Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

11 hours ago, Sigtran said:

Tesla S jeste zakon - 2.5s do stotke, 800L "gepek", vrh limuzina, nema šta, auto ispred svog vremena... Ali nije to za Srbiju, jer brate koooošta, kod nas nema punjača niti će ih u dogledno vreme biti (dakle realno ne bih mogao da krenem na neku vikend turu po Srbiji sa njim), a nema svako ni svoju kuću sa garažom. Da spomenem još da mu je vrednost posle 10 godina, kada mu baterija značajno oslabe, pa skoro pa nula. Tako da... jednog dalekog dana... a za puritance koji misle da struja ne zagađuje, skoro su nemci napravili kalkulaciju koliko zagađenja se napravi uljučujuću i iskopavanje materijala, pravljenje delova, baterija, pa onda i samu proizvodnju struje za korišćenje vozila... i sveukupna razlika u zagađenju u odnosu na benzince ili dizele i nije bila neka.

Po informacijama kojima ja raspolazem, cak i kod konvencionalnog pravljenja struje, EV sisa Benzin za 50% u emisiji stetnih gasova. U tu kalkulaciju je usla proizvodnja (sa svim materijalima) i 18 meseci eksploatacije. Jasno, posle 18 meseci, prednost ide EV-u u svakom slucaju.

Problem kod benzinaca (i dizela) je sto ogroman deo energije, preko 70% ode u toplotnu disipaciju, ma koliko da lose "pravis" struju, nije taj procenat iz hemije u elektriku i gubitci sa transportom i punjenjem. Plus, elektricnu energjiu u perspektivi mozes da pravis i iz obnovljivih resursa, a benzin tesko do nikako (a i dalje ce da zagadjuje cak i od repice).

Cinjenica je da su dizel / benzin dinosaurusi koji ce da izumru "brzo", a i u Srbistanu posle nekog vremena. Cim ne budemo imali da kupimo nista drugo sa "zapada". Doduse, i mi (iako smo jedna od najzagadjenijih zemalja Evrope pa i sveta), i dalje smo statisticka greska zagadjenja (koja je kompleskna tema sama po sebi).

Sto se punjaca tice, ima ih po Srbiji dosta vise nego prosle godine (vidjam na NIS-ovim pumpama) ... ali se slazem da situacija nije ni blizu adekvatna.

Sidenote, vidjam jednu model S u Zemunu skoro svaki drugi dan :) Crna, uvek oprana :D. Tako bi voleo da smo u mogucnosti da posedujemo taj auto ... stvarno je sto kazes ispred svog vremena. Imam par dobrih drugara u US sto su docekali model 3, vozio sam to cudo, model 3 je fenomenalan, ne mogu da zamislim sta je S. Ubrzanje u model 3 je nestvarno, krece odma cim pipnes pedalu gasa ... I taj model 3 je svakako odlican auto koji bi ispunio 99,9% mojih poterba :) (iako mi se unutrasnjost ne svidja, nesto mi "fali".). 

Da ne kazem da te tesle imaju mnogo manje pokretnih delova, pa manje stvari moze da se pokvari ... iako ih bije glas da imaju decijih bolesti, za jednu "pocetnicku" firmu, i dalje su mi ok sa svojim garancijama (model 3 ima 8 godina garancije i na baterijama ili 120k milja).

Uzeci sve u obzir, krivo mi je sto smo zapecak svega u svetu pa i "buducnosti" ... voleo bi da vise idemo ka tim EV-ovima i obnovljivim izvorima energije.

Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam da (dalja) budućnost ne pripada fosilnim gorivima, već električnim ili možda i vozilima na vodonik... Ali u dogledno vreme (moja procena narednih 20-25 godina minimalno) u Srbistanu, i dalje će većina vozila na ulicama biti benzin-dizel-gas.

Razlozi:

1) Infrastruktura za punjače skupa i neadekvatna, elektromreža neprilagođena i trebaće godine prilagođavanja za brze punjače, i po ukupnom kapacitetu i distribuciji. Zamisli da sada 50% vozila bude EV i puni svake noći više sati sa brzim 20-50KW punjačima, elektroprenosna mreža to ne može da podnese, nije dizajnirana za tako nešto. I totalna potrošnja struje bi bila ogromna, trenutna prozvodnja ne bi nikako ni blizu bila dovoljna. 

2) Dakle punjenje sporo (ne sumnjam biće na nivou 5 minuta do 80% za nekih 15-tak godina), prosečan realni domet još uvek samo 250-350km u realnosti (opet biće 3-4x više za 15-tak godina). U Srbiji puno ljudi živi u zgradama i nemaju mogućnost da "kod kuće" pune svoja vozila, država slaba da ponudi iole dobre subvencije pa će nova vozila još uvek biti preskupa za 90+% građana, a polovna EV će imati stare i istrošene (skupe za zamenu) baterije, dakle slaba vajda. Uz sve to, našu državu realno bole uvo za ekologiju, primarno je se namaknu pare, pa će i struja i porezi i takse sigurno poskupljivati umesto da se daju olakšice... Pogledajte samo namete na gas kao koliko-toliko prihvatljivo ekološko gorivo i biće vam jasno.

Link to post
Share on other sites

Em smo narod kakav smo, em nemamo nikakvu privredu, proizvodnju itd, drzava zivi od taxi, poreza i akciza i od toga placa preko 700k ljudi zaposlenih na budzetu. Dok se ne prepolovi taj broj (u najgorem slucaju) i dok politicari nr krenu da rade za drzavu a ne za svoj dzep, nikad ovde nece biti bolje

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Očekujem da elektromotori budu pouzdanije rešenje i jeftinije za održavanje. Jednostavniji su...

Eh... Sa druge strane su motori sa unutrašnjim sagorevanjem pravi filigranski rad u odnosu na električni pogon. Kao stara Doxa na navijanje u odnosu na jeftini Casio na baterije 🙁 Doxa jeste remek delo mehanike, ali Casio je neuporedivo jednostavniji, jeftiniji, tačno meri vreme, vodootporan i pritom se ne navija...

Link to post
Share on other sites
Ne sumnjam da (dalja) budućnost ne pripada fosilnim gorivima, već električnim ili možda i vozilima na vodonik... Ali u dogledno vreme (moja procena narednih 20-25 godina minimalno) u Srbistanu, i dalje će većina vozila na ulicama biti benzin-dizel-gas.
Razlozi:
1) Infrastruktura za punjače skupa i neadekvatna, elektromreža neprilagođena i trebaće godine prilagođavanja za brze punjače, i po ukupnom kapacitetu i distribuciji. Zamisli da sada 50% vozila bude EV i puni svake noći više sati sa brzim 20-50KW punjačima, elektroprenosna mreža to ne može da podnese, nije dizajnirana za tako nešto. I totalna potrošnja struje bi bila ogromna, trenutna prozvodnja ne bi nikako ni blizu bila dovoljna. 
2) Dakle punjenje sporo (ne sumnjam biće na nivou 5 minuta do 80% za nekih 15-tak godina), prosečan realni domet još uvek samo 250-350km u realnosti (opet biće 3-4x više za 15-tak godina). U Srbiji puno ljudi živi u zgradama i nemaju mogućnost da "kod kuće" pune svoja vozila, država slaba da ponudi iole dobre subvencije pa će nova vozila još uvek biti preskupa za 90+% građana, a polovna EV će imati stare i istrošene (skupe za zamenu) baterije, dakle slaba vajda. Uz sve to, našu državu realno bole uvo za ekologiju, primarno je se namaknu pare, pa će i struja i porezi i takse sigurno poskupljivati umesto da se daju olakšice... Pogledajte samo namete na gas kao koliko-toliko prihvatljivo ekološko gorivo i biće vam jasno.
Kod nas u Cg su ozbiljno shvatili pitanje elektricnih automobila tipa na vecini novih pumpi imas punjace za njih,onda registracija ti je dosta jeftinija,drzava te pomaze pri kupovini elektricnog automobila tako sto ti vrace 30-40% kesa od cijene automobila tako da su Podgorica i Budva pune tesli,vw eGolfova,eUp-ova.
E sad drug mi ima eGolfa auto je nenormalno brz i agilan u voznji punjenje mu traje 12sati sa obicnim punjacem,sa brzim 40min(kosta 3400e) sa jednim punjenjem predje 300km sto kad se sabere u pare punjenje batertije ga kosta 1.80e kucne struje,sto dodje 0.60e za 100km. Trenutno je vozi oko 2 godine nikakvih problema sa njom nije imao ni mehanickih ni elektricnih,al su mu rekli u Roksped ako skine one odvratne kao sahta felne i stavi neke druge smanjuje range za vjerovali ili ne punih 80km
9404f24a1e88f81dfd0aa9df774923ed.jpg

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Rocco77 said:

Kod nas u Cg su ozbiljno shvatili pitanje elektricnih automobila tipa na vecini novih pumpi imas punjace za njih,onda registracija ti je dosta jeftinija,drzava te pomaze pri kupovini elektricnog automobila tako sto ti vrace 30-40% kesa od cijene automobila tako da su Podgorica i Budva pune tesli,vw eGolfova,eUp-ova.
E sad drug mi ima eGolfa auto je nenormalno brz i agilan u voznji punjenje mu traje 12sati sa obicnim punjacem,sa brzim 40min(kosta 3400e) sa jednim punjenjem predje 300km sto kad se sabere u pare punjenje batertije ga kosta 1.80e kucne struje,sto dodje 0.60e za 100km. Trenutno je vozi oko 2 godine nikakvih problema sa njom nije imao ni mehanickih ni elektricnih,al su mu rekli u Roksped ako skine one odvratne kao sahta felne i stavi neke druge smanjuje range za vjerovali ili ne punih 80km
9404f24a1e88f81dfd0aa9df774923ed.jpg

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 

300 km autonomije za 12h punjenja (sa standardnim punjacem) mi je potpuno prihvatljivo. Pogotovo otkako sam poceo da zivim i radim u Beogradu :)

A to sto je kolega rekao za Elektroprivredu, i te kako stoji. Ali nije da Srbija nema para, imamo mi para nego te pare odlaze tamo gde ne treba. Znaci nije do mogucnosti, nego do nas samih ;)

Cela ideja EV (ako mene pitate) je da se napajaju iz obnovljivih izvora, a ne na ugalj iz TENT-ova ... nista onda inace nismo uradili ...

Ali se opet vracamo na to da smo mi zapecak Evrope i sveta i da nismo bas najbitniji.

Realni problem koji ja vidim, je da kada taj civilizovani svet sjajse sa dizel/benzin price, mi cemo biti u rascepu izmedju mogucnosti i sta je dostupno na trzistu ...

Link to post
Share on other sites

Pozdrav dugari, mozete li mi reci vase misljenje, posto se ne razumem mnogo u BMW. 

Malo mi ovo vozacevo sediste smnjivo....

U zazore se vi bolje razumete... Cena je jaka rekao bih, ali licno mislim da nije ako je proca istinita...

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15909458/bmw-520-restyle

Edited by iwcham
Link to post
Share on other sites

Ovakvo habanje sedišta uglavnom nastane zbog čestog ulaženja/izlaženja. Možda nije toliko vodio računa pa se malo deformisalo.

Svakako, to ne bi trebalo da te brine.

Recimo da sam u pravu, da je zbog toga deformisano, to se onda direktno kosi sa tvrdnjom da nije gradski auto. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, iwcham said:

Pozdrav dugari, mozete li mi reci vase misljenje, posto se ne razumem mnogo u BMW. 

Malo mi ovo vozacevo sediste smnjivo....

U zazore se vi bolje razumete... Cena je jaka rekao bih, ali licno mislim da nije ako je proca istinita...

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15909458/bmw-520-restyle

Oooooooo nislija

 

Link to post
Share on other sites

Ovaj se jos nije prodao https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16391861/bmw-320-m-sport-aut-nav  , ako se dobro secam prvi put na oglasima je bio 12,500 kad je i ovde neko ostavio link, ima par meseci sigurno, sta znam meni boja izgleda top, fali mu velika nav i neko bolje ozvucenje. Jel isao neko da ga gleda mozda? Za ove pare, ako je sve kako treba, meni izgleda top. 

I kako vam deluju ovi kabrioleti ? prvi  https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14570167/bmw-320-d-m-paket?ref=featured-branding-search , drugi

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16825588/bmw-320-320d  i treci https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16979671/bmw-320-nav-auto

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, 600 said:

Kao moj, samo mlađi 5 godina, dobra je to kupovina koga ne interesuje marka već kvalitet i pouzdanost, mada mislim da je cena malo jača. 

Sto brate, pa Honda je dobra marka auta. Ja bi vozio akorda, jedino sto sam za 2.0 motor. 2.4 je sigurno bolji izbor, ali kontam da puno trosi a 2.0 sam probao par puta i zadovoljan sam i kako ide i koliko trosi. 

Link to post
Share on other sites

Mislim da kod Bmw i Mercedesa ima na 5-7mesta za cuvanje km. Km sat, ecu, kljuc, na svetlima, neki senzor kod tocka.... Cak sam video na Bmw scanner-u na jednom e46 da je pokazao pravu km na jednom modulu, a na drugom da je skinuta.
Kod VW nisam siguran da moze da se proveri, na starijim generacijama Golf 4, Passat B5.5 znam da se skidalo samo na satu i to je sprdnja neka da se skine, a nigde vise nije cuvalo, mozda su to posle promenili.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

To jeste. Al npr neki prodavac polovnog auta nece sigurno skidati na svim modulima, jer mu se ne isplati, ozbiljno skidanje km ozbiljno i kosta. Vecina vrati na satu i tako prodaje. Zato su nam na oglasima sve km od 150-180kkm.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Na e60 tesko da se ne provali,jer svaki modul pamti kilometrazu,evo ja sam stavio sport volan od 525d karavana iz uvoza i sad na dijagnostiku kad udjem u modul airbaga volana pokazuje km 550.000 dok ostali prikazuju stvarnu 370.000km

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
Ovaj se jos nije prodao https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16391861/bmw-320-m-sport-aut-nav  , ako se dobro secam prvi put na oglasima je bio 12,500 kad je i ovde neko ostavio link, ima par meseci sigurno, sta znam meni boja izgleda top, fali mu velika nav i neko bolje ozvucenje. Jel isao neko da ga gleda mozda? Za ove pare, ako je sve kako treba, meni izgleda top. 
I kako vam deluju ovi kabrioleti ? prvi  https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14570167/bmw-320-d-m-paket?ref=featured-branding-search , drugi
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16825588/bmw-320-320d  i treci https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16979671/bmw-320-nav-auto
Nego ljudi jel neko nesto zna vise, moze da prokomentarise, obicno vi iskusniji primetite sitnice na oglasima? Jel ovaj coupe u m perf ima neku suludu dimenziju guma 225/35/19 i nazad 245/30/19 i set guma kosta oko 700e?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites