Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jedna stvar koju sam primetio, sad sam odradio servis i zamenio svecice i pk.. Prošli put sam sipao shell koje sam kupio na shell pumpi, sad sam sipao original bmw twin power ulje. Motor neuporedivo mirnije radi iako bi trebalo da je isto ulje u pitanju...

Link to post
Share on other sites

Pitanje je sta je sa tim shellom, krenuli su u agresivnu ekspanziju zadnjih par godina, usli su u dosta servisa, tj. dosta servisa ih sad nudi iako nisu ranije, mozda za procenat, tako da mozda ima falseva ili ko zna sta je.

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, somi92 said:

Prošli put sam sipao shell koje sam kupio na shell pumpi, sad sam sipao original bmw twin power ulje. Motor neuporedivo mirnije radi iako bi trebalo da je isto ulje u pitanju...

Samo u Delti ili nekom drugom ovlascenom servisu je BMW ulje 100% original. Shell koji se prodaje kod nas u poredjenju sa onim na Zapadu, nije isti po pitaju kvaliteta. Slicno je i sa ostalim uljima. To se moze primetiti i po cenama. 

Penzoil kao ogranak Shella, toči premijum vrste ulja za BMW.  

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Ne znam, a nije ni bitno, definitivno od sad samo original bmw kantica iako je skuplje. U autoline koji uvoze original delove su mi nudili shell kao identicno ulje koje ide u bmw kanticu samo je jeftinije jer nema bmw brend, a svakako ga shell puni. Nebitno samo primecujem razliku.
Inace auto je čipovan jutros, izbacio na valjcima kao stock 135-6 ks, u nekim peakovima i do 140ks što je super s obzirom da je star 10 god, a posle update na valjcima 200ks. Kazu da je to optimalno, kazu mogli su i 210, 220 ali jednostavno ovo je kao optimalno.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Stefan L. said:

Prelep, malo je ovakvih na prodaju, pa je teško biti realan za cenu.... Treba sve baš DETALJNO ispitati, puno je to para za 15-16 godina star auto.

Svaka falinka se na ovakvom autu ispravlja samo originalnim delovima i u ovlašćenom servisu a to papreno košta.

 

 

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

Kapiram da ko uopste udje u pricu oko kupovine m5 ima bar jos 3 auta i da ce mu ovo stajati u garazi za vikend vožnju i da ima da plati odrzavanje :) svakako auto vredan cuvanja i uzivanja

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, somi92 said:

Kapiram da ko uopste udje u pricu oko kupovine m5 ima bar jos 3 auta i da ce mu ovo stajati u garazi za vikend vožnju i da ima da plati odrzavanje :) svakako auto vredan cuvanja i uzivanja

od drugara drug inace je stranac a zivi na nbg ima u garazi m5 v10, e46 m3 sa pravih 40000km m4 i jos neki ima, skuplja emovee

Link to post
Share on other sites