Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dajte neki savet, ako neko zna...
Skidao sam juče egr da ga očistim, očišćen i vraćen na mesto, povezan vakuum, konektor, provereno sve, ali auto neće da upali. Samo vergla, ali ne pali. Da napomenem da sam pre skidanja egr-a skidao klemu sa akumulatora. M47 118d je u pitanju.
Nemam u blizini nekog dobrog dijagnostičara da dodje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je kod vas u okruzenju, ali kod mene ljudi mastaju o tih 1000e, uglavnom se radi za 30-40 000 maks, 60-70 kad imaju vrhunski... Verujem da ko ima ima dve plate od 1000e u kuci da moze mnogo lepo da zivi, ne da se bahati, vec da zivi jako lepo i da mu nista ne fali.

Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, Sale-Sombor said:

Ne znam kako je kod vas u okruzenju, ali kod mene ljudi mastaju o tih 1000e, uglavnom se radi za 30-40 000 maks, 60-70 kad imaju vrhunski... Verujem da ko ima ima dve plate od 1000e u kuci da moze mnogo lepo da zivi, ne da se bahati, vec da zivi jako lepo i da mu nista ne fali.

 

Ista situacija u Nisu, makar za vecinu ljudi 60-70 je top plata.

Edited by legendica
Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Miki_BMW said:

Dajte neki savet, ako neko zna...
Skidao sam juče egr da ga očistim, očišćen i vraćen na mesto, povezan vakuum, konektor, provereno sve, ali auto neće da upali. Samo vergla, ali ne pali. Da napomenem da sam pre skidanja egr-a skidao klemu sa akumulatora. M47 118d je u pitanju.
Nemam u blizini nekog dobrog dijagnostičara da dodje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mozda se raskodirao kljuc, meni se tako nesto davno desilo sa e90..

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, somi92 said:

Sa soma evra samo zivis pristojno, da ne moras previse da se ustrucavas, ali itekako imas ogranicenja i moras da odvajas za razne stvari.

Bas tako. Isto sam se i ja tripovao da je soma evra neko ludilo dok sam imao 450e, pa kada sam dosao tu i presisao skapirao da je to, zivis pristojno bez kalkulacija za svakodnevne stvari, nisi duznicki rob i ako nesto izleti nije smak sveta.

Link to post
Share on other sites
mozda se raskodirao kljuc, meni se tako nesto davno desilo sa e90..

I ja sam dosao do tog zakljucka da je nesto izgleda immobilizer zabagovao. Kako si rešio taj problem? Preko dijagnostike?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Miki_BMW said:


I ja sam dosao do tog zakljucka da je nesto izgleda immobilizer zabagovao. Kako si rešio taj problem? Preko dijagnostike?


Sent from my iPhone using Tapatalk

slep i pravo u bmw performans servis. preko dijag sve

Edited by Stefan L.
Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, Indorile said:

Kocka se generalno ne isplati ako mislis da to bude kako treba. 

"Samo" je limarija ozbiljniji problem. Sve ostalo je laganica, pogotovo ako ides na difolt/klot daily varijantu, odnosno bez show off/tuning kastomizacija.

Inace taj turing sa oglasa je 100% truo haos. Tek kad bi skinuo to krilo video bi tugu....

 

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Indorile said:

Poluosovine nove 350e najjeftinije a da valjaju a ne postoji kocka koja nema lift u istim. Laganica. Dalje da ne pricam. 

Vozim kocku vec 10 godina,. Prethodno je vec presla koliko hoces. Nikada problem sa osovinom niti sam bilo sta cuo. Taj koji sjebe osovinu na autu, ne treba ni da vozi auto.

Link to post
Share on other sites

Sada me baš zanima kakva je tvoja kocka, jer po tvojoj priči to je perpetum mobile. Vozio sam je pre 10-ak god i ništa se manje nije kvarila od sadašnje e46 koja je trenutno po vrednosti kao i ta kocka nekada. 

Link to post
Share on other sites

Brate, sta na kocki ima da se pokvari? Ja sam je vozio 6-7 godina, jedino sam visko jednom menjao i jednom bregastu. A za bregastu sam ja kriv, da nisam eksperimentisao s uljima ne bi mi se nikad sjebala.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Indorile said:

Poluosovine nove 350e najjeftinije a da valjaju a ne postoji kocka koja nema lift u istim. Laganica. Dalje da ne pricam. 

Brate, tvoja je kocka bila fino naturpijana, kontam da ove redovne nemaju taj problem. Meni je zao sto si je prodao, obozavam kocke, to je auto moje mladosti, mnogo lepe uspomene me vezu za e30. 

Link to post
Share on other sites
Brate, sta na kocki ima da se pokvari? Ja sam je vozio 6-7 godina, jedino sam visko jednom menjao i jednom bregastu. A za bregastu sam ja kriv, da nisam eksperimentisao s uljima ne bi mi se nikad sjebala.
Imao sam 2 kocke, m20 i m40. Koliko se sećam sem ulja, filtera i svećica, koje su redovni servisi, menjao sam poluosovinu, kugle, termostat, vodenu pumpu...sve su to potrošni delovi kao i na svim kolima. Ili se na kocki oni ne troše?
A koje si to ulje sipao kad si sjebao bregastu njime? I na kom motoru? Baš mi je teško da poverujemo da se bregasta sjebava tako lako...

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Evo ja vozim kocku trenutno kao daily, pošto mi je e87 izgubio kod sa ključa, pa dok to ne napravim, tu je e30. Ćale je prvi vlasnik, ja sam je vozio 7 godina, on mi je dao kad sam položio. Tvrdim da se nikad nije sjebala niti da je stala na putu od 87-me godine. Redovni mali servisi, veliki servisi, održavanje i auto je večan. Potpisujem da može da sahrani e87. Jedina stvar je što su delovi za kocku sve skuplji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites