Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 minute ago, iwcham said:

Ili je menjano sve u krug emoji28.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ovom da se trazi saobracajna da se vidi po VINU sta je, jer ja sam vec vidjao da ljudi idu do tih mera da promene sve zivo a nije pravi M, ali ne toliko cesto. uvek im ostane nesto da ne urade, poput ovih lajsni bas, cak i restfoot zamene, ma idi

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Stefan L. said:

ovom da se trazi saobracajna da se vidi po VINU sta je, jer ja sam vec vidjao da ljudi idu do tih mera da promene sve zivo a nije pravi M, ali ne toliko cesto. uvek im ostane nesto da ne urade, poput ovih lajsni bas, cak i restfoot zamene, ma idi

Po vinu 523 benzinac hahahahaha

Link to post
Share on other sites
E pravu si rec upotrebio, bas zavijanje. 
A sta je sa zadnjim tockovima na ovom e60? Nekako mi se cini da su pomereni napred?
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17306722/bmw-520?ref=featured-home
Ne cini ti se na zadnju viljusku nije centriran tocak nego ti na reglazu vrati samo kosi nagib,istu situaciju sam imao na moj e60 desni tocak normalno stoji,lijevi oko 1.8cm naprijed prvo ruzno izgleda drugo,2 na svako naglo ubrzanje auto se poprecuje u lijevu stranu, i na kraj sam sam uzeo i nastelovao

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
Podrzavam tu konstataciju. I po mom misljenju je f10 kao polovnjak njbolji odnos cene i onoga sto pruza. Potvrdio sam taj svoj osecaj kupovinom joe jednog f10, samo 4 godine mladji. Sve je u njemu pristupacno. Jedina zamerka je da nema nekih vecih povrsi na koje moze da se spusti mobilni, kao sto ej to slucaj u g30, ispred menjaca i takodje mu je ostava u naslonu za ruku jako mala. Nedostatak otvora za naocare je velki minus, iako zbog modela naocara ni  unekim drugim vozilima ne moze bas svaki ram da se spakuje, ali ipak vecina moze. Nedostatak mesta za rezervni tocak u gepeku, takodje veliki nedostatak, jer cak i razviijenim zemljama mislim da je u nekoj nedodjiji lakse zameniti za copavac, nego cekati bmw sluzbu da posalje nekoga i da to kosta vise nego papreno. Ogromna davanja dodatnu opremu je generalno nedostatak kod svih nemaca. Neretko bmw f10 nema el sklopive retrovizore, a toliki automobil nekada u provlacenju potrazuje taj dodatak. Putnici iza, mada nikada nikog ne vozim pozadi i vecinu provodim buvalno sam u vozilu, ali ipak ostanu iznenadjeni koliko malo prostora ima pozadi u odnosu na vozilo koje ima gotovo 5 metara. 
 
Evo iz prve ruke informacije. Vozio f10 godinu dana i presao 45.000km, okacim ga na oglas i posle par dana javlja se lik nudi zamenu za Q5 s-line 2011 u mrtvom fulu. Auto stvarno lepo izgleda, ocuvan, proveren od strane servisera, odradjen mu veliki servis, kilometraza prava. Da ne duzim previse, odradimo posao, dogovorimo se dam mu f10 uz doplatu njegovu. Super je Q5 ko se vise vrti po gradu jer je visociji i kraci i to je sva njegova prednost. U svemu apsolutno je bmw 4 klase ispred, pocev od zavrsne obrade, menjaca, motora (doduse kod mene je bio novi sa 190hp). 532f9ce3cd37727d3a8b486b5c43c772.jpg

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites