Recommended Posts

Jesam, ali bi nesto vislje za sedenje i samu poziciju vozaca
Sale, zar se ne sedi poviseno u 5GT naspram klasicnih limuzina tj u odnosu na e60?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

6 minutes ago, dulebp said:

Sale, zar se ne sedi poviseno u 5GT naspram klasicnih limuzina tj u odnosu na e60?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

Pa jeste malo vislje, ali nije neka razlika... Mnogo vise mi odgovara dzip, jer sam ja 193cm visok.

Mislim ja sam sa e60 bio prezadovoljan, auto se bas dobro vozi, jos je moj bio na M sport vesanju. Al ono malo bi sad nesto drugacije

 

Link to post
Share on other sites

Idu godine Sale...lakse se ulazi i izlazi iz povisenih auta. [emoji16] I ja sam iste visine, uzecemo u obzir nesto vise za sledeci auto. [emoji846]

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Sale-Sombor said:

Pa jeste malo vislje, ali nije neka razlika... Mnogo vise mi odgovara dzip, jer sam ja 193cm visok.

Mislim ja sam sa e60 bio prezadovoljan, auto se bas dobro vozi, jos je moj bio na M sport vesanju. Al ono malo bi sad nesto drugacije

 

drugarski savet

iste smo visine,ja sam 190 i 97kg

vozim e39 530d 8godina,fabricko m sport suspension

uvezao sam e53 3.0d restyl (sa maskimalnom opremom za 2005tu godinu)pre 3 godine.Mogu da kazem slobodno perfektan,kao sto i 39ku odrzavam.

auti su neuporedivi,ja sam se pokajao posle 10 dana voznje sa X-om.

bas visoko se sedi,po krivinama ljuljas se ko na vetru,dobar je za guzve jer se potkucavas i bahatis :) ,ali za neke dalje puteve je lepo samo vozacu i suvozacu jer namestas sediste kako ti odgovara.ima ona duvanja na 8 mesta ja mislim pa kad se namestis,doduvas svaki onaj jastucic na sedistu da ti bude potaman.

 

ALI ako vozis porodicu pozadi,pokrive se i utrnu,jer je zadnja klupa pod nekim glupim uglom i jednostavno nemogu da se voze prijatno,ukoce se ledja,iako mesta za noge ima i vise nego dovoljno.

 

ja sam ga predao supruzi,ona uziva sa njim,jer vozi klince a njima svejedno jer i tako nikad ne miruju.

pre par dana sam isao sam gore na sever vojvodine,preko iriskog venca,znas kakva je voznja preko iriskog po krivinama,uzas.

 

a moja 39ka se samo zalepi za asvalt i gaaaas,nemrdnes se iz sedista.

 

tako da sledeci "bolji" auto kad budem kupovao,bice verovatno F01 740d,odustao sam totalno od e70.

 

E39 je pravi vozacki auto i tu je kraj price,bar za mene.

Link to post
Share on other sites
Bmw ima taj 2.0 benzinac, jako je redak kod nas, a i malo se generalno zna o njima ovde. Ja sam trazio benzinca bas da kupim, pa sam se jako iznenadio da skoro niko sem Honde nema dobrog i pouzdanog benzinca. [mention=55431]iwcham[/mention] sad ti ne smeta manuelna klima, a ni manuelni menjac + jos stof sedista i cena preko 8.5k €? [emoji846]

 

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

 

 

 

Dule, smeta mi pored ove km samo sto nije dizel. Da je dizel, vec bi bio u garazi smile.png Znam da je Sale to odrzavao TOP, ali mi se kod njegovog nije svidjala boja ni spolja ni unutra, plus km ne znam koliko je tacna, pa onda i man menjac i klima….nisam hteo coveka da zamajavam ako nisam kupac. Kao sto sam rekao, na oko 300k km pocinje igranka na sitno, pa neka je odrzavan sve po ovlascenim servisima… To je auto star 12god. i on ce traziti ulaganja bez daljnjeg. Mala km je zakon, i tu treba oprostiti sto sta… Nisu nemci blesavi sto su im automobili sa malo km mnogo skuplji…

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to post
Share on other sites

Nije bas tako sto se tice kilometraze, al ajde. 

Pogledaj po stranim forumima, koliko je motora i menjaca popucalo na 60,90,120K km. 

Sve je do vlasnika i odrzavanja. 

Ako ga je kidan od pocetka, normalno je da je dosad puklo ko zna kolko stvari na njemu. Ako ih je krpio to je KRŠ pa nek je ispod 100K km. 

Ako je vozen gospodski, domacinski održavan, moze sad da bude na pola miliona i bude kao nov. 

Ja sam prodao PUNTA 1.9jtd 2001 pre mesec dana sa 400.000km,ali kod 2 vlasnika. Auto kao praćka, motor perfekcija. 

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, iwcham said:

Dule, smeta mi pored ove km samo sto nije dizel. Da je dizel, vec bi bio u garazi smile.png Znam da je Sale to odrzavao TOP, ali mi se kod njegovog nije svidjala boja ni spolja ni unutra, plus km ne znam koliko je tacna, pa onda i man menjac i klima….nisam hteo coveka da zamajavam ako nisam kupac. Kao sto sam rekao, na oko 300k km pocinje igranka na sitno, pa neka je odrzavan sve po ovlascenim servisima… To je auto star 12god. i on ce traziti ulaganja bez daljnjeg. Mala km je zakon, i tu treba oprostiti sto sta… Nisu nemci blesavi sto su im automobili sa malo km mnogo skuplji…

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18764893/bmw-520-m-sport-slber-navl?ref=search-profile

Link to post
Share on other sites

300+ k je 300+ pa neka ga je odrzavao najveći gospodin na svetu, i parkirao na svili smile.png Nece on da se raspadne, ali ima malo malo pa kod majstora, sve polako sto nije zamenjeno ima da dolazi za zamenu…. Znam o cemu pricam smile.png Pricam iz iskustva. Imao sam super Pasata b6 2.0tdi sa 330k km, sve je on bio lep i dobar, max full, ali majstora samo sto na slavu nisam zvao…Nista strasno ali servisi, Dpf za zamenu, rucna nece da otpusta, taman povozim dva meseca, lager desnog tocka z azamenu, ajd jos mesec dana zajebava opet na sitno nesto trece….Slazem se da mala km ne znaci da je auto extra, ali zapamtite, mala km je mama! Ne vidim zasto da polazim od pretpostavke da ga je vozila zivotimja koja ga je kidala, ili da svaki Bmw na oglasima, ako nije auto člana foruma lesina koja nikad servis nije videla… Pa to je Bmw, nije Lada [emoji28] Ljudi to generalno odrzavaju, zbog sebe… Vecina ovih po oglasima imaju po 400k i vise cak, pa da ih nisu odrzavali, vec vi odavno napipali presu….

 

Drugar je pre 7-8 meseci kupio f10 2012g i fullu, bolji od svih ovih po oglasima, mislim da ga je vec 5-6 puta nesto sitno zajebavalo. Na satu msm 180k km a pravih nesto preko 300k. Auto izgleda perfekt, kao da nije presao ni 180k, ne smem da pomislim kolimo su presli ovi po oflasima ako njegov onako izgleda sa 300k, ali opet izgled je jedno, a kilometri drugo….

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to post
Share on other sites

Iwcham je realno u pravu, auto sa 300-400k i kada je u odlicnom stanju i daleko bolji od drugih takvih sa 300-400k opet je DALEKO od stanja auta sa recimo 100k, a pogotovo novog.

Imas gomilu delova koji su oslabili, a kako i ne bi posle nekoliko godina i vise stotina hiljada km, a nisu jos skroz dotrajali da budu za zamenu.

Tako da si u dilemi, da li da menjas "poluispravne" delove, da utegnes auto, a ako i menjas da li da gledas aftermarket ili original delove.

Evo npr. famozna remenica radilice, oko 200e je aftermarket corteco, febi, conti i sta vec ima, a original da se poruci je 400e, a kvalitet neuporediv.

Ako su oslabili amortizeri, ali jos nisu crkli, pa menjas da utegnes ili vozis auto na amortizerima koji odavno nisu skroz kako treba, pa nosaci motora, pa dizne recimo, opet tesko da ce neko zbog malo losije dizne reparirati sve, a jos manje verovatno da kupuje nove.

Link to post
Share on other sites

Slažem se sa @geralt i @iwcham

Po mom mišljenju ako ti je auto koji želiš da čuvaš i koristiš ga npr. vikendom ili za putovanja da bi uživao onda se isplati.

Ako ćeš da kupuješ neki dizlo star 15 godina što bi na to bacao pare.

Pre bih za tu svrhu uzeo kao čovek neku Korolu automatik i menjao na par godina. Jeste dosadan auto i nije BMW ali nećeš visiti po servisima. 
 

Da dodam još nešto, može auto i da ima malu km za svoje godine ali opet ćeš biti u servisu jer guma i plastika stare, a ima ih dosta. To znam iz mog iskustva. (auto star 17 godina)

@miksa Vozio sam ćaletov E70 iz 2012. baš po Vencu i mogu ti reći da sam se iznenadio koliko može za toliko težak auto. Ja sam bio oduševljen kako je udoban i lagan za vožnju. 

Link to post
Share on other sites

Нисте реални при куповини аутомобила,то ћу вам сада рећи,бар не ти Иване! Хоћеш ауто стар 12+'година да узмеш са 150к у некој солидној опреми и да га платиш око 7000 евра! А уз то да буде "врхунског" или премиум квалитета! Много ствари у твом размишљању не пије воду! За те паре можеш узети неку Кију али и она ће имати на сату 200+к. Без увреде не гледај BMW,имао си овде један добар и продао се врло брзо,то што будеш узео за те паре биће тежак лом са 500,600к,тако то на крају буде! 

Link to post
Share on other sites

Sad kad bi imao neki sa pravih 150k km 2008 god za 9000-9500e automatišn, odmah bi ga uzeo… Bio je jedan takav prosle god, doduse manuelni sa 120kw, 2008. Trazio je 9500e i razmasi me drugar.Kaze lud si, evo ja sam uzeo f10 2012 za 12500e. Al evo ga on, sad mu malo malo pa nesto fali… Te remenica radilice, te nece uzbrdo da otpusti rucnu, pre 10dana je cak digo temperaturu…. I kao majke mu ga, nije mi nesto stabilan na putu kao X3 2006 sto sam prodao[emoji28]

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to post
Share on other sites

Abre tako mi reče, kaže majke mu ga, nije mi stabilan po krivine kao ono dzipče. Možda nesto oko amortizera ili trapa nije kako treba….[emoji848]

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, miksa said:

Nisam bio 10ak meseci na forumu. 

Odjavljujem se na narednih 10ak godina. 

Aj pozz

Pozdrav brate, nije te dugo bilo. Pusti ih, malo se rasprdeli.

Evo za kockaše koji bi da se sigraju, ima posla, ali može da bude lepa kocka.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18249826/bmw-318-is?ref=search-normal&position_ref=9

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Indorile said:

Ovo moras bas lud da budes da das ovakve pare.

Što? Ovo ko kupi da sredi kako valja neće gledati u 2-3 soma. Ima šiber, podizače, is je, nije loša priča.

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Indorile said:

Meni su obarali cenu za po soma dva jer ima mnogo ulaganja u auto, za ovog bi trazili pare da ga srede.

за ову треба још 5 у њу да се скуца

Link to post
Share on other sites