Recommended Posts

7 minutes ago, Glisa said:

Само ланац је и то не знам да ли је цео сет  око 350 еврића,по то кад скинеш обично се нађе још нешто да одрадиш....без 800е је скоро немогуће проћи!

Uvijek zavidim ovim sa kolima od 5 god starošću. Apsolutno ih ni za šta nije briga. AKo se šta pokvari, jednom u godini.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam uradio lanac sad nedavno na mom N47, kompletan taj razvod lanca, klizaca i sve sto ide u veliki servis, plus mali servis ulje i svi filteri me izaslo 700€. 

Ja auto planiram da vozim vise godina, tako da mi to nije bilo mnogo para da imam siguran auto i da ne razmisljam o tome. To je za taj motor samo redovno odrzavanje, to nije problem kako vecina gleda.

Link to post
Share on other sites
Само ланац је и то не знам да ли је цео сет  око 350 еврића,по то кад скинеш обично се нађе још нешто да одрадиш....без 800е је скоро немогуће проћи!
800e je max, kazem, pale su cene. Poceli su da ih rade i bez skidanja motora.

Evo, Sale za 700 odradio sa malim servisom. U svojoj reziji da uzmes kvalitetne filtere i ulja izadje te 150e.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Sale-Sombor said:

Naravno da nije ista, mislim cena delova jeste ista, samo su ruke skuplje

Неће нико да извади мотор и замени то без 300е тако испада,можда чак и вишеее. Што је по мени за два дана после баш пуно,да се не наљуте мајстори,јеботе драњеее и то на врхунском нивоууу!

 

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, dredger said:

Samo mečka nema boljke, mečka je klasa za sebe.

Има ту регистрацију код 2.2 коај је таман толико већа а сад имају и те Ренове моторе па више ми и није Мерц,више је Реноо

 

Link to post
Share on other sites

Svi imaju neke mane, ove ili one...jos nisu napravili savrsen auto za sve. Pricali tako o vw 2.0tdi motorima, te ovo te ono, bezi od toga, sad nesto i ne cujem da neko spominje to, kupuju se svi redom. Tako za N47, ja sam bezao od tog motora i uzeo M47, ali iskreno ne verujem da je tako los kao sto pricaju. Mercedesove 2.2 motore gotivim, mislim da su bas izdrzljivi, ali kod nas ih reg zeza pa eto za 2-3 god cena velikog za N47, a mora da traje duze.

Sve bi nas bolelo uvo da li se neki motor moze pokvariti i da li "cesce" treba menjati lanac ili ko zna sta da nam je standard bolji...kad bi imali vise love u dzepu pricali bi o tome kome se koji auto svidja i koji kome zadovoljava potrebe za koriscenje. A ovako gledamo da se ne pokvari nista na autima 10+ godina...

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ja sam definitivno rijesio kad budem f10 uzimao da bude N47 ili benzinac,do skoro je bila preskupa zamjena lanca sad mi drug radi servis lanca 500e i daje pismenu garanciju na 100.000km,dok je za N57 oko 1000e

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ima smisla sve to sto pricate, ali cudi me da do sad neko nije napravio lanac da valja. Problem sa uljnom pumpom na 2.0TDI su resili

tako sto se izbaci modul sa balanserom i ubaci od 1.9 pumpa ili se uradi veca osovina da udje knap u pumpu i to traje dok ne sahranis auto. 

https://www.polovniautomobili.com/auto-delovi/14475915/reparacija-uljne-pumpe-20-tdi

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites

Nije problem do lanca vec do long-life servisa, jer se lanac i podmazuje uljem, a i zateze uljem (preko hidrospanera).

Mislim da bmw i prvi vlasnici ne vide i ne osecaju taj problem, a skracivanjem servisnog intervala gubi bmw (zgob besplatnih servisa) i prvi vlasnici koji nastave odrzavati u ovlascenom nakon isteka garancije i besplatnog odrzavanja.

Evo i za automatik, svi manje vise znaju da je zf8 menjac ne samo jedan od najboljih automatika na svetu, nego jedan i od najpouzdanijih, ZF kaze da se menja ulje od 80-120.000km ili najkasnije na 8 godina nezavisno od kilometraze, a bmw kaze sealed for life, ili lifetime, toboz da nikad nema zamene ulja u menjacu, pa kada crkne na 200-300.000km bas ih briga, fabrika i diler ga ne odrzavaju, a ni prvi vlasnici.

Nekad je bilo nezamislivo da predjes recimo 300.000km sa samo 10 zamena ulja, a danas kod mladjih automobila to uopste nije retkost, a to sto posle par stotina hiljada km i 6-7-8 godina dodje vreme za osvezavanje razvoda motora, menjaca, ovoga, onoga, to ih ne zanima.

Ne opravdavam, ali itekako razumem.

Link to post
Share on other sites

Pa usteda je ocigledna ali sire gledano nije jer, koliko su samo klijenata izgubili zbog toga. I taj polovnjak ima manju vrednost ako je lanac kilav ko sto jeste.

Nisam to znao za zf, ulje u automatiku mora da se menja zbog lamela izmedju planetarca koje se trose

Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Stefan L. said:

samo a8 4.2 i nemate muke sa lancima xD 

Al kad bi se zezali.

Audi takodje muci muku sa lancima.

Cak ima sajt posvecen mukama sa lancima na 4.2 v8 i 2.0tfsi motorima.

https://redlinespeedworx.com/blog/audi-v8-timing-chain-service--the-real-story

http://auditimingchainproblem.com/audi_4.2.html

http://auditimingchainproblem.com/audi_2.0.html

https://www.germanautocenter.com/blog/tackling-audi-2-0l-tsi-timing-chain-issues/

3.0tdi je takodje ozloglasen po lancu, kod mercedesa onaj noviji 2,1 cdi, mislim da je om651 oznaka itd.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, GrujaBG said:

Kad se već povela priča o N47, jel ima načina da se proveri da li je rađen veliki servis na N47?

Oprečna su mišljenja

Nema... Kako bi bez da raskupusas motor i vidis je l radjen?

U svakom slucaju, ko kupuje BMW posle 2006. godine neka spremi 1000€ posebno za veliki servis ako hoce da bude siguran danece ostati bez auta.

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

Zatezac spanera (ako sam dobro zapamtio) ima stari i novi tip, jedan je za gedoru 24 a drugi 27 i na samoj glavi ima razlika.. samo ato neki kazu da to nema veze, a neki da ima..

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Glisa said:

Неће нико да извади мотор и замени то без 300е тако испада,можда чак и вишеее. Што је по мени за два дана после баш пуно,да се не наљуте мајстори,јеботе драњеее и то на врхунском нивоууу!

 

Ovezao auto u 9h ujutru, u 18h auto bio gotov. Tako da se zavrsava za jedan dan

Link to post
Share on other sites

Nedavno je decko na nekoj FB stranici napisao da je radio u Delti zamenu lanca na F30, izaslo ga 146.000din... za ove pare ne znam zasto bi isao kod nekog kevog majstora

Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Golub said:

Nedavno je decko na nekoj FB stranici napisao da je radio u Delti zamenu lanca na F30, izaslo ga 146.000din... za ove pare ne znam zasto bi isao kod nekog kevog majstora

Ovo se tice apsolutnog deranja i manjka mehanicara u Srbiji. Ne znam ni jednog koji malo zaradjuje. 
 

Treba da dovezemo pakistance da im malo udare po usima.

 

Evo u Delti 1200€, u BMW seevisu poznatom da klepa po usima.

Link to post
Share on other sites