Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa piše 2 miliona i ja bi to garantovao [emoji3]


211000, pogresio [emoji3] pitam sta podrazumeva pod garancijom, jer svi se razbacuju tim terminom, niko da stavi potpis na papir…on onako pa kao veruj mi na rec. Ja ono u šali mu kazem da mi on potpise da ukoliko naknadno utvrdim da je stelovana, da mi vrati 1500e, on se kiselo smeje [emoji3]
Oprema nije losa, deluje ok.

E sad, za lanac mozes da proveris da li je menjan, ako te zanima ispisacu posle kako

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока




Zanima me, posto gledam N47…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Miki_BMW said:

 


211000, pogresio [emoji3] pitam sta podrazumeva pod garancijom, jer svi se razbacuju tim terminom, niko da stavi potpis na papir…on onako pa kao veruj mi na rec. Ja ono u šali mu kazem da mi on potpise da ukoliko naknadno utvrdim da je stelovana, da mi vrati 1500e, on se kiselo smeje [emoji3]


Zanima me, posto gledam N47…


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Комшо је узео са плаца Х1,по стању ручки и седишта изгледа очуваније од овога! Неким случајем нађу неки папир у колима о одржавању. Возило било пицерије из Рима,до удеса прешло 300К+...овај спољ делује 1/1 али унутра га одаје пуно ствари,седишта,рукохвати,кедер око врата...

Edited by Glisa
Link to post
Share on other sites

Informacija dobijena iz dva cenjena servisa vezano za veliki servis je sledeća:

Zatezač španera, ili tako nešto, fabrički ima maticu 27" a svaki naknadni bilo origi bilo neki zamenski ima 24" 

 

To je ovaj deo što ovde skine na 6:23

 

 

A ovde zateže na 4:10

 

 

 

To se vidi odozdole, a može i da se zavuče ruka. I na ovim snimcima se vidi da je glava manja na novom setu

Edited by GrujaBG
Link to post
Share on other sites

Meni je sef ovlascenog servisa u veci lanca rekao vise stvari.

Provera vrlo cesto nema smisla, jer iako mozes da vidis da je nesto menjano, ne mozes da proveris da li je promenjeno sve sto treba, a kaze da je cuo slucajeve da ne menjaju sve.

Jer trebao bi menjati 3 lanca, mislim donji, gornji i od uljne pumpe, hidrospaner, lancanike i sve klizace.

Takodje kaze da je sam lanac kao lanac vrlo retko uzrok problema na n47 vec drugi elementi dovedu do havarije i problema sa lancem.

Lanac ce stradati ako se pojedu lancanici, ako je hidrospaner los, ako se pohabaju klizaci, a najveci problem je long life, ako se nakupi mnogo prljavstine u uljnim magistralama i posto ulje zateze lanac pritiskom ulja tj hidrospanerom, najcesci je slucaj havarije prilikom paljenja, a i tad se moze cuti da zazvecka ako ima negde lufta u razvodu.

 

Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi. Zna li neko gdje bih mogao da nadjem originalnu dodatnu opremu za F30 seriju. U sustini, u delta motors moze sve da se naruci, i rekli su mi kao da ima sve na njihovom sajtu, ali ja te ponude ne mogu da  nadjem. Nemam sada nista posebno sto trazim, nego cisto da vidim sta je u ponudi i koje su cijene. Konkretno me zanimaju patosnice. Vidio sam da ima dobra i M performace alkantara futrola za kljuc, pitao sam tamo, kazu da moze da se poruci, ali u tom trenutku ne mogu bas svega da se sjetim, pa rekoh da vidim ima li neki katalog ili tako nesto :)

Link to post
Share on other sites

Stvarno moras imati ozbiljnog viska para da kupis OEM patosnice, meni su za zimske za 1 f20 trazili 18k din... A imaju sajt bmw shop online tako nesto gde imas te priveske, felne, mirise itd

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Stefan L. said:

juce u zarkovu me prodje  neki e46 m3 miami table, stanje mint. pokusao sam da ga stignem ali zbog debila koji su se vukli ispred mene nisam uspeo, kasnije me uhvatio semafor i poceo sam da psujem :)

Pa kako da ga stignes kad vozis audi

Link to post
Share on other sites