Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bukvalno je tako ali ne misle glavom. I ako promene na bolje, snaci ce se oni da uzmu pare na drugom mestu.

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18100059/bmw-330-m-paket-lci

Da li neko zna ovaj auto? Znam da je bilo price ranije o njemu (s obzirom da stoji vec 4-5 meseci) ali ne mogu da nadjem kada. Kako vam se cini? Fino izgleda ako je uzivo kao na slikama i ako je opis tacan

Link to post
Share on other sites

Videcemo sta ce biti, mislim da se nece puno uraditi.

U Crnoj Gori je jeftinije registrovati 3.0 2009god nego 2.0 2019god.

To treba jedan ozbiljan program koji bi uzimao u obzir jako puno parametara.

 

https://nsuzivo.rs/istaknuto/velika-promena-za-sve-vozace-od-1-januara-se-registracija-auta-nece-placati-prema-kubikazi-evo-sta-donosi-novi-zakon

Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, Mitrovic Stefan said:

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18100059/bmw-330-m-paket-lci

Da li neko zna ovaj auto? Znam da je bilo price ranije o njemu (s obzirom da stoji vec 4-5 meseci) ali ne mogu da nadjem kada. Kako vam se cini? Fino izgleda ako je uzivo kao na slikama i ako je opis tacan

Dobio sam preporuku od drugara za taj auto da je bas dobar ali na kraju nisam isao da ga gledam. Trebalo bi da je bas dobar.

Edited by Indorile
Link to post
Share on other sites
Mislim da se to nikad nece desiti, previse je to para za budzet drzave da se oni toga odreknu

Pa razmisli malo, kojih ima vise auta trenutno, ovih sa 2000+ ili do 2000cm³? Smislili su oni dobro sta ce uraditi a da uzimaju vise para. Moja procena da ce da smanje cenu za vece kubikaze, jer nije bila normalna ni realna, a poskupice registracija za ove manje kubikaze, jer je njih mnogo vise. A jos se sada mnogo radilo na downsize motora, pa luksuzni auti retko prelaze 2000cm³.

 

Sacekaj desetak dana sa registracijom, isplatice ti se. [emoji846]

 

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ako godiste bude glavni uslov to znaci da ce isto godiste 1.0 neka kanta placati isto kao recimo 6.0 zver.

Sta god da promene to ce u globali donositi vise novca u budzet godisnje, sto znaci da bi vecini automobila poskupelo makar malo.

 

Link to post
Share on other sites

A ima i jos jedna stavka, sto je stariji auto to vise zagadjuje okolinu po nekim njihovim pricama. Tako da se ja ne nadam bas da ce bilo sta da pojeftini. Ono sto mislim da ce sigurno biti da ce vozila do 2.0 da placaju skuplju registraciju, a ovi preko ne znam iskreno sta ocekivati.

Link to post
Share on other sites
A meni registracija 22 decembar [emoji1787] haha
Parkiraj ga na 10ak dana [emoji3]

Moraju silni krsevi od preko negde da se izvezu, a gde ce nego kod nas.. ne moze sve pod presu...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Tehniči je sad strog na nivo apsurda, tako da će ispeglati to raznoraznim uslovljavanjima da se ljudima neće isplatiti da teraju neispravne krševe. Auto za koji sam plaćao regu prošle godine komplet oko 32 33k dinara, a sad zbog tehničkog ide na 37 do 40. Što se novih kola tiče, sad je milina voziti nove Lexuse hibride ili Audije a6 npr. jer su svi mild hibridi i ispada ih jeftinija rega nego jednog stila jtd. 

A garant će ići fora, e sad ne možemo jer ljudi trebaju da se ,,adaptiraju'' kao što su radili za proveru gasova, pa sledeće godine ima da procveta potražnja za egr ventilima i dpf filterima koje su do juče čupali. 

A dizel ide na 200 kao što se ovde spominjalo (već je 180 na pumpama), tako da će taman da upeglaju te ,,rupe''.

U to ime evo 330e :D

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18777898/bmw-320-330e?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

Edited by milosind
Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju i treba da budu rigorozni na tehnickom, a ne svako djubre da se registruje. 
Stanem iza nekog Golfa 5 tdi na semaforu, moram da zatvaram ventilaciju koliko smrdi. Bas me briga, pod presu i zdravo. Ko hoce da se ljuti neka se ljuti.

Tu je jedini problem sto postoje mesta gde mozes da prodjes na foru i onda gubi smisao.

Onaj 330d je jako lep i iz price znam da je prethodni vlasnik bas skockao sve, a sadasnji je paljevina (video sam ga kako potpisuje posle polukruznog 😂). Lep auto svakako.

Link to post
Share on other sites

Ja sam prvi da ove što čade sa jeftinim čipovima obaram na tehničkom, kočnice i ćelave gume da ne spominjem. Al brate da mi meriš nivo tečnosti za stakla, ljude sa novim kolima vraćaš, pa posle skandali kod alvirka, je samo po sebi posebna priča. 

Što se tiče baterija svaki iole kršten servis to rešava, sad postoje centri gde majstore dodatno obučavaju za elektriku, barem ovaj moj je slao sve svoje da nauče da zamene ceo paket ako treba. 

Edited by milosind
Link to post
Share on other sites

Ima, naravno, ali nasem narodu je zamajac od 500€ nocna mora, a ne baterija od par hiljada €... ovo ti kazem kao neko ko prodaje jedan hybrid i sta me ljudi pitaju...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Takvima samo kažeš da je jeftina registracija :D

Šalu na stranu, verujem da postoje svakakvi ljudi tokom prodaje kola. To čim čuje da nešto košta više od velikog servisa odma se hvata za glavu i psuje brend. Al zato mnogo vole da se protegnu u premiumu, a onda se pretegnu kad održavanje dodje na red. 

Što se tiče baterija

https://www.bmw.co.uk/en/topics/owners/service-workshop/warranties/bmw-phev-warranty-guidelines.html

Bmw daje 6 godina garancije ili 60k milja na baterije. 

Par oglasa za priuse je imalo u opisu ispitivanje kapaciteta u ovlascenom toyotinom servisu ili su neki menjali kao npr ovaj lexus 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18591934/lexus-gs-450?attp=p0_pv0_pc0_pl1_plv0

 

 

Link to post
Share on other sites

Masa ljudi digne kredit + jos soma od kuma da bi kupili auto. I onda kad zvizne nesto skuplje, ne bude im dobro. Retko ko ispostuje onu pricu o jorganu i nogama. A od hibrida prosecan kupac bezi ko djavo od krsta.

Link to post
Share on other sites

Za neke jeftinije aute u budzet klasi koji sluze prvenstveno za prevoz od A do B i da razumes razna natezanja, ali u nekim klasama jednostavno nema izgovora.

Evo npr. tuareg ili ML cesto cujem da kupci polovnih beze od vazdusnog iako je razlika dupe i oko u odnosu na obicno oslanjanje, a takav auto trazi dubok dzep, set dobrih guma 1000e+, registracija, osiguranje, gorivo ako se dosta vozi, skupi se cifra od nekoliko hiljada godisnje za eksploataciju takvog auta i onda je problem vazdusni jastuk od 200-300e???

 

Link to post
Share on other sites

Uglavnom jer se ta kola se kupuju sveze registrovana ili kroz neku trampu, eventualno uradi veliki servis ako ostane nesto ili mali, tera god dana (za instagram storije, izlaske iliti kurčenje) i 2 meseca pred regu na oglas ili registruje pa drkne cenu još za tu regu. U tom periodu se gleda samo da se ne ulože pare jer su se nategli već za gore pomenuto :)

Evo finog turinga na benzinjaru

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18833637/bmw-320-m-nav-led-auto

 

 

Edited by milosind
Link to post
Share on other sites