Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, vilota032 said:

Pozdrav ljudi, ja prodajem moj auto, imam temu na ovom forumu gde sam ga predstavio.

Cena za clanove foruma je 23000e. Za sve informacije stojim na raspolaganju. 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18798434/bmw-320

Цена не прати опрему ни мало...рекао бих ЛУКСОРИ пакет или како се већ каже. За ове паре мора да је М пакет! 

 

Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, Glisa said:

Цена не прати опрему ни мало...рекао бих ЛУКСОРИ пакет или како се већ каже. За ове паре мора да је М пакет! 

 

A sta mu to fali od opreme? Jeste Luxury Line paket opreme, xDrive, velika navi, koza, dvozonska klima itd. Napisao sam u obelezju oglasa ali mi sajt iz nekog razloga obrise ta obelezja. 

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, vilota032 said:

A sta mu to fali od opreme? Jeste Luxury Line paket opreme, xDrive, velika navi, koza, dvozonska klima itd. Napisao sam u obelezju oglasa ali mi sajt iz nekog razloga obrise ta obelezja. 

Фали му да је испод 100к и брдо опреме за ову цифру! Са овом ценом је дебело прешао у класу изнад. Без икакве увреде цена већа од просека а обична опрема....седишта без мем,без М пакета огромна километража

https://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320-i-m-pakete-riga/326193550.html?action=homeRviReco

https://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-xdrive-limo-sportline-navi-alu-multi-shz-essen/327920704.html?action=homeRviReco 

https://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-xdrive-limo-sportline-navi-alu-multi-shz-essen/327920704.html?action=homeRviReco

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Glisa said:

Фали му да је испод 100к и брдо опреме за ову цифру! Са овом ценом је дебело прешао у класу изнад. Без икакве увреде цена већа од просека а обична опрема....седишта без мем,без М пакета огромна километража

https://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320-i-m-pakete-riga/326193550.html?action=homeRviReco

https://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-xdrive-limo-sportline-navi-alu-multi-shz-essen/327920704.html?action=homeRviReco 

https://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320d-xdrive-limo-sportline-navi-alu-multi-shz-essen/327920704.html?action=homeRviReco

Taman posla da je uvreda, kreativna diskusija. Ali ne razumem sto si poslao ovaj sivi, ovaj drugi link? Cemu poredjenje manuelnog menjaca, male navigacije, malih felni sa mojim autom, kako je to uopste za poredjenje?
Ovaj prvi link, ok. Malo nepopularan motor kod nas, a i vidis mu cenu. I takodje mala navigacija, ajde i da zanemarimo to, troskovi uvoza, carine itd, koliko bi ovaj auto izasao u Srbiji? 
Vidim da je uvek predmet rasprave to luxury - m paket i te razlike. Pa koliko sam ja upucen, ti u Luxury line mozes da nakrcas jacu opremu nego u M, samo zavisi kako je ko pakovao auto kada je kupovao nov. Sa druge strane, ja znam kada sam gledao da kupim auto, pa i sada je tako, da 90% trojki su u nekoj srednjoj, ili nizoj opremi, a kamoli xdrive - jako su retke.
Svakako, kilometraza kao faktor razumem da je bitna, ali je auto od pocetka odrzavan u ovlascenom servisu. Vozim Conti gume runflat, Viking zimske, auto je "za kucu" i verujem da ce ga prvi koji bude dosao da gleda - kupiti.
Imamo slucaj gde drugar vozi 118d, kupio je od prve vlasnice i auto je presao 70.000 km. Mora da menja set kvacila na toj km, verovatno zbog nacina voznje za tih 70.000. Mogu sve receno da dokazem.
 Sto ce reci, nije uvek relevantan faktor :)
Svakako, za forumase je druga cena i tako ce biti uvek kada se nesto prodaje. 

Link to post
Share on other sites

Jeste cena malo jaca, za ove pare bi trebao biti oko 120.000. Mozda se tebi ne prodaje auto, vec si ga stavio na oglas pa ako naleti neko. Ja imam 318d sport line sa 220.000 sa full servisnom iz BMW-a, od prvog dana pa ga cenim dosta manje

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Malo mi je bzvz da ti komentarisem sve samo bih rekao da si ga debelo precenio, a to ces videti i po tome da li ces ga prodati u par dana, ili ce stajati po toj ceni god dana. Sto se mene tice daj boze da uzmes i 30k ako neko hoce da plati.
Jedan bitan utisak licni je da je bmw na seriji 1 i 3 toliko lošu kozu stavljao, ako je uopšte koza, da kad vidim kozu na f10 i f30 izgleda kao da poredim golfa 2 i novi bmw 3. Katastrofa bas.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, kami said:

Jeste cena malo jaca, za ove pare bi trebao biti oko 120.000. Mozda se tebi ne prodaje auto, vec si ga stavio na oglas pa ako naleti neko. Ja imam 318d sport line sa 220.000 sa full servisnom iz BMW-a, od prvog dana pa ga cenim dosta manje

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 

Dobro Kami, opet kazem 318 i 320 dva pojma, a ako ti je zadnja vuca opet dva pojma. I 220k u odnosu na 180k kilometraze je opet neka razlika valjda. Koja je po vama forumasima cena realna? Mislim da i sami vidite da za cak i da hoces da izdvojis 20k, dobijas dosta manje opreme nego u mom

Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, somi92 said:

Malo mi je bzvz da ti komentarisem sve samo bih rekao da si ga debelo precenio, a to ces videti i po tome da li ces ga prodati u par dana, ili ce stajati po toj ceni god dana. Sto se mene tice daj boze da uzmes i 30k ako neko hoce da plati.
Jedan bitan utisak licni je da je bmw na seriji 1 i 3 toliko lošu kozu stavljao, ako je uopšte koza, da kad vidim kozu na f10 i f30 izgleda kao da poredim golfa 2 i novi bmw 3. Katastrofa bas.

Kako god ti kazes, ja vec imam dve ponude za zamenu ali mi te zamene ne igraju ulogu jer mi se ti auti ne uklapaju u nesto sto bih vozio, niti u nesto sto bih mogao da dam da se vozi u krugu porodice pa da imam neku iskoriscenost.

Link to post
Share on other sites
Dobro Kami, opet kazem 318 i 320 dva pojma, a ako ti je zadnja vuca opet dva pojma. I 220k u odnosu na 180k kilometraze je opet neka razlika valjda. Koja je po vama forumasima cena realna? Mislim da i sami vidite da za cak i da hoces da izdvojis 20k, dobijas dosta manje opreme nego u mom
I 10.000 je razlika [emoji3]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, somi92 said:

Videcemo, sve ce se samo kazati koliko je ko bio u pravu vec u narednim danima.

Sve jasno i nema problema. Cena forumaska smatram da je korektna, tim pre sto ulaganja nema. Nije realno da ovaj auto okacim za 19-20k i da bude isto para kao neki na oglasu koji su apsolutno nekonkurentni po pitanju stanja, guma, opreme itd. Nit mi je hitno niti ce stajati ako se ne proda :D

Link to post
Share on other sites

bila je trojka xdrive 2013g full sa 130k km kupljena kod nas, prvi vlasnik za 16500e pre pola godine, kao nova, ali cene su u medjuvremenu i skocile i to van pameti.... Licno mislim da dzaba povecavaju cene jer ljudi nisu veverice...

Ovaj meni izgleda opasno [emoji41]

 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18778107/bmw-520-m-paket-noov

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to post
Share on other sites

Ljudi necu nista da solim pamet, al opet mesanje baba i zaba.. motor 184 ks nije isti kao motor 190 ks, zadnji pogon, i ona je opet 17k ako kupis sa dig. satom i felnama.. Krivo mi je da poredite i uporedjujete neke cene automobila koji prosto nisu isti . 
U redu je da se napise, ok, super ti je auto, ali ne mogu da ti platim koliko si postavio cenu. A ne, krnjis moj auto bez razloga, i onda navodis neadekvatnu zamenu :D

Link to post
Share on other sites

Није ствар ко шта може да плати,битно је колико нешто заиста и вреди! Лично мислиш да је твој накрцан опремом а има само кожу и велику навигацију! За мене тај погон на сва четри точка није уопште обавезан!  Ауто ти нека средља опрема за ту класу,просек! Од помоћи одрзавања у траци и још брдо ставки,ауто паркирања,грејача волана,седишта на дугме са гре. и  хлађењем нема ништа и најважнија ствар нема М пакет(то је по мени најбитније, макар унутар). Да има онај лепи волан са црним небом и кадицама! Нема прок. брзине на стаклу или виртуал таблу а цена као један 640д са огласа...људи су повећали цене аутомобила 1000-2000 и ништа не продају а ти друже лично мислим 7000+! https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17927460/bmw-640-d-xdrive-m-sport?ref=search-normal&position_ref=1 Ево питања,би ли ти за те паре узео твој аутомобили или нешто друго???

Link to post
Share on other sites

Мотори су поприлично слични тај од 184 и 190....гледам већ пола године неки Ф31 или ф30,нагледао сам се свега и највероватније биће дотеран од преко до плафон 13.000! И још једну ствар не заборави,велики сервис је близу то је 1000е још горе. Тим Б47 је препорука од 190к да се ради сервис

.

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Glisa said:

Није ствар ко шта може да плати,битно је колико нешто заиста и вреди! Лично мислиш да је твој накрцан опремом а има само кожу и велику навигацију! За мене тај погон на сва четри точка није уопште обавезан!  Ауто ти нека средља опрема за ту класу,просек! Од помоћи одрзавања у траци и још брдо ставки,ауто паркирања,грејача волана,седишта на дугме са гре. и  хлађењем нема ништа и најважнија ствар нема М пакет(то је по мени најбитније, макар унутар). Да има онај лепи волан са црним небом и кадицама! Нема прок. брзине на стаклу или виртуал таблу а цена као један 640д са огласа...људи су повећали цене аутомобила 1000-2000 и ништа не продају а ти друже лично мислим 7000+! https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17927460/bmw-640-d-xdrive-m-sport?ref=search-normal&position_ref=1 Ево питања,би ли ти за те паре узео твој аутомобили или нешто друго???

Mi mozemo da pricamo subjektivno, mozemo da pricamo i objektivno. Subjektivno je da ti vise volis M paket od Luxury opreme, da ne volis xDrive. Niti u formiranju cene moze da se zanemari razlika u 184 i 190 ks, niti se zanemaruje zadnja vuca i 4x4. 
Auto apsolutno za ovu klasu ne smatram da je prosek, jer sam se nagledao na desetine trojki sa jako slabom opremom, pa i na oglasima je slicna situacija. Sad, ti si naveo neku opremu za koju bi imao pravo kada bih ja vozio i sada prodavao 7icu, uz duzno postovanje. Manje limuzine su jako retke prepune opreme kao veci modeli, tim pre sto ljudi pre uzmu malo slabiju 5icu nego full paket 3jku.

Molio bih te, ako ti nije problem, da mi nadjes neku trojku na oglasima u, po tvom misljenju, full opremi, pa da je okacis ovde da vidimo cenu. Puno pozdrava i hvala na komentaru :)

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Glisa said:

Мотори су поприлично слични тај од 184 и 190....гледам већ пола године неки Ф31 или ф30,нагледао сам се свега и највероватније биће дотеран од преко до плафон 13.000! И још једну ствар не заборави,велики сервис је близу то је 1000е још горе. Тим Б47 је препорука од 190к да се ради сервис

.

Ja znam i tako mi je receno da je preporuka ili kad pocne da se cuje lanac, ili na 210.000 km. Misljenja sam da svaki servis ima neku svoju pricu a na tebi je sta ces da poslusas i primenis. Kod B47 veliki servis se radi efikasnije i brze nego na N47

Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18713832/bmw-320-d-sport-line?ref=search-profile
Evo jedna koja mozda i vredi, verovatno moze da se spusti cena. (kad pogledam ostale lešine iz uvoza i koliko ljudi traže definitivno vredi)

PS moj otac je uzeo E70 2012 sa 91.000 km kupljenu u Delti, sa kompletnom servisnom istorijom za 22.000e pre par meseci. 

Edited by miloss
Link to post
Share on other sites