Recommended Posts

Kocke sada imaju po 30-38 godina matoro je to i delovi su zreli za zamenu. Mislim da nece on da ostavi na putu i da se sjebe nesto da bude nevozljiv, ali pali radi ide meni nije dovoljno za prelaznu ocenu sto se tice bmw-a a pogotovo e30. Naslusao sam se od raznih ljudi, sto prijatelja sto ljudi sa skupova o pricama kako je e30 neunistiv, ide odlicno, lepi u krivinama i slicno i onda sednem i provozam auto ili me vlasnik provoza. I to nema veze niti je blizu onoga sto bih ja nazvao ispravnim e30.

Sa e30 nisam dolazio u situacije da nesto crkne i da auto bude nevozljiv (TPS mi je crkao npr, al' sam mogao da vozim auto sve dok sam pravim ler gas), ali da kazem da su to ispravni delovi, da je to u fulu i da je jeftino, stvarno ne mogu. Eno Sasquatch na cija kola svi drkaju i niko nema nijednu zamerku, ne moze menjac da nadje da je skroz ispravan vec godinama. Niko mu nikad nije rec rekao da mu nesto na kolima ne valja, ali menjac nije ispravan, ima malih trzanja i sranja (i to nema veze sa turbom ili budzenjima tako je bilo oduvek). Jel crko? Nije. Jel valja? Ne valja. Al' vecini je to okej super i to tako treba.

A ono dizne, protokomer, ruka, kapa, stanje unutar motora, fpr, ona saka jada senzora sto ima, poluosovine, vesanje, kardan, diff, menjac itd. su stvari koje ce da jebu na autu koji ce da kupi u 2020oj. I skupo je, polovno kurcu ne valja, mora novo u vecini slucajeva. Ne kupuje on kocku u vreme dok ste vi kupovali, niti je ima u svojoj porodici od kako je izasla iz fabrike. Na oglasu ne postoji dobar primerak i koji god da uzme ima da grune vise para nego sto auto kosta da bi to bilo kako treba.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

15 minutes ago, marko84 said:

Imao sam 2 kocke, m20 i m40. Koliko se sećam sem ulja, filtera i svećica, koje su redovni servisi, menjao sam poluosovinu, kugle, termostat, vodenu pumpu...sve su to potrošni delovi kao i na svim kolima. Ili se na kocki oni ne troše?
A koje si to ulje sipao kad si sjebao bregastu njime? I na kom motoru? Baš mi je teško da poverujemo da se bregasta sjebava tako lako...

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 

M40. Dok sam sipao 15 40 i menjao na 5.000km sve bilo ok. Onda sam sipao neku GM polu sintetiku i poceo je auto da mi klapara. Bregasta im je boljka inace. Kupio polovnu za 150e u to vreme negde na Ledinama. Termostat se ne secam da sam menjao. Trap jesam zatezao. Kad sam kupio kocku otisao sam kod Ernesta (secaju ga se stari forumasi) i rekao mu da promeni sve sto ne valja na autu, da bude u top formi jer sam prelazio u to vreme dobru kilometrazu i trebao mi je bas pouzdan auto. Secam se da je ceh bio oko 40.000 dinara u to vreme. I secam se da sam narednih 50.000km menjao samo ulje i filtere. Ne secam se tacno koja je godina bila, ali se secam da sam za 1.000 dindzi sipao 12,84 litre benzina. I toliko mi je trosio po gradu zimi, 12-13litara. Moja je bila '90 godiste, el siber, el podizaci, bord, pionir muzika, oni lepi tapaciri u štofu, 4 vrata. Bila bas od boljih kocki u gradu. Onda sam se izokretao par puta s njom, popravio je, ali nije to vise bio taj auto pa sam je prodao. Ne secam se bas tacno, ali s kockom sam presao preko 120.000km. A imali smo porodicno 4 kocke, tako da bas imam iskustva s njima. 

Link to post
Share on other sites

Slažem se sa tobom sve što si napisao... Kocka više nije za daily, jer su delovi preskupi, a kao što si napisao, polovni delovi su istrošeni do 101 i nazad. Diferencijali, poluosovine, menjači, razne gumice, sve je to dotrajalo na kockama i sveže za menjanje. Poredjenja radi, set kvačila za kocku je 28.000rsd, i to je jedini koji iz uvoza može da se nadje kod nas, dok je za e87 16.000rsd. Kocka je stvarno postala i retka na ulicama, ne pamtim kad sam video neku. Za neki vikend auto je odličan auto, ali je za daily prestarela.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, LWFtheDJ said:

Da li je moguće da se nemože naći kocka karavan, uopšte, kamoli u dobrom stanju?
Isplati li se ovo raditi?

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17245566/bmw-318-i-m40?ref=picked-ads-profile

Ima kod mene u Zrenjaninu kocka limuzina, 4 vrata, 316 ili 318 ne znam tacno, ali znam da je 4 cilindra. Kod prvog vlasnika je i dalje, crvena je pa je matirala farba, mislim da nije lupan auto nikad. Vidim da od skoro stoji ispred kuce, nema tablice. Ako te greje mogu u narednih par dana da odem do coveka da ga pitam jel prodaje. 

Link to post
Share on other sites

Ja i dalje ne kapiram kako moze poluosovina da se sjebe. Kad kazem "sjebe" mislim da propadne toliko da utice na voznju ili toliko lupa da je predstavlja rizik. Jedino sumnjam na divljastvo od voznje. U svakom slucaju, mislim da je i dalje limarija tu najveci problem jer koliko god  cuvao kocku, godine cine svoje...

@marko84

Jedina ozbiljno ulaganje koje sam imao je bila limarija, pre dve godine. Ali to sam uradio iz cisto emotivnih razloga. Od mehanike, zaista nisam imao neki veci problem. Mozda hladnjak koji je procureo, pre jedno 5 godina. Ovo ostalo uglavnom uobicajene/potrosne stvari. Termostat, pumpa vode, spaneri-kais, ruka...

Menjac, poluosovine, kvacilo, diff i slicno...nikada problem. Ulja menjac/diff su naravno zamenjena. 

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
Za mene je sjebana poluosovina ona koja ima lufta koji se da primetiti, ne mora biti razvaljena od zivota da je za zamenu. 
U potpunosti se slazem sa tobom e30 ima milon sitnica koje su preskupe i da bi se mehanicki iole po ps sredile kostace kao dobar e60. Ja i brat kad smo sredjivali e30 kupljen je bez trunke korozije al zato su mehanicki djelovi trebali da kostaju vise nego cio patos da je truo,i opet kad smo je prodali otisala je sa m57 motorom u nevoznom stanju za nepunih 4000e

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Elvir said:

Ja i dalje ne kapiram kako moze poluosovina da se sjebe. Kad kazem "sjebe" mislim da propadne toliko da utice na voznju ili toliko lupa da je predstavlja rizik. Jedino sumnjam na divljastvo od voznje. U svakom slucaju, mislim da je i dalje limarija tu najveci problem jer koliko god  cuvao kocku, godine cine svoje...

@marko84

Jedina ozbiljno ulaganje koje sam imao je bila limarija, pre dve godine. Ali to sam uradio iz cisto emotivnih razloga. Od mehanike, zaista nisam imao neki veci problem. Mozda hladnjak koji je procureo, pre jedno 5 godina. Ovo ostalo uglavnom uobicajene/potrosne stvari. Termostat, pumpa vode, spaneri-kais, ruka...

Menjac, poluosovine, kvacilo, diff i slicno...nikada problem. Ulja menjac/diff su naravno zamenjena. 

 

Pa i nemanje kočnica ne utiče na vožnju, samo na zaustavljanje. Subjektivno je izgleda šta je kome ispravan i održavan auto.

A to što si menjao ulje u menjaču i difu je isto kao da si napumpao novi vazduh u gume, na tako matorom autu samo psihološki efekat.

Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, marko84 said:

Pa i nemanje kočnica ne utiče na vožnju, samo na zaustavljanje. Subjektivno je izgleda šta je kome ispravan i održavan auto.

A to što si menjao ulje u menjaču i difu je isto kao da si napumpao novi vazduh u gume, na tako matorom autu samo psihološki efekat.

Sada vec malo ides u krajnost. Za mene je ispravan auto koji meni zavrsava posao i nemam vecih problema i smaranja oko popravke i odrzavanja. Kocka mi sa sada ispunjava taj kriterijum. 

Ulje u menjacu ima svoj interval jer je ATF, odnosno BMW je tada sipao ATF ulja u manuelne menjace, i logicno je da tako ulje ne moze da traje 20-30 godina. Slicno je i sa uljem u dIffu. U svakom slucaju je bolje sveze ulje nego neko sipano pre 20 godina...

 

 

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Indorile said:

Kocke sada imaju po 30-38 godina matoro je to i delovi su zreli za zamenu. Mislim da nece on da ostavi na putu i da se sjebe nesto da bude nevozljiv, ali pali radi ide meni nije dovoljno za prelaznu ocenu sto se tice bmw-a a pogotovo e30. Naslusao sam se od raznih ljudi, sto prijatelja sto ljudi sa skupova o pricama kako je e30 neunistiv, ide odlicno, lepi u krivinama i slicno i onda sednem i provozam auto ili me vlasnik provoza. I to nema veze niti je blizu onoga sto bih ja nazvao ispravnim e30.

Sa e30 nisam dolazio u situacije da nesto crkne i da auto bude nevozljiv (TPS mi je crkao npr, al' sam mogao da vozim auto sve dok sam pravim ler gas), ali da kazem da su to ispravni delovi, da je to u fulu i da je jeftino, stvarno ne mogu. Eno Sasquatch na cija kola svi drkaju i niko nema nijednu zamerku, ne moze menjac da nadje da je skroz ispravan vec godinama. Niko mu nikad nije rec rekao da mu nesto na kolima ne valja, ali menjac nije ispravan, ima malih trzanja i sranja (i to nema veze sa turbom ili budzenjima tako je bilo oduvek). Jel crko? Nije. Jel valja? Ne valja. Al' vecini je to okej super i to tako treba.

A ono dizne, protokomer, ruka, kapa, stanje unutar motora, fpr, ona saka jada senzora sto ima, poluosovine, vesanje, kardan, diff, menjac itd. su stvari koje ce da jebu na autu koji ce da kupi u 2020oj. I skupo je, polovno kurcu ne valja, mora novo u vecini slucajeva. Ne kupuje on kocku u vreme dok ste vi kupovali, niti je ima u svojoj porodici od kako je izasla iz fabrike. Na oglasu ne postoji dobar primerak i koji god da uzme ima da grune vise para nego sto auto kosta da bi to bilo kako treba.

 

Apsolutno tacno, pogotovo deo za pali radi ide.

Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, dredger said:

Ja cekam @DangaraBMW da se javi. Decko ima kocku za primer. 

Batica se ceka da kaze koju pametnu obzirom da kocka em puca em ima pricu a i bice jos ozbiljnija. Mislim da su ovde generalno pojmovi pomesani jer niko ne kupuje kocku da je uvati i vozi kao daily jer svi smo mi razmazeni modernijim tehnologijama u autu naravno spram mogucnosti, al ne znam nikog da cepaci e30 svaki dan i u fazonu je imam para al necu da uzmem novije, ja da imam moj san od auta tj e34 540i bilo bi mi cak i zao da ga vozim preko dzombi i dzada vec bi uzeo uvek tipa f30 ili g20 pa ga koristio kao daily a ovaj cuvao da mi nabaci kez na lice. Nije dzabe e30 m3 dostigao tu cenu kao ni Porsche 911 u kog i kao takvog sa tom cenom moras odraditi dosta stvari da bi ostajao na putu ali to uzima batica koji voli vikendom odvojiti vreme za sebe. Oni koji 320d kupe iz salona ne sredjuju nista na njemu i turpijaju ga i jure se sa tdijevima su samo konzumatori ne ljubitelji. Svemu je usljovljeno finansijska spremnost za ulagati i negovati tu ljubav. Cak i s nestrpljenjem ocekujem utiske onih sto voze 1.6 dizele sa po 150-170 konja kad dodju bar na 150k :)  Kocka je kult, novija auta da kazemo od f30 su kao i mobilni telefoni, vuce te da imas bolji i noviji sa vecim ekranom pa kad dosadi ko i telefon prodajes uzimas novi :)

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Indorile said:

Naslusao sam se od raznih ljudi, sto prijatelja sto ljudi sa skupova o pricama kako je e30 neunistiv, ide odlicno, lepi u krivinama i slicno i onda sednem i provozam auto ili me vlasnik provoza. I to nema veze niti je blizu onoga sto bih ja nazvao ispravnim e30.

 

Ovaj stav je uglavnom proistekao iz starih lovackih prici kako je "BMW kao visoko turazna masina pravljen da se gazi i vozi zustro ma makar bio i klot sa najslabijim motorom." A ustvari mehanika i trapovi se trose kao i na svakom drugom autu i iskljucio od nacina voznje zavisi i dugotrajnost istih. To je vazilo i za kocku. 

Link to post
Share on other sites

vidim, nekima je san 540i al zasto je to san pored pravog M5 od 400 konja ? to ne razumem :) 540i ne ide nista posebno, sem sto urla kada se doradi izduv. M3 e46 sam vozio dosta puta od drugara, i moze se nazvati decackim snom, auto prebrutalan. Ide kao zmaj, cuje se kida. 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Elvir said:

Ovaj stav je uglavnom proistekao iz starih lovackih prici kako je "BMW kao visoko turazna masina pravljen da se gazi i vozi zustro ma makar bio i klot sa najslabijim motorom." A ustvari mehanika i trapovi se trose kao i na svakom drugom autu i iskljucio od nacina voznje zavisi i dugotrajnost istih. To je vazilo i za 

Ko je vozio kocku, a nije je kidao kao da je nije ni vozio. Pa retko koja je bila da nije opaljena od napred ili savijena o banderu. Tad nije bilo elektronike da spasi situaciju. Meni licno je e30 stvarno kultni auto. Bilo je na forumu bas dobrih kocki, mislim da Percon i sad ima 5-6 bas zanimljivih primeraka.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Stefan L. said:

vidim, nekima je san 540i al zasto je to san pored pravog M5 od 400 konja ? to ne razumem :) 540i ne ide nista posebno, sem sto urla kada se doradi izduv. M3 e46 sam vozio dosta puta od drugara, i moze se nazvati decackim snom, auto prebrutalan. Ide kao zmaj, cuje se kida. 

Meni, zato sto taj isti M5 niko nije uzimao da bi ga gnjavio pa uglavnom je kidan kidan, pa prodat, kidan, prodat nekom ko mi ko je sve izresavao i sad ga odrzava tako na 50 helta :D  540i uglavnom deda kupio u mladosti potapao al nije imao nuzde prodavati bio mezimac i sad dosao unuk kog boli uvo i oce da ga proda tako da je lakse naci dobar primerak. Verovatno gresim ali po meni e34 i e39 nemaju funkcije kao M modeli, volim ih i postujem i sve mi je to super al kad bih isao na M diviziju isao bih na seriju 3 sigurno zbog svoje i agilnosti i mogucnosti za aftermarketom kad nesto dosadi a slozices se mnogo su vise ispracene trojke. 5ca je meni uvek krstarica druma i to nema sta da trazi na stazi cak i ovi novi gledam g30 620ks sve je to lepo al osim Autobana nemas gde to poterati kako trazi a da idem na stazu s njim pa da me obilaze M2ke i 911ke bi me samo nerviralo 😀

Link to post
Share on other sites