Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma meni je sve preko 10 puno za e60. A taj za 10 mora da je u top top stanju. Jer npr max 8 kosta pristojan i jos 2 da stavis na njega, da uradis lanac, gume nove, kocnice ako treba, mozda trap da cacnes i to je to. Ove cifre 10+ su mi van svake pameti. 

Link to post
Share on other sites

Pratim ovu dvojicu, crnog i belog, pa ako se urazume malo... moz da pricamo. Imam Lupeta, zavrsava posao za sada, daj boze da se sredi malo ova situacija da mozemo i da se vozimo na malo duze relacije [emoji51] Uglavnom necu vise da gledam manuelce, ipak je automatik za petardu prava stvar...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Link to post
Share on other sites

Ko sto sam napisao, evo ti ga skrinsot gore od F10ke, sa lepom opremom, neverujem bas da je krs, a cena malo visa nego za taj neki e60 sto ti hoces. 

 

Ja kad bih "morao" da kupim e60(licno meni najomrazeniji i najruzniji bmw), platio ga nebih vise od 8.000 i to da dubi naglavacke sa opremom i 3.0d. Po meni je to max za auto koji jednostavno nije ostavio nikakav utisak u vremenu kad je bio najpopularniji, a ni sada. Prodjem pored njega kao pored nekog pasata ili opela. 

Nit koga pocenjujem niti sam neki baja, vozim auto star 20godina,ali to je moj utisak jer bmw vozim zato sto volim, a ne iz prestiza ili trenutnog trenda. 

 

Koliko je popularan e90 sad? Popularan je toliko da kod mene u selendri se vozi vise nego nekada opel astra ili ford mondeo ili tako nesto. 

Proda 3 bika i kravu i kupuje BMWEJA 320 sto mladjeg sa ruckama na zadnjim staklima i paketom opreme za Jermensko tržište.

Bmw je stvar ukusa, vozackih karakteristika, mirisa kad sednes u njega, jako lepog osecaja u voznji. 

Ko ga kupuje da vidi selo il par komsija, jebo ga on. 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, miksa said:

Ko sto sam napisao, evo ti ga skrinsot gore od F10ke, sa lepom opremom, neverujem bas da je krs, a cena malo visa nego za taj neki e60 sto ti hoces. 

 

Ja kad bih "morao" da kupim e60(licno meni najomrazeniji i najruzniji bmw), platio ga nebih vise od 8.000 i to da dubi naglavacke sa opremom i 3.0d. Po meni je to max za auto koji jednostavno nije ostavio nikakav utisak u vremenu kad je bio najpopularniji, a ni sada. Prodjem pored njega kao pored nekog pasata ili opela. 

Nit koga pocenjujem niti sam neki baja, vozim auto star 20godina,ali to je moj utisak jer bmw vozim zato sto volim, a ne iz prestiza ili trenutnog trenda. 

 

Koliko je popularan e90 sad? Popularan je toliko da kod mene u selendri se vozi vise nego nekada opel astra ili ford mondeo ili tako nesto. 

Proda 3 bika i kravu i kupuje BMWEJA 320 sto mladjeg sa ruckama na zadnjim staklima i paketom opreme za Jermensko tržište.

Bmw je stvar ukusa, vozackih karakteristika, mirisa kad sednes u njega, jako lepog osecaja u voznji. 

Ko ga kupuje da vidi selo il par komsija, jebo ga on. 

pa tako, do 8 i to da puca sa opremom. 

Link to post
Share on other sites

Po meni za e60 od 10-11 hiljada treba da bude neka minimalna kilometraza u vrhunskom stanju... meni je BMW omiljena marka ali uvek bi gledao i racionalnije sta uzeti za odredjen novac... 

jedan primer pre bih mozda za 11-12 hiljada gledao pasata b8, je sam nekako zagovornih kupovine novijih auta..

kad pricam da bih nesto od bmw uzeo starije da imam kako bi se vikendom samo djirao to je e24 i e38

 

Link to post
Share on other sites

Ima tu jos jedna stvar, nije ista cena odrzavanja e60 i f10. U svakom slucaju ja uvek savetujem kupovinu mladjeg auta, ali svakako ne treba potrositi zadnji dinar na auto.

A inace svi bi mi voleli da u garazi imamo jedan noviji i jedan vikend auto, ali je to u nasoj drzavi dosta tesko ostvarivo. 

Link to post
Share on other sites

F10 sto se tehnologije tice jedno 10 godina ispred ovog Q5 ili bar meni pravi takav utisak. Bas kad je drugar gledao f10 da kupi, obilazili smo par placeva i taj Q5 je isto bio u uzem izboru ali znas kad je samo bleda senka kad ga sa f10 uporedis. Sav je nesto sapet unutra i napred i nazad. U f10 se sedi nekako mnogo bolje. Uspeli su sa f10 da kad se smestis udobno nekako ti je sve na ruku i sve je tamo gde i ocekujes. Mnogo dobar auto. Kad ga od napred gledas, pa ona hauba velika, odma vidis da nije zajebancija. 

Edited by dredger
Link to post
Share on other sites
1 minute ago, dredger said:

F10 sto se tehnologije tice jedno 10 godina ispred ovog Q5 ili bar meni pravi takav utisak. Bas kad je drugar gledao f10 da kupi, obilazili smo par placeva i taj Q5 je isto bio u uzem izboru ali znas kad je samo bleda senka kad ga sa f10 uporedis. Sav je nesto sapet unutra i napred i nazad. U f10 se sedi nekako mnogo bolje. Uspeli su sa f10 da kad se smestis udobno nekako ti je sve na ruku i sve je tamo gde i ocekujes. Mnogo dobar auto. Kad ga od napred gledas, pa ona hauba velika, odma vidis da nije zajebancija. 

Podrzavam tu konstataciju. I po mom misljenju je f10 kao polovnjak njbolji odnos cene i onoga sto pruza. Potvrdio sam taj svoj osecaj kupovinom joe jednog f10, samo 4 godine mladji. Sve je u njemu pristupacno. Jedina zamerka je da nema nekih vecih povrsi na koje moze da se spusti mobilni, kao sto ej to slucaj u g30, ispred menjaca i takodje mu je ostava u naslonu za ruku jako mala. Nedostatak otvora za naocare je velki minus, iako zbog modela naocara ni  unekim drugim vozilima ne moze bas svaki ram da se spakuje, ali ipak vecina moze. Nedostatak mesta za rezervni tocak u gepeku, takodje veliki nedostatak, jer cak i razviijenim zemljama mislim da je u nekoj nedodjiji lakse zameniti za copavac, nego cekati bmw sluzbu da posalje nekoga i da to kosta vise nego papreno. Ogromna davanja dodatnu opremu je generalno nedostatak kod svih nemaca. Neretko bmw f10 nema el sklopive retrovizore, a toliki automobil nekada u provlacenju potrazuje taj dodatak. Putnici iza, mada nikada nikog ne vozim pozadi i vecinu provodim buvalno sam u vozilu, ali ipak ostanu iznenadjeni koliko malo prostora ima pozadi u odnosu na vozilo koje ima gotovo 5 metara. 

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dredger said:

F10 sto se tehnologije tice jedno 10 godina ispred ovog Q5 ili bar meni pravi takav utisak. Bas kad je drugar gledao f10 da kupi, obilazili smo par placeva i taj Q5 je isto bio u uzem izboru ali znas kad je samo bleda senka kad ga sa f10 uporedis. Sav je nesto sapet unutra i napred i nazad. U f10 se sedi nekako mnogo bolje. Uspeli su sa f10 da kad se smestis udobno nekako ti je sve na ruku i sve je tamo gde i ocekujes. Mnogo dobar auto. Kad ga od napred gledas, pa ona hauba velika, odma vidis da nije zajebancija. 

uffffff za srce me ujede sad, pa j sam mislio da si u klanu! 

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Golub said:

Po meni za e60 od 10-11 hiljada treba da bude neka minimalna kilometraza u vrhunskom stanju... meni je BMW omiljena marka ali uvek bi gledao i racionalnije sta uzeti za odredjen novac... 

jedan primer pre bih mozda za 11-12 hiljada gledao pasata b8, je sam nekako zagovornih kupovine novijih auta..

kad pricam da bih nesto od bmw uzeo starije da imam kako bi se vikendom samo djirao to je e24 i e38

 

u te pare jedino da je presao pravih 120 000. 

Link to post
Share on other sites