Recommended Posts

benzinac je zakon 💪 uzivanje u voznji, zvuk, lakoca voznje po gr sve je na strani benzina... mislim da vredi to sto trosi vise

Sto se tice japanaca, imao sam vise toyota, ali auto koji se pokazao perfektno je Rav4 2.2 dizel, kupljen 2009 nov u salonu kod nas, 2016godine prodat sa 550.000km (naravno redovno odrzavan samo u ovlascenom servisu) dan danas se vozi i redovnoga srecem na ulici, trenutno ima preko 700.000km😂 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

14 hours ago, NikNS said:

Vidi slazem se maksimalno s tobom, znam da ce me klati ko svinju jer 90 posto vremena vozim grad, dva dana u nedelji imam malo otvorene voznje.

Ako je već toliko gradske vožnje, čemu petica? I te petice benzinci su napolju pregazile mnogo kilometara, ne postoji garancija da neće praviti problema koliko i dizel.

Gledajući ponudu E90 sa benzinskim motorom naleteo sam na baš dobar primerak:


https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16796194/bmw-325-kupljen-u-beogradu

Možda mu je cena malo veća od proseka, ali je 2500 cm3 , odličan enterijer, kupljen kod nas (verovatno originalna kilometraža).

Link to post
Share on other sites

E to je problem druge prirode, naime prostor 3ke unutra mi ne odgovara buduci da sam vlasnik e46ce kad je 4oro u autu nazad nema mesta i uvek moram sediste malo napred, a jako mrzim menjati svoju poziciju voznje, i nekako legne ceo, a s vecim autom bi dobio sto mi je falilo uvek kod trojke. Parking u gradu mi nije sporan jer na poslu imam svoj parking a kuci imam Garazu i obzirom da zivim na 5 min od centra nije mi nuzno kolima se zavlaciti u sam centar.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Vidim da je ovo daleko aktivnija tema od predstavljanja clanova gde sam prvo pisao, pa ajd' da prekopiram: 

Video sam nekoliko primeraka na oglasima, pa bih vas pitao sta mislite o njima. Unapred i vecno zahvalan na svakom mudrom savetu koji imate, a evo i linkova: 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16739846/bmw-520-i-svajcarska

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16652236/bmw-530-d

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16876807/bmw-320 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16999028/bmw-330-330

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/11700460/bmw-330-330d-autom

Bio je i jedan 330Xi, ali ga nema vec par dana, izgleda da je prodat... Kupljen u Srbiji.... :(

Svestan sam da me ceka ulaganje u startu, da kilometraza verovatno nije prava i da cu se druziti s majstorima daleko cesce nego sto je to bio slucaj kod Skode Rapid koju trenutno vozim...

Link to post
Share on other sites

Ovaj prvi karavan mi je najkrvaviji[emoji23] 6.3.2012 je imao 179900 a osam godina kasnije samo 183000 km. I još te prodavac ubeđuje da je apsolutno prava kilometraža. Pa nije stajao osam godina sve mu jbm. Pa brate...[emoji849] Inače sve leševi po meni, pogotovo e46 sa M branikom.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites
23 hours ago, darkside said:

Ja još ne sedoh u polovnjaka koji nisam popravljao. Bilo koje marke...Kvare se apsolutno svi, samo je pitanje vremena, načina i novca koji je neko voljan da izdvoji za sređivanje. Sedoh u Hondu Accord pre 5 godina, posle mesec dana - letva volana. Reparacija 300e. Svetski čuven "Japanski 

To ti je uvalio taj sto ti je prodao. Jinda Akord 2.0 ili 2.4 benzin je vrhinski automobil.

Link to post
Share on other sites

To je svakako uvaženo mišljenje o Japancima (koje sam i ja imao). Accord kupljen nov u BG Delti od 0km, svaki km u servisu, posle majstori koji samo rade Honde je održavali. Korpa, lamela druk lager 2 puta, servo crevo dva puta, servo pumpa remontovana pa crkla nakon godinu dana, letva volana, anlaser, kompresor klime, dihtung dekle motora, od lišća i normalnog otpada se zapušili odvodni kanali pa voda počela da ulazi u kabinu, radio crkao na taj način da je užasni zvuk počeo da izlazi iz zvučnika i onemogućava vožnju, master cilindar propao, kvačilo kad se pritisne škripi i ne može se popraviti zbog unutrašnjeg dizajna...i spisak se nastavlja. Ja sam je uzeo sa 180k Km. Prodao sa 250k Km, i posle je uništena. To je moje iskustvo 😋

Link to post
Share on other sites

Verovatno 1001. isto pitanje, ali aj i ja da ga postavim... koji antifriz da sipam u 118d m47 2005.god? Ne mogu da nadjem za m47, na netu je većinu za benzince pisano, a owner’s manual mi je na nemačkom...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, darkside said:

To je svakako uvaženo mišljenje o Japancima (koje sam i ja imao). Accord kupljen nov u BG Delti od 0km, svaki km u servisu, posle majstori koji samo rade Honde je održavali. Korpa, lamela druk lager 2 puta, servo crevo dva puta, servo pumpa remontovana pa crkla nakon godinu dana, letva volana, anlaser, kompresor klime, dihtung dekle motora, od lišća i normalnog otpada se zapušili odvodni kanali pa voda počela da ulazi u kabinu, radio crkao na taj način da je užasni zvuk počeo da izlazi iz zvučnika i onemogućava vožnju, master cilindar propao, kvačilo kad se pritisne škripi i ne može se popraviti zbog unutrašnjeg dizajna...i spisak se nastavlja. Ja sam je uzeo sa 180k Km. Prodao sa 250k Km, i posle je uništena. To je moje iskustvo 😋

Ti si onda redak ili jedini slučaj! Meni deveti Accord po redu i za tih 9 komada nisam imao pola problema koje si ti imao na tom jednom, a čak sam kupe Accord kupio sa pola miliona km na satu od toga preko 300k na plinu, taj auto i dalje pegla, sad ima 800k!

Poslednja 2  komada 2.4 automatici, na prvom puklo crevo usisa, jedini kvar za 40000km kod mene, ovaj sad noviji model isti motor i menjač, za mesec dana sam već ubio skoro 5000km,i planiram još najmanje sve godine da ga vozim i verujem da neće biti problema. 

Link to post
Share on other sites

Ja imam poznanika, kupio novu 2010, ima preko 300.000km. Kaze jedino sto se smorio jer je crvena pa je matirala. Inace sipaj, vozi. Nije skroz matirala bas, ali nesto su pogresili s tom crvenom bojom, video sam ih vise crvenih matiranih.

Link to post
Share on other sites

Pa može biti i da ja uništavam kola nekom nenormalnom brzinom... ne znam stavrno. Evo u E90, počeo da mi dimi motor - iz usisa ide dim! Majstor rastavio, skinuo usisnu granu kad ono ŠELNA u motoru, kod klipova!! Ni ja ni prethodni vlasnik nismo dirali ništa oko usisa, motora...

Link to post
Share on other sites
Verovatno 1001. isto pitanje, ali aj i ja da ga postavim... koji antifriz da sipam u 118d m47 2005.god? Ne mogu da nadjem za m47, na netu je većinu za benzince pisano, a owner’s manual mi je na nemačkom...


Sent from my iPhone using Tapatalk

G11 zeleni ide u m47. Preporuka je za Total kazu mnogi servisi koji su ih i testirali da su neverovatno opravdali cenu, pre dve godine sam sipao u svoj nikad nije bilo problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Miki_BMW said:

Hvala puno momci, treba da dosipam, možda i ispraznim ceo sistem, samo da pogledam po netu kako se ozračuje sistem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

To bi bilo najbolje, pred zimu sada.

Link to post
Share on other sites

Ne pohvalih se pre negde, meni zadnji diskovi na E87 bas ocajni, u inostranstvu mi drug naleti na brembro xtr rupicaste diskove i bremno xtr plocice, 120€ sve ukupno (redovna cena 220€ za 2 neventilirajuca diska i plocice 😮).

Trebace jos nekoliko sedmica da stigne sve.

Ne verujem da ce imati nekog preteranog efekta na kocenje (mada kod BMW kazu da su zadnje kocnice znatno bitnije nego kod drugih auta) al eto, iduci vlasnik da vidi :D

Link to post
Share on other sites

Sipas do cepa upalis auto cep ostane otvoren i on radi izbaci visak, za to vreme grejanje upalis na max i to je to... Kad vise nema mehurica odes provozas malo i to je to.

Link to post
Share on other sites
On 10/9/2020 at 10:28 AM, NikNS said:

E to je problem druge prirode, naime prostor 3ke unutra mi ne odgovara buduci da sam vlasnik e46ce kad je 4oro u autu nazad nema mesta i uvek moram sediste malo napred, a jako mrzim menjati svoju poziciju voznje, i nekako legne ceo, a s vecim autom bi dobio sto mi je falilo uvek kod trojke. Parking u gradu mi nije sporan jer na poslu imam svoj parking a kuci imam Garazu i obzirom da zivim na 5 min od centra nije mi nuzno kolima se zavlaciti u sam centar.


Sent from my iPhone using Tapatalk

E92 ima više mesta pozadi i komforniji je od E46 limuzine. :D Ja sam bio malo u šoku kad sam isprobao nekoliko E92 koliko je komforniji auto u odnosu na E46. Sad mi je malo krivo što sam ponovo kupio E46, trebao sam ipak da idem na E90/92 bez obzira što je jeftini plastikarac (lično mišljenje).

E60 mi je ipak za nijansu veći auto, teško bih se navikao na njega (vozi drugar pa s vremena na vreme ga provozam), ali je ipak kvalitetniji i ozbiljniji auto od E90. Ja bih tu gledao LCI 525i 3.0 benzinca, koliko sam skapirao taj motor je odličan i nema nekih problema, a opet je dovoljno ekonomičan i prijatan za vožnju.

Link to post
Share on other sites