Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lepo su picnuli ovog Mustanga. Sta mislite o tako nekom oldtimeru kao investiciji?

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17376554/ford-mustang?ref=search-normal&position_ref=4

 

Ovaj je jos bolji, od istog prodavca. Zanimljiva vozila ima

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16821771/ford-mustang?ref=search-profile-other&show_date=true

Edited by dredger
Link to post
Share on other sites
13 hours ago, geralt said:

Verovatno ga bez ovih pomocnih tockica ne bi ubacili na slep :D

X1 automatik, stao zbog lanca, pa su morali od ispod nesto da otkacinju da bi ga natovarili na turbozetu

Link to post
Share on other sites

Na ovom menjacu koji je na f10 ima ispod da se ubaci kljuc da se razdvoji menjac da moze da se slepa. A na e60 LCI ima kad se skine ukrasna plastika oko palice automatskog menjaca mesto gde se ubaci srafciger i povuce se (napred ili nazad ne secam se dobro) uglavnom to je fora za slep automatika. Za neka trzista f10 ima alat crvene boje u kutiji za alat u bunkeru i ubacuje se ispod cup holdera(vadi se cup holder onaj ispred menjaca) 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, djukicc said:

Na ovom menjacu koji je na f10 ima ispod da se ubaci kljuc da se razdvoji menjac da moze da se slepa. A na e60 LCI ima kad se skine ukrasna plastika oko palice automatskog menjaca mesto gde se ubaci srafciger i povuce se (napred ili nazad ne secam se dobro) uglavnom to je fora za slep automatika. Za neka trzista f10 ima alat crvene boje u kutiji za alat u bunkeru i ubacuje se ispod cup holdera(vadi se cup holder onaj ispred menjaca) 

Ovo su zanimljivi podaci 👍

Link to post
Share on other sites

Kod ovih novijih koji nemaju taj crveni plasticni "kljuc" za odvajanje menjaca ispod cup holder-a , postoji neka fora da se odvoji menjac tj. da se prebaci u N... tipa da se kontakt, dva puta stisne kocnica, pa nekoliko puta menjac napred nazad, neznam tacno kako funkcionise ali ima... imao drugar situaciju na x6, morao da slepa a auto u P, pa je zvao BMW Hotline i ovi mu objasnili sta i kako da stiska...

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Stefan L. said:

tako je za f10 postoji kljuc kod kap holdera s tim sto neki to ne dobiju.. 

Koliko sam čuo, novija godišta f10 (kao i ostali noviji BMW-ovi) nemaju uopšte tu mogućnost i mehanički mora odozdo... :(   Ali izgleda da postoji finta da se ipak ubaci u N preko menjača, naravno moraš imati struju (svoju ili preko kablova). U tački pod 2. auto naravno ne mora da startuje, već samo da da "kontakt"...

QuL11ET.png

 

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Stefan L. said:

tako je za f10 postoji kljuc kod kap holdera s tim sto neki to ne dobiju.. 

Nema svaki kljuc(nije kod svakog ispod cup holdera), vecina koja se vozi kod nas je sa opcijom odvijanja ispod auta. A sto se tice tog ubacivanja u N preko kontakta, traje samo odredjeni vremenski period(par min) i vrati sam u P. 

Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, djukicc said:

A sto se tice tog ubacivanja u N preko kontakta, traje samo odredjeni vremenski period(par min) i vrati sam u P. 

Tako je, jer BMW ne dovoljava da se auto "vuče" odnosno "tegli" na prednjim ili zadnjim točkovima, nego isključivo da se tovari na kamion i tako prevozi. Dakle poenta je da auto dozvoli da bude utovaren, a za to je dovoljno tih nekoliko minuta u N...

Realno, zamisli zimi, noću, na prometnoj neosvetljenoj magistrali da se neko zavlači ispod auta, odvija gomilu šrafova sa oplate i zavrće šraf za N na menjaču... UŽAS. Niti će većina asistencija znati to da uradi i/ili imati alata, niti će i oni koji znaju lako pristati da to rade u datim uslovima. Što se ovoga tiče, BMW je jednostavno za*rao i tačka, pa je ubacivanje u N iz auta, pa makar i na samo par minuta, ipak solidan "workaround".

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

Udarih branik na stub i to zadnji -_- Pukao mi zadnji desni držač, nekako sam namestio, al mora to da se pričvrsti fino.  U koji branik Servis u BgD da idem? Neću ništa farbat ne bacaju mi se pare, BEograd je ovo.

 

 

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, njegovawisost said:

Udarih branik na stub i to zadnji -_- Pukao mi zadnji desni držač, nekako sam namestio, al mora to da se pričvrsti fino.  U koji branik Servis u BgD da idem? Neću ništa farbat ne bacaju mi se pare, BEograd je ovo.

 

 

Ako nije ostecen branik, onda kupis samo nosac (proveri samo koji je tacno pukao) i zabice i upasuješ. Mozda mozes i sam da namestis (ako imas uslove i alata).

http://bmwfans.info/parts-catalog/E87/Europe/118d-M47N2/L-N/feb2005/browse/vehicle_trim/trim_decor_elements_rear/

 

 

Link to post
Share on other sites