Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I tablica se naravno bluruje. I za oglas, i za sve slike na netu.

Nek neko to naziva paranojom, ti time kacis svoje ime, prezime i adresu na internet, pa sad ko kako voli. Sampionski mi je reci, pa to vidi svako na ulici - ako neko tako razmislja dzaba se objasnjavamo, ne mislimo isto i to je to, svako nek fura svoje, ne smetamo medjusobno.

Broj sasije takodje ne bih nikada kacio, al bih dao kupcu koji je zainteresovan za auto.

A kako moze da se zloupotrebi? Ja znam primer da je auto tako dobio blizanca, doduse bilo je davno, to danas verovatno ne bi moglo tako, al sto da razmisljam, ko je ozbiljno zainteresovan dobice vin, al nece stajati na PA.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, GrujaBG said:

I tablica se naravno bluruje. I za oglas, i za sve slike na netu.

Nek neko to naziva paranojom, ti time kacis svoje ime, prezime i adresu na internet, pa sad ko kako voli. Sampionski mi je reci, pa to vidi svako na ulici - ako neko tako razmislja dzaba se objasnjavamo, ne mislimo isto i to je to, svako nek fura svoje, ne smetamo medjusobno.

Broj sasije takodje ne bih nikada kacio, al bih dao kupcu koji je zainteresovan za auto.

A kako moze da se zloupotrebi? Ja znam primer da je auto tako dobio blizanca, doduse bilo je davno, to danas verovatno ne bi moglo tako, al sto da razmisljam, ko je ozbiljno zainteresovan dobice vin, al nece stajati na PA.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
 

Šta brate?!

Link to post
Share on other sites
Savet oko car verticala, ako je uvoz iz svice ne bacajte pare, nista oko kilometraze nece da nadje.
Kod mene se vidi sve, auto iz svajcarske. Cak se vide i 2 stete sto sam prijavljivao kasku, pise steta 20-40k din, koliko i kosta farbanje branika i sajtne. Vidi se i km sa domacih tehničkih kad sam reg kola svake god
Link to post
Share on other sites
Valjda vidis sta je boldovano.
Ako se te razumeo, ja ukoliko imam neciji registarski broj, imam na “izvol’te” ime, prezime i adresu, zar ne?
Boldovana je dugacka recenica, zato mi nije jasno sta tacno.

Tako je, zastita podataka o licnosti je kod nas jako tanka stvar, (a i ne samo kod nas vala...) pa ko zeli moze preko nekog ko zna nekog da sazna da iza nicka "Nismo" stoji Petar Petrovic 1978 god, sa adresom tu i tu....



Послато са SM-G780F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Indorile said:

Savet oko car verticala, ako je uvoz iz svice ne bacajte pare, nista oko kilometraze nece da nadje.

Meni je za moj auto iz 2004. pisalo do 2007. kada su ga dovezli ovde. (km i datumi servisa)

Link to post
Share on other sites

Moj je španac, lep izveštaj sam dobio. I devojkin hyndai je isto bio španac pa sam čekirao zbog km, normalno lažirana je od strane naših teletabisa, al svakako mi je značilo da dobijem slike iz izvoza da nije čukan i odvaljen.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, GrujaBG said:

Boldovana je dugacka recenica, zato mi nije jasno sta tacno.

Tako je, zastita podataka o licnosti je kod nas jako tanka stvar, (a i ne samo kod nas vala...) pa ko zeli moze preko nekog ko zna nekog da sazna da iza nicka "Nismo" stoji Petar Petrovic 1978 god, sa adresom tu i tu....



Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
 

Mozda zastita ne funkcionise najbolje, ali je ipak regulisana. Postoje ozbiljni mehanizmi za tako nesto, ukoliko bi prijavio.

Prema tome, “dao si nekome licne podatke na izvolt’e” i “ima nekog u PU ko to moze da sazna” nikako nije isto. Ja bih bas voleo da neko dodje do mojih podataka na osnovu reg.broja, to bi mi bio lep ekstra prihod.

Link to post
Share on other sites

Slazem se za br. sasije generalno, za br. tablica vec ne.

Onaj ko moze saznati sve podatke na osnovu broja tablica, pa taj onda moze sve saznati i broj tablica i sve ostalo ako hoce :D  

Za br. sasije voleo bih da znam ko trazi, ostane neki trag u telefonu ko je zvao, ko je trazio, a ovako javno sta znam, mislim da je strah od nepoznatog, ne znam kako moze da se zloupotrebi, ali neka :D  

Link to post
Share on other sites

Tom logikom najbolje ne stavljati nikakvu zastitu, jer ako hoce ukrasce ga svakako. Ili dalje u zivotu, ne treba se leciti, jer ako ces da 'mres, ima da 'mres.

 

Ali u realnosti nije bas tako.

 

Ovaj forum je mrtav, pa i nije bitno, ali ima zivij foruma, gde ljudi pisu o svemu i svacemu, i o kolima i mimo kola. A forume cita svako, nesvesno mi damo mnogo vise nego sto bi trebalo, a tablice su laki korak do konkretnih podataka ako smo nekog zainteresovali.

 

 

Nismo, ma neces ti ni znati da ti je neko dosao do podataka, nece te obavestiti o tome...

 

No kazem, svak ima svoj izbor kako ce.

 

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

A kako da se sazna?

Npr neko ti ukrade kola ili felne/navigaciju, nebitna situacija, lupam, oces da pomislis da to ima veze sa tablicama netu?

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, GrujaBG said:

A kako da se sazna?

Npr neko ti ukrade kola ili felne/navigaciju, nebitna situacija, lupam, oces da pomislis da to ima veze sa tablicama netu?

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
 

I dalje ne kapiram odakle mu moji podaci, cak i ako mi tockove ukrade ;)

Link to post
Share on other sites

Sto se kradje tice, sa sigurnoscu tvrdim da sve sto vam ukradu mozete da zaboravite da ce ova policija naci ili uraditi po tom pitanju nesto:

https://nsuzivo.rs/hronika/svi-se-cude-ovom-coveku-kupio-automobil-a-sada-ne-moze-da-ga-vozi-foto

Moj auto je prvi na slici...

Link to post
Share on other sites