Recommended Posts

7 minutes ago, somi92 said:

Sta mislite ovako, koliko treba da se "nauci" zanat mehanicara, da mozes da kazes da si majstor, da radis samo 1 brend tipa bmw, merc, ili eventualno grupaciju vw?

To je trogodisnja skola ali to ne znaci da si majstor, iskustvo je kljucno, razlicite kvarove resavas iskustvom tipa nesto sto nisi ni cuo niti ista moras da zavrsis posao tako da treba veruj mi dosta, ti samouk mozes biti na svom autu pa polako resices a kad te musterija zove non stop i ostalo radis pod pritiskom pa ono nije pozeljno da guglas sta da radis haha

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

20 hours ago, Rocco77 said:

Ja sam definitivno rijesio kad budem f10 uzimao da bude N47 ili benzinac,do skoro je bila preskupa zamjena lanca sad mi drug radi servis lanca 500e i daje pismenu garanciju na 100.000km,dok je za N57 oko 1000e

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 

то је скрооз коректнацена цена

Link to post
Share on other sites
21 hours ago, njegovawisost said:

Basic majator ne verujem vise od godinu dana.

Ma kakvih godinu dana. To je posao koji se uci ceo zivot, i uvek moze da ti se desi da sjebes nesto pa makar imao i decenijsko iskustvo. Za godinu dana, ne mozes da naucis ni da jebes kako treba, a ne auto da popravljas. 

Link to post
Share on other sites

Ovo je dobra prica. Punis ga kod kuce na struju, registracija jeftina jer je hibrid, a mozes i da ga prebacis na benzin pa da malo gasiras. Jedino mi nije jasan detalj da sedista imaju el podesavanja u 56 pravaca, a nemaju grejanje, to ne razumem.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17031838/bmw-x5?ref=featured-home1

Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, dredger said:

Ovo je dobra prica. Punis ga kod kuce na struju, registracija jeftina jer je hibrid, a mozes i da ga prebacis na benzin pa da malo gasiras. Jedino mi nije jasan detalj da sedista imaju el podesavanja u 56 pravaca, a nemaju grejanje, to ne razumem.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17031838/bmw-x5?ref=featured-home1

Највећи потрошачи су грејачи,то код електро и хибрид аутомобила тешко да има 

Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, dredger said:

Ovo je dobra prica. Punis ga kod kuce na struju, registracija jeftina jer je hibrid, 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17031838/bmw-x5?ref=featured-home1

Punim ga ako imam svoju kucu. A posto sam u stanu, po tom pitanju mogu da ga duvam samom sebi.  

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
Ovo je dobra prica. Punis ga kod kuce na struju, registracija jeftina jer je hibrid, a mozes i da ga prebacis na benzin pa da malo gasiras. Jedino mi nije jasan detalj da sedista imaju el podesavanja u 56 pravaca, a nemaju grejanje, to ne razumem.
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17031838/bmw-x5?ref=featured-home1

Stvarno dobra priča... ko može ovako nešto da priušti, neće pogrešiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

E od danas zvanicno u Cg carina za uvoz polovnih automobila 80% skuplja. Uveli su takozvani elektronski katalog tako da vise nema muljanja da se carini na nizu cijenu

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
Ovo je dobra prica. Punis ga kod kuce na struju, registracija jeftina jer je hibrid, a mozes i da ga prebacis na benzin pa da malo gasiras. Jedino mi nije jasan detalj da sedista imaju el podesavanja u 56 pravaca, a nemaju grejanje, to ne razumem.
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17031838/bmw-x5?ref=featured-home1
Ovakav jedan, 3.0 benz i 3l prosecna potrosnja gradske.c2829f0cf450f7b5cb7b613fd185b472.jpgc7adfd2ee6fe6c65dba338fce9400f70.jpg

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Kad sam kupovao auto, otišao 400km, pogledao auto, video da je spreda nešto čačkano, tj da je branik lomljen. Greda i ostale zajebancije su ok, nisu mrdale, ali branik kao branik je lomljen. Kažem to prodavcu, on se pravi žbun. Nije ni bitno, mnogo mi se svideo auto, zanemario sam to. Cena...aj malo da spustimo, neće, pritom nema zimske gume, a decembar, sneg pada. Reko daj neke gume, on kao ajde, ali to ti je 150€, i na kraju dodjemo na istu cenu koju je i tražio. Odradimo ugovor, dam mu pare, idemo kod ortaka po gume i felne. Otvara on kapiju kod ortaka, a tamo nema jedan zdrav auto, a kasnije sve te aute vidim na oglasu. A evo sad sam poceo da se zajebavam oko tog prednjeg branika, ljudi moji, ono su najgori radovi na autu koje sam video. Branik šrafljen na parčetu drveta, na razna mesta bušen i šrafljen onim zvezdastim šrafovima za gips table crnim, evo jurim sad fabričke nosače za branik i žabice. Pritom skoro mi ključ izgubi kod, odšlepam auto kod elektroničara, kaže sjeban CAS modul, sjebali su ga “stručnjaci” koji su štelovali kilometražu. Nije uspeo da mi očita koja je prava km, ali ja cenim barem 300k. Tako da ja sad prepravljam stvari koji su ovi carevi sjebali, i nije lak a ni jeftin zadatak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Na tom placu sam gledao alfu 159 davnih dana, koza na vozackom sedistu bila bas losa, sto se nije videlo na slikama, jos dosta nekih sitnica i ja hteo da uzmem, ali preko racuna na firmu, kad kaze covek preko racuna je veca cena, jer on mora platiti veci porez posto su fakture na dosta nizu vrednost i ja odustanem.

Posle sam jednom gledao e60 520d, solidna oprema, bixenoni, velika navigacija, digitalna klima i jos neke sitnice, ali stof sedista, prvo auto nije hteo da upali, kao los akumulator upali ga on na kablove, a vidim pocepan keder kod vozackih vrata i zalepljen crnom izolir trakom i pocepano vozacko sediste, sto se takodje nije videlo na slikama.

Naravno i od njega sam odustao.

Link to post
Share on other sites

Dok smo se vozali po probne tablice s njim, ladno zove nekog lika, kaže “kad ćeš da mi zavariš felne?”, i onako kroz priču mi otkrije da treba da mu vari dve felne za nekog pežoa kojeg je prodavao. Pazi, ne jedna, već dve lomljene felne...pa šta li je taj auto pretrpeo, ko će ga znati.
Sve u svemu, ja sam se malo zajebo, kriv sam sam sebi. Ali opet, auto pali, radi, ide, stvarno, s te strane nema greške, da ne ureknem, ali što se mućkanja tiče, mućkaju opasno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3604045/vozace-vec-boli-glava-ako-ubuduce-zelite-da-prodjete-tehnicki-pregled-vozilo-mora-da-ispuni-standarde-iz-fabricke-specifikacije

ihhh al ce da vas boli glavi drugari, haos.. mene pre dva meseca nisu pystili na teh da prodjem zbog ovalnosti jednog diska te sam morao da kupim sve nove da bih prosao. tako da ono. sexx

Link to post
Share on other sites