Recommended Posts

Slazem se da auto treba detaljno pregledati. I jedino obrazlozenje njegove zamene je da je zadovoljan sa f10, hoce restyle a nema para za g30. Ja isto evo 3 god imam auto i uveliko sam u priči sa drugom da prodam moj f20, a realno bolji je od 90% kola na oglasima sa pravom km od 90k km i malo slabijom opremom, ali covek je proklet i stalno ga tera nesto ka boljem. I recimo f30 uopste ne gledam, samo f10

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 4/16/2021 at 7:34 AM, somi92 said:

Auto deluje skroz korektno, moj je u slicnoj opremi samo ja imam zadnja tamna stakla i crno nebo i grajace a nemam ovakva sedista vec obicna kozna iste boje kao ova i ne bi ga dao ispod 12 a ovaj ce sigurno dati ispod 12.

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, somi92 said:

Inace f10 prvi uslov mi je automatik, drugi comfort sedišta, treci profi nav (mada nije presudan) i onda mi je malo suzen izbor

ovaj ce da ti ga da na 11 soma kesa zovi ga pitaj. probaj

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, miloss said:

Vozi se izgleda dosta tamo, ja sam moj z4 proverio na car vertical-u (bio od 2004. do 2007. u Svici), tamo je za te 3 godine presao 87.000km 😄

Mislim da sam te video jednom da si prosao kroz Zr, zima bila još, vidim z4, šmeker neki vozi, šal oko vrata, sve kako treba 😎

Link to post
Share on other sites

Svakako dok ne prodam moj, nema svrhe da zovem i teram kod majstora. Imam kako da proverim km u ovlascenom preko broja sasije, a naravno svaki ce ici na detaljni pregled kod majstora pa i tu moze da se vidi da li je cackano nesto

Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Sale-Sombor said:

Ne znam zasto je stavio ove katastrofa farove, ali ok. Drugi OEM su 250-350e zavisi od stanja. Ja koji volim manuel menjac, meni se svidja, a i ne vidja se cesto 530 sa manuelnim menjacem.

 

Koji motor u tom za 8000e?

m57 3000ccm. Radio ga za sebe, kaze mehanika i estetika 1/1 sad. 

Link to post
Share on other sites
On 4/17/2021 at 12:41 AM, Stefan L. said:

ispricaj nam malo o Z4 modelu, koje su mu mane i jel zanimljiv za voznju ? nest sam cuo da ako je na run flat gumama da se jako ruzno ponasa, jel to istina ili ne ? :) 

Da krenemo od vožnje. S obzirom na to da je mi je to prvi sportski auto jako mi je zanimljiv za vožnju. Zvuk šestaka (moj je 2.2), zadnja vuča i spušten krov dosta doprinose naravno. Mana je nekim ljudima električni servo koji ne daje neki osećaj na volanu koji takođe ima problem sa "sticky steering-om" mada ja sa tim nisam imao problem.

Prešao sam nekih 4000km od juna prošle godine kada sam ga kupio i do sada nisam imao problema. Sređeni su dihtung kartera i neki dihtung kod filtera za ulje, silen blokovi, 2 kaiša sa rolerima i to je to (gume i kaiševi u suštini). Planiram da sledeće godine preventivno promenim rashladni sistem jer to ume da bude problem. Ukoliko se parkira napolju umeju odvodi da se zapuše pa da se sjebe motor za krov mada meni stoji u garaži pa ne brinem. Sve to može naravno da se proverava i da ne bude nekih problema. Ima još nekih stvari koje mogu da se pokvare, ipak to dolazi sa godinama. Postoji dosta info na Engleskom Z4 forumu.

Ja sam ga od prethodnih vlasnika dobio sa običnim gumama tako da nisam mogao pakao sa run flat da iskusim. Svakako upada u kolotrage sa mojim dimenzijama (225/45 17) do duše sa novim gumama koje sam stavio čini mi se malo manje. Udoban je auto ali kad god se naiđe na loš put sa rupama ume da bude bas bolno jer lošije upija rupe. 😂

Najbučniji je kad ima vetra (zbog platnenog krova), inače može kao normalan auto da se vozi 130-150 dok preko toga ume da bude bučno. Sa spuštenim krovom negde na 100-110 počinje da duva kroz kabinu.

On 4/17/2021 at 12:34 PM, dredger said:

Mislim da sam te video jednom da si prosao kroz Zr, zima bila još, vidim z4, šmeker neki vozi, šal oko vrata, sve kako treba 😎

Nisam to bio ja. Nikad nisam bio u Zrenjaninu. 😄

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Desmo said:

Moj bivsi e39, ja sam ga prodao momku iz Sombora, pa ga je onda on prodao u Novi Sad, pa je bio u Backoj Palanci kod nekoga i onda je drugar iz Sombora menjao A3 za njega i sad je opet u Somboru

Edited by Sale-Sombor
Link to post
Share on other sites

Jeste, ja sam mu ubacio enterijer kompletan. Kad sam kupio enterijer bio je bukvalno kao nov, mada ni sad nije los, ali se vidi vec da je umoran polako. Inace enterijer sam uhvatio u sekund, covek stavio oglas i ja odma nazvao, mislim da nije znao sta prodaje, posto mi je prodao sve komplet za 200e, cak sam dobio i knjigu sa papirima o kozi koja je koristena za izradu orginal BMW, a korice knjige su izradjene od iste koze. Covek je iz Pazara bio i maksimalno korektan, kad smo se dogovorili za eneterijer zvao me da mi kaze da je sve spakova i da salje isti dan, a i poslao mi brojeve od 2 coveka koji su mu nudili 600e za enterijer i kaze "ako hoces prodaj i zaradi". Naravno nisam prodao, vec stavio u auto

Link to post
Share on other sites