Recommended Posts

Ja recimo vozim taj motor vec godinu ipo dana i prezadovoljan sam. Kod nas je problem sto su svi "culi" da taj motor ima problem sa lancem, a to uopste nije problem, vec samo redovno odrzavanje kao sto menjas ulje i filtere na odredjenoj kilometrazi, tako se i taj lanac menja na odredjenoj kilometrazi. Ocemo mi u Srbiji da kupimo auto od 7-8-9-10 000e i da godisnje ulozimo 100e za mali servis i mislis to je sve super nista drugo ne treba
Problem je. Pucao je lanac i na manje od 50k km. Uverio se X puta. Naravno nije čest slučaj ali dešavalo se jbg. Najveći je problem je što ti kupiš auto sa 180k km a on prešao 380k km. Onda kreće akcija. Inače,taj motor je predviđen da se posle 300k km baca. Al ajd,menjaš delove pa mu malo produžiš vek. Loš blok, loše hilzne, dizne... Ali je to BMW-ov dizel koji najmanje troši. To je neki mix stare i nove tehnologije koji nije baš uspešan al bože moj...

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

57 minutes ago, frank said:

Problem je. Pucao je lanac i na manje od 50k km. Uverio se X puta. Naravno nije čest slučaj ali dešavalo se jbg. Najveći je problem je što ti kupiš auto sa 180k km a on prešao 380k km. Onda kreće akcija. Inače,taj motor je predviđen da se posle 300k km baca. Al ajd,menjaš delove pa mu malo produžiš vek. Loš blok, loše hilzne, dizne... Ali je to BMW-ov dizel koji najmanje troši. To je neki mix stare i nove tehnologije koji nije baš uspešan al bože moj...

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

Ово пишеш за 184,мсмм слични су сви! Први пут чујем да је намењен да се баца после 300к

Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Glisa said:

Ово пишеш за 184,мсмм слични су сви! Први пут чујем да је намењен да се баца после 300к

U sustini u pravu je covek, samo se nije lepo izrazio. Proizvodjac ga je dzukacki napravio i zeli ti kao korisniku da ti na 300k zakuca.

Link to post
Share on other sites

Nismo brat lepo objasnio. Inače taj info sam saznao od par krštenih mehaničara i svi se kunu da je to tako. I ja sam bio iznenađen tim podatkom ali posle malo dublje priče i sam možeš da skapiraš da taj motor nije rađen da ti traje.

P.S Pričamo o 177(n47)

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ни један није рађен да ти траје,ваген мучи  муку са пуцањем глава! Моје следећи ће бити Ф31 или Ф11...тако су говорилии за М43 који сам возио 13 година,пуца радилица глупости ово оно...ћале га сад вози! Па иста прича је и за ТФСи моторе,ко их вози овде,Стефан...гледао сам брдо кварова на њима! По овој причи  серија Ф је до 300к,после на отпад!

Edited by Glisa
Link to post
Share on other sites

Sama konstrukcija motora ima odredjene elemente koje je skuplje i komplikovanije ugraditi, nego kod prethodnija, a kraće traju. Prakticno, proizvodjac se potrudio i to skuplje platio, da bi napravio da ima kraći radni vek.

Tako da je frenk potpuno u pravu.

Link to post
Share on other sites

https://www.bimmerforums.com/forum/showthread.php?2090788-M54-timing-guide-and-chain-replacement

"M54 timing chain guides do not fail. If it ever did that would be a 1 in a trillionth instance. So, do not worry about them, just do oil changes on time. That is all."

Ovo je zanimljivo. Nekad se pravilo kako treba 🙂

Screen-Shot-2021-06-16-at-11-35-50-PM.pn

Edited by miloss
Link to post
Share on other sites

Auto industrija, kada pravi planove proizvodnje, izlazak noveog modela i slicno, racuna da je ˝zivotni vek˝ novog automobila 7godina... nista novo, naravno da zele brzu reprodukciju. To sto mi zivimo u Srb i sto je prosek starosti 17god jbg... 

Sto se BMW tice, smem da se kladim da u 80% slucajeva kad nazoves prodavca prvo sto kaze ˝nema veliki servis, ima lanac˝ 🤣

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Golub said:

Auto industrija, kada pravi planove proizvodnje, izlazak noveog modela i slicno, racuna da je ˝zivotni vek˝ novog automobila 7godina... nista novo, naravno da zele brzu reprodukciju. To sto mi zivimo u Srb i sto je prosek starosti 17god jbg... 

Sto se BMW tice, smem da se kladim da u 80% slucajeva kad nazoves prodavca prvo sto kaze ˝nema veliki servis, ima lanac˝ 🤣

nikad lupan, prva boja

Link to post
Share on other sites

Lanac na b47 je isti kao na n47n, mozda su drugi materijali, pritom ne samo to, vec je taj gornji lanac identican na 2.0 i 3.0 motorima, znaci n47, n57, b47, b57.

Ko zeli moze da proveri po broju dela Timing chain 11 31 8 570 649.

Kome god da je pukao lanac zbog defekta na nekim malim kilometrazama je dobio zamenski ceo motor pod garancijom, a ima ljudi koji su zgazili i preko 300-400k sa tim motorima.

Takodje sam bio prisutan licno vise puta, sto u radulovicu, sto u neovlascenom servisu kada ljudi dolaze sa autom kojem krlja lanac po motoru i pitaju koliko jos mogu tako da voze, umesto da doteraju auto slepom i da odrade momentalno sta treba.

Lanac se podmazuje uljem i glavni ubica je long life servisni interval.

Edited by geralt
Link to post
Share on other sites

Jel daje fabrika neki interval za zamenu lanca kao za zupcasti npr? Ili da li su bar tada pricali da je preporucena provera posle x km? Ako nisu onda to nije u redu.
Nisam protivnik menjanja lanca da me ne shvatite pogresno samo fabrika to treba da naglasi.

Link to post
Share on other sites

Nema zamene sto se BMW-a tice, ako zvekne ide nov motor. Istqo kao i za zf menjace za koje BMW kaze da se ne menja ulje, dok ZF kaze da se menja na oko 120.000

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Menjao sam ulje u automatiku u original ZF setu gde dolazi karter sa filterom i lifeguard ulje dodje i papir gde pise da se ulje menja od 80-120.000km zavisno od stila voznje ili maksimalno na 10 godina nezavisno od predjene kilometraze.

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Golub said:

Auto industrija, kada pravi planove proizvodnje, izlazak noveog modela i slicno, racuna da je ˝zivotni vek˝ novog automobila 7godina... nista novo, naravno da zele brzu reprodukciju. To sto mi zivimo u Srb i sto je prosek starosti 17god jbg...

Pa cekaj jel zele brzu reprodukciju ili ih interesuje ekologija, ne moze oba. A da, mi placamo sve.

Link to post
Share on other sites
Just now, Stefan L. said:

meni je na audiju menjano ulje u menjacu svakih 70 000km, dva puta menjano, sada je red da to uradim ja. :) posto je jelte 226k 

kod slavka u jakovu ulje sa filterom 200e za moj matik

Link to post
Share on other sites