Recommended Posts

Brate, a da te pitam, jel moze da steti na mom 1.9tdi sa preko 600.000km to 5w40 ulje? Prethodni vladnik mu je godinama to sipao, ja sam nastavio. Ja sve nesto kontam da nije to ulje za njega. Mada ni ne trosi nesto, mozda 7-8 deci na 10.000 km  @Elvir

Edited by dredger
Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nastavi slobodno 5w40, nije to strasna potrosnja za toliko predjenih km. A svakako vise prija turbu kad je sintetika(redje)nego polusintetika ili mineralno ulje(gusce).

Vratio bih se na temu benzina, mnogo ih je malo na nasem trzistu u opste, i ispadne da se jako malo zna o Bmw benzincima, ja sam imao zelju da uzmem benzinca, ali nisam znao sta da uzmem a da je koliko toliko provereno, a za nesto novo nisam imao budzet. Prednost benzinca je sto je kao polovan vrv manje presao jer niko ne uzima preko benzin a da prelazi velike km, jer trosi vise pa im nije isplativ za velike km.
Za sledeci auto cu svakako opet gledati prvo benzin, valjda su ovi noviji turbo benzinci ok, to ce jos vreme pokazati, deluju mi kao zanimljiva prica, cak i od onih 114i do 328i...328i(245ks) bi mi svakako bio prva zelja :)

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Odlican kec. Juce bas kod kuma u servisu taj model keca samo 2.0d. Ja seo unutra, oseti se miris kože. Dugo nisam u novijim kolima sa kao koznim sedistima osetio miris kože. Odlican je kec, mnogo bolji od prve generacije.

Link to post
Share on other sites
On 10/8/2020 at 10:59 PM, NikNS said:

Videcemo kakva je steta i sl. Za sad znam da treba turbo, korpa kvacila koja se prestelovala od obrtaja, ciscenje usisa i interkulera i creva.

Ima li kakvih novosti o šteti i popravci?

Link to post
Share on other sites
On 10/15/2020 at 4:18 PM, Desmo said:

Godina proizvodnje je najmanje bitna:

 

09f0d1a3bbbf3b45ce0b2f30faa06f4c.jpg

 

Nije bitna godina ako se pravilno servisira i menjaju potrosni delovi. Doduse, mozda je malo i los primer. Avioni su posebna industrija sa jako rigoroznim proverama i remontima, pa je i odrzavanje tih masina neuporedivo sa automobilima ;)

Link to post
Share on other sites
On 10/8/2020 at 7:45 PM, NikNS said:

Danas sam se zareko s dizelima je gotovo pogotovo sto je krenuo navlaciti pred pesacki ne daj boze mogo sam pokupiti nekog pa ici na robiju ni kriv ni duzan.

o majku mu j***m ludu

Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, dulebp said:

Struja zakon...dok se baterije ne isprazne emoji16.png

Tesla S jeste zakon - 2.5s do stotke, 800L "gepek", vrh limuzina, nema šta, auto ispred svog vremena... Ali nije to za Srbiju, jer brate koooošta, kod nas nema punjača niti će ih u dogledno vreme biti (dakle realno ne bih mogao da krenem na neku vikend turu po Srbiji sa njim), a nema svako ni svoju kuću sa garažom. Da spomenem još da mu je vrednost posle 10 godina, kada mu baterija značajno oslabe, pa skoro pa nula. Tako da... jednog dalekog dana... a za puritance koji misle da struja ne zagađuje, skoro su nemci napravili kalkulaciju koliko zagađenja se napravi uljučujuću i iskopavanje materijala, pravljenje delova, baterija, pa onda i samu proizvodnju struje za korišćenje vozila... i sveukupna razlika u zagađenju u odnosu na benzince ili dizele i nije bila neka.

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

Električni automobili jesu budućnost, očigledno... Ali ne očekujem ništa jeftino i ekološki čisto.

Benzin i dizel nisu skupi, skupe su akcize i porezi. Struja nije jeftina, a kada se omasovi, država će razrezati namete.

Što se ekologije tiče, struja treba da se proizvede. Termoelektrane (ugalj) nisu baš pojam ekologije, nuklearne elektrane još manje...

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, idekius said:

Električni automobili jesu budućnost, očigledno... Ali ne očekujem ništa jeftino i ekološki čisto.

Benzin i dizel nisu skupi, skupe su akcize i porezi. Struja nije jeftina, a kada se omasovi, država će razrezati namete.

Što se ekologije tiče, struja treba da se proizvede. Termoelektrane (ugalj) nisu baš pojam ekologije, nuklearne elektrane još manje...

Samo da se gazde dogovore kad ce i kako da predju sa tecnog fosilnog goriva na cvrsto. 
Nama ce biti kao da biramo paket za mobilni telefon, sve je manje vise isto. Kome je sudjeno da ga jebu njemu gace same padaju (kineska poslovica)

Link to post
Share on other sites
Quote

Rio Tinto će za jedan kilogram litijum karbonata koji treba da se proizvede trošiti skoro 25000 litara vode koja će se vraćati u Jadar. Ta voda će biti zagađena ostacima kiselina i njihovim solima.

 

Link to post
Share on other sites