Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na e60 tesko da se ne provali,jer svaki modul pamti kilometrazu,evo ja sam stavio sport volan od 525d karavana iz uvoza i sad na dijagnostiku kad udjem u modul airbaga volana pokazuje km 550.000 dok ostali prikazuju stvarnu 370.000km

 

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

 

 

Ok... Znaci moze se procitati na modulima krštenom dijagnostikom... Super... Ne treba nista fancy...

 

Mislio sam da idem da gledam onog bmw sa 143k km i da ga platim jacu cenu, ali ovako izgleda vozacevo sediste...

ff40d96f6e88178919411cb818460850.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, dredger said:

Sto brate, pa Honda je dobra marka auta. Ja bi vozio akorda, jedino sto sam za 2.0 motor. 2.4 je sigurno bolji izbor, ali kontam da puno trosi a 2.0 sam probao par puta i zadovoljan sam i kako ide i koliko trosi. 

Pa po meni je najbolji, al da ga ne hvalim ovde previše😃, pa vidi moj je 2.4 at i prethodni model ista priča, 15 do 16 plina po samom centru grada, znači svaki dan više puta Takovska, K. Miloša i slično, otvoreno retko ispod 10 plina. Kvarljivost na nivou statističke greške, rizik od krađe isto. Tako da kome tako nešto treba je vrh izbor. 

Link to post
Share on other sites

Lanci i lančanici motora, pk kaiš, španer, vodena pumpa, eventualno remenica radilice i još po nešto + ulje i svi filteri, antifriz... su normana stvar kada se kupuje takav auto... Po meni.

F10 je noviji model u samim tim ima prednost, ipak... I njemu menjao sve to isto...

Moj E91 je 2011., sa motorom N47T2, kupljen sa pravih 150.000 pa sam ipak sve to zamenio sebe radi...

Link to post
Share on other sites

Pa obavezno menjanje naravno... Komplet veliki i malo servis.... Ali kod ovoga sa lanc nazad je muka zbog lanca pozadi... Jel to isto tako i kod f10 lanac pozadi? Juce sam se cuo sam majstorom, kaze nemoj tog od e60 od 177ks, uzmi od 150ks.... Ali bilo bi mi to slabo... Videcu jos malo e60 ili f10, ali ove cene za e60 od 9000e plus za 2008-2009g mislim da su stvarno prejake.... Sacekam ako mogu da prodje zima sa VW Lupo pa da uzmem f10 :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Link to post
Share on other sites

Na F10 je lanac isto nazad, mora motor ceo da se vadi da bi se menjao, rekli su da su malo bolji nego na 177 tj N47, ali opet mora da se menja...naravno noviji model je uvek skuplji. Majstor je mislio na M47 koji se ugradjivao u 2007.godini pre tog od 177ks, on ima 150ks, ja imam bas taj motor u e60.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ja imao E46 sa 150, sad imam E90 sa 177, razlika nebo i zemlja u radu, potrosnji i samoj eksploataciji snage u autu.

E sad sto je Srbinu tesko da zameni lanac, nego bi da tera pola milke sa njim, to je nesto drugo jbg.

Moja preporuka za 177.  😉

Link to post
Share on other sites
Od 177 ks po meni mnogo lepse i ugladjenije radi. Gledao sam danas e60 fl, pala im je cena. Imas za 7500 da biras. 
Ima njih da biras za te pare, al dok ne odes uzivo da ih vidis. [emoji846] Svasta izgleda dobro na oglasima, a nesto dobro je bas retko i ako nadjes bude iznad te cene.@Sale-Sombor je kupio odlican primerak, ali daleko iznad 7500e.

Pa kad stavis na spisak jos reg, lanac, servisi, akumulator, gume i jos neke nedostatke...ode to na dosta vecu cifru. Problem je sto ljudi imaju tacno para za neki auto i samo za reg, pa kad treba jos nesto dodatno da se uradi kunu i marku i sve.
Sto kazu kolege, generalno dobri su to motori dosta tisi i ugladjeniji od M47, samo sto traze tih 1000e pocetnog ulaganja odmah, ako nije sigurno da je lanac menjan u nekom skorijem vremenu. I nije ni toliki problem sto promenis taj lanac nego kazu majstori da on opet traje od 60-100.000km. ko ne prelazi puno, to je super km, a ko vozi dosta, to je mala km za lanac. Kaisevi prelaze toliko lagano.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Na nekoliko oglasa sam naleteo gde ima slika izvadjenog motora i slika novog zamenjenog lanca, a drugari komentarišu kako to ne valja, čim je vadjen motor, dža bu.
Po meni baš taj treba da se gleda, imaš čak i foto dokaz da je zamenjen lanac.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Miki_BMW said:

Na nekoliko oglasa sam naleteo gde ima slika izvadjenog motora i slika novog zamenjenog lanca, a drugari komentarišu kako to ne valja, čim je vadjen motor, dža bu.
Po meni baš taj treba da se gleda, imaš čak i foto dokaz da je zamenjen lanac.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Normalno je zameniti lanac ...

Ipak, mislim da je najbolje kad čovek touradi sam i bude siguran da su lančanici iz originala a da na lancu stoji gravura "IWIS".

Bitno je i ko to radi. U Nišu npr. na prste jedne ruke možeš da nabrojiš servise koji su zaista stručni za BMW.

Link to post
Share on other sites

Do skoro je bilo u celoj Srbiji tako. Slabo ko je radio zamene lanca na N47, i ti sto su radili su derali sa cenama opasno. Sad je vec bolja situacija, ima vise servisa koji rade i samim tim i cene su malo normalnije ali daleko od povoljnih i dalje.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Slazem se s asvim sto ste rekli... Jeste da ima za 7000e i cak i za 6500e aki kakvo je to uzivo. Kaze mi drugar ludilo dati 9000e za e60 jer f10 ima od 11000e. Kakav je taj od 11 kad na mobile.de nema ispod 16000e tamo f10 sa oko 150000km [emoji51] Kakvi su automatici kao menjaci, i koliko kosta recimo okvirno kosta polovan menjac ako crkne? Ponudio sam 9000e i odmah mi covek trazio telefon da se dogovaramo... [emoji16]https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16780902/bmw-520

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Link to post
Share on other sites

Majko mila. Ovo je opet druga strana preterivanja...car krenuo sa 15.000e [emoji23] Pogledaj samo zimske gume, a cifra 12500. Druze ti si mu dao ponudu koju ne moze da odbije. [emoji16]

 

Ja imam at menjac i stvarno je super za voznju, i odlican je za takvu limuzinu kao sto je serija 5. Dok nisam probao, nisam bio takvog misljenja...a u buduce trazim prvo da ima at menjac. Ako je dobro odrzavan i nije presao ogromne km ne bi trebao da razmisljas o drugom menjacu, samo redovan servis i uzivanje.

 

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Za e60 fl 520d da ti bude top sa lepom opremom moras da imas 10.000 eura. On jeste oko 7500 na oglasima. Malo menjac, malo lanac, zimske gume, rega i stigao si na 10. Ali zato imas auto i po. I kad ga kupis obavezno neka ozbiljna zastita od kradje da ne prodjes kao moj brat. Nije se ni provozao posteno pre kradje.

Link to post
Share on other sites