu..

Link to post
Share on other sites

Vidi slazem se maksimalno s tobom, znam da ce me klati ko svinju jer 90 posto vremena vozim grad, dva dana u nedelji imam malo otvorene voznje. U svoj e46 sam puko 2000e u mehaniku da bi bio besprekoran, ima u mojoj temi sve, turbo slinio i preventivno repariram turbo, jutros krenem iz druge u trecu da presaltam auto digne sam obrtaje a tu blizu pesacki prelaz, jedva nekako u 5tu i kocnicu spustim mu obrtaje. Turbo kaput, jer je krenuo u iber turazu, svuko mi 1.5mm ulja sa stapa dizne skljocaju eno ja motoru tako da ono. Toliko sam razocaran vise i psihicki ubijen da planiram da se iscimam za ovako neku pricu cistog benzina i znam da me nece zezati zamajci, turbine, dizne, turbo rupe, isparivaci plina i sl. Sipam nedeljno u dizela 3-4000 din i predjem oko 300km draze mi je za iste pare preci 100km al s uzivanjem a ne da mu mislim sta i kako. Danas sam se zareko s dizelima je gotovo pogotovo sto je krenuo navlaciti pred pesacki ne daj boze mogo sam pokupiti nekog pa ici na robiju ni kriv ni duzan. Hvala puno na odgovoru imacu u vidu svakako to pa ako Bog da uzmem neki odma posudu menjati hladnjaka, termostate i pumpu za vodu i milina. [emoji108][emoji846]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, NikNS said:

Vidi slazem se maksimalno s tobom, znam da ce me klati ko svinju jer 90 posto vremena vozim grad, dva dana u nedelji imam malo otvorene voznje. U svoj e46 sam puko 2000e u mehaniku da bi bio besprekoran, ima u mojoj temi sve, turbo slinio i preventivno repariram turbo, jutros krenem iz druge u trecu da presaltam auto digne sam obrtaje a tu blizu pesacki prelaz, jedva nekako u 5tu i kocnicu spustim mu obrtaje. Turbo kaput, jer je krenuo u iber turazu, svuko mi 1.5mm ulja sa stapa dizne skljocaju eno ja motoru tako da ono. Toliko sam razocaran vise i psihicki ubijen da planiram da se iscimam za ovako neku pricu cistog benzina i znam da me nece zezati zamajci, turbine, dizne, turbo rupe, isparivaci plina i sl. Sipam nedeljno u dizela 3-4000 din i predjem oko 300km draze mi je za iste pare preci 100km al s uzivanjem a ne da mu mislim sta i kako. Danas sam se zareko s dizelima je gotovo pogotovo sto je krenuo navlaciti pred pesacki ne daj boze mogo sam pokupiti nekog pa ici na robiju ni kriv ni duzan. Hvala puno na odgovoru imacu u vidu svakako to pa ako Bog da uzmem neki odma posudu menjati hladnjaka, termostate i pumpu za vodu i milina. emoji108.pngemoji846.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

e60 sa oglasa je inace licno moj, prvi e60 koji sam kupio pre par godina i auto je 2003 godina kupljen u Radulovicu i prvi put izasao iz salona 2005 godine, pravi kilometri stanje bilo odlcino! ja sam ga uzeo od bankara koji je ga je otkupio od strane bivse vojvodjanske banke, sluzbenik neki vozio glavnog bankara tada. Treba ti 2000 dinara dnevno za taj auto. Mene jetuko po dzepu sa corbom samo tako, nikad nije pisalo naboardu ispod 13.3 a trosio je potpisujem bar 15! 

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Stefan L. said:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16802409/bmw-523-lci-25-nov moj savet.. ako hoces da kupis neki idi gledaj ovaj!

Ovo je lepa petarda. Al mora on da bude potrosac, 2.5 motor atmosferski, automatik. Sad jos kad krene zima 15 bez problema po gradu, na kratke ture i jace. Taj auto ako ima prosek 10-11 to je da se sutas u dupe. To je realnost.

Link to post
Share on other sites

Naravno, ali pocinjem da uvidjam da vecina koja vozi benzince ne kuka za kvarove ili se bar ne hvali ovde. Svaka druga i treca tema je “Pozdrav ljudi imam problem sa 320d ili 520d” [emoji23] Daleko od toga da su losi ne generalizujem zbog svog iskustva ali mi niko je moze reci da je kvalitetan, eno drugarov e46 330xd stoji po 5 meseci i jace, on dodje iz Norveske i smenjujemo se na njemu ko ce vise da ga siluje po Fruskoj Gori auto nikad nije zatrzao. Plus trosi manje normalnom voznjom nego moj 320d [emoji23] Zna se ko je imao za 3.0 imao je za dobro odrzavanje i to je neminovno. Ovo ispod je sve cesce macka u dzaku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

U filter stavis bmw, 2005 i mladje, benzin ili benzin /plin i dobijes 318 oglasa, promenis vrstu goriva u dizel i dobijes 3501 oglas. E sad, benzinci su jednostavniji sami po sebi, plus ih u praksi ima u najboljem slucaju 10 puta manje i eto ga kako ispada da se benzinci ne kvare

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja još ne sedoh u polovnjaka koji nisam popravljao. Bilo koje marke...Kvare se apsolutno svi, samo je pitanje vremena, načina i novca koji je neko voljan da izdvoji za sređivanje. Sedoh u Hondu Accord pre 5 godina, posle mesec dana - letva volana. Reparacija 300e. Svetski čuven "Japanski kvalitet"

Link to post
Share on other sites

@darkside Kad se kaže Japan kvalitet obično se misli na Toyotu [emoji6] @NikNS Evo i ja vozim benzinjaru i ne žalim se,dakle imaš [emoji106] od mene što se tiče izbora pogonskog goriva. Šteta samo što nema M43 u e60[emoji1787] . Ti benzinci u e60 znaju baš da zadaju muke,95% njih troše ulje,rashladni sistem mu nije jača strana...pažljivo biraj.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites

Znate kako drugari, ja sam ovaj svoj auto toliko odrzavao i popravljao kao ono kad imas dobru ribu al loseg karaktera pa puknete pa daj da probamo ovako onako, kad na kraju iberturaza haha. Prvi problem majstore boli djokica da se bakcu sa autom 2001, drugi problem treca klasa delova, menjao sam sve iz preventive kupovao najskuplje renomirane brendove, cak sam vam stavljao i slike kako amort propisa posle 13k, turbo evo posle 7k zveknuo, korpa kvacila je zakucala pa kvacilo ide do pola sad a menjano je pre 20k sa zamajcem sve uzeto iz Luka 76000set itd itd kontate poentu. Ako je vec takva stvar, uzecu jednostavniji motor (benzin) jer cim se neka nereguralnost dijagnostika, svecice, maf ili map senzor, struja i to je to, daleko lakse ispitivanje od dizela, majstora koji je cuo za taj i taj slucaj ali ga mrzi da se bakce i slicno. Opeko sam se sad na dizela sreca pa nemam viljuskar znaci po sred bulevara bi ga prevrtao ko bure. A ako cu vec ponovo izdvajati novce radije ce to biti za nesto vec pomenuto jer vidim da su svi zadovoljni, problem kad se desi lako se sanira i milina. Zimi vam ne ispada plomba na leru dok se ne zagreje, menjac ne igra tj rucica pa mislis da ce se sam ubaciti u drugu brzinu i sl. Haha [emoji3] Odo samo jos sam sebe ubediti da ponovo treba uzeti bmw pa cemo pako [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Drugari moji, nije problem u dizelu ili benzincu. Problem je u tome što je prosečan auto koji svi mi ovde vozimo leš od 20 god. A onda kukamo "loš kvalitet" ovo ono...Ajde da vam garantujem da kad sednete u novog BMW-a bilo koje klase i goriva, nećete imati problema. Al jbg. to sebi može da priušti advokat u Nemačkoj...

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, NikNS said:

ima u mojoj temi sve, turbo slinio i preventivno repariram turbo, jutros krenem iz druge u trecu da presaltam auto digne sam obrtaje a tu blizu pesacki prelaz, jedva nekako u 5tu i kocnicu spustim mu obrtaje. Turbo kaput, jer je krenuo u iber turazu

Ček, sećam se teme i reparacije turbine.
Znači li to da je reparacija loše odrađena, ne verujem da je turbina mnogo "prešla" od tada?
Da li je pod garancijom?
Da nije slučajno problem bio do interkulera, da se on nije napunio uljem od "slinjenja" stare turbine pa sad nekako sve to ulje došlo do motora?

Link to post
Share on other sites

Presla je 7k km, interkuler nije bio nauljen pa ga nisu cistili, medjutim imao sam problem overboosta, na dijagnostici (3 razlicite) auto je davao gresku grejaca 3 cilindra, vakum creva i unutrasnje grejanje, tada smo zamenili vakume i buduci da majstor nije stigao provozati auto muski posle toga te mi je receno da vozim i da vakumima treba da smo resili turbo rupu koja nastaje kad auto dostigne 130kmh nekad i na 160kmh gde bukvalno kao da ugasi turbo i treba mu 20ak sekundi da ponovo nabije pritisak i krene da vuce iako je gas do poda. Termin je bio zakazan za utorak koji dolazi ali evo ovo se desilo jutros. Sumnjam da je u ventilu turba bio problem pa je otislo do te mere da dobije luft i progura ulje. Videcemo kakva je steta i sl. Za sad znam da treba turbo, korpa kvacila koja se prestelovala od obrtaja, ciscenje usisa i interkulera i creva. No svakako sam izgubio svaku zelju cimanja oko toga. a2fb400e456959063c02cf627e8c2312.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, NikNS said:

Znate kako drugari, ja sam ovaj svoj auto toliko odrzavao i popravljao kao ono kad imas dobru ribu al loseg karaktera pa puknete pa daj da probamo ovako onako, kad na kraju iberturaza haha. Prvi problem majstore boli djokica da se bakcu sa autom 2001, drugi problem treca klasa delova, menjao sam sve iz preventive kupovao najskuplje renomirane brendove, cak sam vam stavljao i slike kako amort propisa posle 13k, turbo evo posle 7k zveknuo, korpa kvacila je zakucala pa kvacilo ide do pola sad a menjano je pre 20k sa zamajcem sve uzeto iz Luka 76000set itd itd kontate poentu. Ako je vec takva stvar, uzecu jednostavniji motor (benzin) jer cim se neka nereguralnost dijagnostika, svecice, maf ili map senzor, struja i to je to, daleko lakse ispitivanje od dizela, majstora koji je cuo za taj i taj slucaj ali ga mrzi da se bakce i slicno. Opeko sam se sad na dizela sreca pa nemam viljuskar znaci po sred bulevara bi ga prevrtao ko bure. A ako cu vec ponovo izdvajati novce radije ce to biti za nesto vec pomenuto jer vidim da su svi zadovoljni, problem kad se desi lako se sanira i milina. Zimi vam ne ispada plomba na leru dok se ne zagreje, menjac ne igra tj rucica pa mislis da ce se sam ubaciti u drugu brzinu i sl. Haha emoji3.png Odo samo jos sam sebe ubediti da ponovo treba uzeti bmw pa cemo pako emoji23.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

kad budes promenio brend manje ce te boleti glava brate :) bmw je skuplji za odrzavanje u odnosu na konkurente audi, mercedes.. imam par drugara koji vozi ove suparnicke i vidim da su svi prezadovoljni, dok samja vozio prvi bmw kupe sestak, jedini sam kukao dok drugi nisu xD 

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, darkside said:

Ja još ne sedoh u polovnjaka koji nisam popravljao. Bilo koje marke...Kvare se apsolutno svi, samo je pitanje vremena, načina i novca koji je neko voljan da izdvoji za sređivanje. Sedoh u Hondu Accord pre 5 godina, posle mesec dana - letva volana. Reparacija 300e. Svetski čuven "Japanski kvalitet"

Ne znam kakve veze ima Letva sa pouzdanošću auta? Pre bi se reklo da ima veze sa krš putevima... 

Link to post
Share on other sites