Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Citam po netu svi pominju neke aktuatore za otvaranje vrata a navodno je cesto problem u osiguracima, treba naci koji osigurac je zaduzen za to pa je resenje staviti veci osigurac... Bas je skromno diskutovanje o ovom problemu ako resite podeli sa nama sta raditi...


I ja sam pregledao net o tim aktuatorima, ništa čudno i on da rikne s obzirom da ima plastične zupčanike. Sve u svemu teška glupost. Trebao je da ide na put, pa mu je bilo hitno, ali je odustao od puta, jer nismo kogli da otvorimo, tj nije hteo da lomi tapacir. Ostavio auto kod majstora, pa ćemo da vidimo šta će da uradi.
Nema srece, meni se to desilo isto, vozaceva vrata na 530d pre 5 godina. 
Sreca sto mi najbolji drugar ima auto elektricarski servis, i sto je bio uporan dok nije uspeo iznutra da ga otvori. 
Inace se razvaljuje tapacir. Crkla mu je brava koja je elektricna i ovo je bilo na e39, a na e91 moze biti ili isto ili malo komplikovanije. 
 
Uglavnom nek sedne i nek drka bravu iznutra dok ne bude resila da otkljuca. Il da lomi tapacir od gore, i napravice uzas. 

Pokušavali smo sve i svašta, i na silu i nežno, i sa ključem i bez i šta sve nismo, ali bez uspeha... odustao je za sad od lomljenja tapacira, zato oterao kod majstora, mada mislim da će na kraju morati i majstor da lomi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Raritet, W12 na Gas, vrlo verovatno zaista jedinstven primerak Tuarega na svetu.  

I prešao 178k za 15 godina... Tek uvezen a ne pominje nigde full servisnu dokumentaciju iz Švice.

Obaška, sa slikanim opcionim 23-kama na našim putevima možeš samo da se rokneš, a realno izgledaju skroz džiberski, taman i da imamo dobre puteve bilo bi me sramota. A 18-tice su sitne za njega, idealno mislim 19-20" (zimski-letnji set).

 

Link to post
Share on other sites
Raritet, W12 na Gas, vrlo verovatno zaista jedinstven primerak Tuarega na svetu.  
I prešao 178k za 15 godina... Tek uvezen a ne pominje nigde full servisnu dokumentaciju iz Švice.
Obaška, sa slikanim opcionim 23-kama na našim putevima možeš samo da se rokneš, a realno izgledaju skroz džiberski, taman i da imamo dobre puteve bilo bi me sramota. A 18-tice su sitne za njega, idealno mislim 19-20" (zimski-letnji set).
 

Da izgleda nekako kao da neko place za tim felnama na nekom a7 ili rs5ci [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, Sigtran said:

Raritet, W12 na Gas, vrlo verovatno zaista jedinstven primerak Tuarega na svetu.  

I prešao 178k za 15 godina... Tek uvezen a ne pominje nigde full servisnu dokumentaciju iz Švice.

Obaška, sa slikanim opcionim 23-kama na našim putevima možeš samo da se rokneš, a realno izgledaju skroz džiberski, taman i da imamo dobre puteve bilo bi me sramota. A 18-tice su sitne za njega, idealno mislim 19-20" (zimski-letnji set).

 

Вуче шлепу,иам га у фрупи вагеноваца

Link to post
Share on other sites

Znaci zamenio sam prednje kocnice i zadnje kocnice konplet, kad evo ti ga opet nasumicno posle nalo gradske voznje tocak cijuce na pun krug pa stane, kad prikocim... Ono opet krenem napred nazad, sve prestane jedan period. Pa na VW se ovi gremlini nikad ne bi desili -_- Sto kaze onaj, kod BMW kad se nesto pokvari niko ne ume da ti kaze sta je.

Link to post
Share on other sites

Jesi reparirao celjusti? Proverio da paknovi nalezu ravno na disk a ne pod uglom, da osigurac stoji lepo, meni sve mirise da ne kazem smrdi da tebi pinovi ne klize kako treba pa ti zalepi, jos ako ti se to desava kad prikocis znaci da ti je celjust malo lenja. A ako si gledao klipove kako ljudi to menjaju i kako to detaljno odrade e to ti ni jedan majstor nece odraditi tako nego kao i seicenta ga odrade. Nije problem u bmwu. Ja otisao na optiku kaze lik kod bmwa se ne radi pozadi optika a nije tacno radi se nego nemaju znanja i tolko skinu te sa one stvari.

Link to post
Share on other sites

I ja smatram da to adekvatno nije očišćeno i podmazano sve kako treba. Nije to toliko do novih kočnica i diskova. Kao što Nik reče, majstori samo gledaju da što pre završe posao, a kvalitet uradjenog ne gledaju. Nisam upoznao još uvek takvog majstora.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites