Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

9 hours ago, Sale-Sombor said:

E60 ostaje, nece taj nidje 🙂

Moze samo da dodje jos i ovaj umesto 206ice 

Ovaj ti je bas prava zamena za 206, dobar je za grad, lak za parkiranje, mali potrosac, jeftina registracija, odrzavanje na tvom nivou bice neka bagatela sigurno 😅😅😅. Delove za njega imas bukvalno u trafici da kupis 😅

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Stefan L. said:

kad ces da pokazes narodu glanc nov e39 ? sta si se stiso! 

Kakvo izdrkavanje kod vas Beogradjana, a mene prozivas sto vozim 4.2 na benzin 😅

Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, dredger said:

Ovaj ti je bas prava zamena za 206, dobar je za grad, lak za parkiranje, mali potrosac, jeftina registracija, odrzavanje na tvom nivou bice neka bagatela sigurno 😅😅😅. Delove za njega imas bukvalno u trafici da kupis 😅

Pa to je odprilike isto, za 206 mi mali servis izadje 2700din sve komplet sa popustom 😁😁😁

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dredger said:

Ovaj ti je bas prava zamena za 206, dobar je za grad, lak za parkiranje, mali potrosac, jeftina registracija, odrzavanje na tvom nivou bice neka bagatela sigurno 😅😅😅. Delove za njega imas bukvalno u trafici da kupis 😅

ja treba da prestanem da gledam polovnjake, ne mogu da se opredelim ni za sta xD 

Link to post
Share on other sites
On 3/3/2021 at 2:48 PM, dulebp said:

Hvala za podeljeno iskustvo. Sve si lepo rekao. Videcemo sta ce biti sledece. Ima jos vremena. :)
Nadam se i da su u tim f30 popravili kvalitet sa lancem, pa koja god verzija da je u pitanju. Kad bi mogao da biram, mozda bih najradije nekog benzinca, al oni su kao statisticka greska kod nas. I jako malo se zna o tim benzinskim motorima. Obicno bude ona prica, ma bezi od toga, to se kvari, a skoro niko nije imao iskustva sa njima.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

Mislim da lanac nije problem, to je bilo izrazeno samo kod onih prvih verzija sa 177ks, a i sa tim motorom ima sila ljudi koji su se navozali bez problema.

Malo ljudi zna ali N47 184ks motor ne samo da nosi identican lanac kao B47 koji nema problem sa lancem kao sto se zna, vec nosi i lanac kao sestocilndricne varijante tj. N57 i B57 koji takodje nemaju problema sa lancem.

Ali je zbog 177ks ceo N47 ocrnjen, a zapravo je sjajan motor.

Pritom ne samo da odgovara gornji nego i donji lanac sa recimo g11 740d xdrive na recimo 16d :) 

Benzinac je nesto skloniji problemima, pogotovo taj cuveni lanac je jos veci problem kod N20 motora u odnosu na n47, takodje je bilo tuzbi i svega, samo sto se to kod nas nije culo toliko jer nema benzinaca mnogo.

Ali opet mozes misliti zamenis lanac i sve sto ide uz njega, pa jos neke slabe tacke i imas sasvim korektan motor.

2.0 tfsi je takodje nepouzdan i generalno debelo ispod proseka, da ne kazem na dnu, pa opet ima ljudi koji ga voze bez prevelikih problema, tako da dosta tu faktora ima.

Amerikancima je 2.0tfsi jedan od najgorih i najnepouzdanijih motora sto postoji.

 

Consumer Reports now names the 2.0-equipped Audi A4 in its list of vehicles most likely to need an engine rebuild

The 2.0 TFSI engine was blamed for so many issues that a settlement was issued to owners unlucky enough to own an Audi with one under the hood. The successful lawsuit covered 2009-2011 Audi A4s, the 2010-2011 A5, and the 2011 Q5 for a total of 126,000 vehicles. VW and Audi denied any wrongdoing but agreed to settle anyway.

 

message-editor%2F1591017128423-screenshot2020-06-01at9.11.59am.png?quality=60

https://www.consumerreports.org/car-repair-maintenance/cars-that-are-most-likely-to-need-an-engine-rebuild-what-to-buy/

 

Link to post
Share on other sites