Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

21 hours ago, Stefan L. said:

hahahaha, prodat je a5 nakon 2 godine voznje i predjenih 32000km, sto bi rekli ispunio sam kvotu. Drugar ga je uzeo tako da ce lepo da ga sluzi nadam se, ja sam sve zivo promenio i dosta od mene. Sada sam razmatrao neki 730d iz 2005 ristajl sa oglasa, pa cu videti ako je dobar da ga pazarim za svoj gust. Ako je lom necu ga uzeti, naravno bilo je tu jos nekih razmatranja, a6 dioda, civic type R, RCZ hdi, bmw 7.. to je to, videcemo sta ce biti. Koji se pokaze kao dobar i da mi lezi jer ne znam sta zelim zapravo.

A6 dioda nemoj ako nije 3.0 ovo kažem iz ličnog iskustva jer sledeći ili serija 3 rwd ili isto a6 al 3.0 quattro

Posle A5 sa 2.0 benzinom, sve što ima 2.0, a iznad je broja 5 je švalergas auto jer za drugo i nije, pritom mrcina sa prednjim pogonom.

Link to post
Share on other sites

nasao sam lep e92 m pak ristajl al covek pretero sa cenom i jbg. U svakom slucaju od 7er sam odustao, duga prica da ne objasnjavam. A6 dioda prvenstveno hocu, ali ne znam dal cu sa 3.0 jer mi se ne daje toliko za reg a i odrzavanje je pakleno.

2.0 tdi 136 konja sa dobrim cipom 170 meni taman.

Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Stefan L. said:

nasao sam lep e92 m pak ristajl al covek pretero sa cenom i jbg. U svakom slucaju od 7er sam odustao, duga prica da ne objasnjavam. A6 dioda prvenstveno hocu, ali ne znam dal cu sa 3.0 jer mi se ne daje toliko za reg a i odrzavanje je pakleno.

2.0 tdi 136 konja sa dobrim cipom 170 meni taman.

Održavanje je skoro barabar sa 2.0. Prednji trap komplet ramena nov ne repariran je oko 50k u delovima. 3.0 su se pokazali kao izdrzljivi, veliki servis je manje više isto. Ako je rega oko 70k po stefanu za 2010 god onda je to do skoro bio kao ekvivalent kao 2.4 akord type s što i nije strašno. 

Mada ja gledam i allroad a tamo 3.0 nema ispod 

Link to post
Share on other sites
21 hours ago, somi92 said:

Jel ima nešto što ne vidim? Ili ti preporucujes oglas

Километража у Холандији 141800 а он гарантује да је прешао 139 и то писмено 🤣🤣

Link to post
Share on other sites
On 2/26/2022 at 9:42 AM, Stefan L. said:

Ko se razume u 2.0i motor koji su isli u e90, e92, e93 sa 170 konja, koje su im mane i jel to motor za zaobici ili je korektan ?

Kad sam se ja raspitivao kod jednog vlasnika.....evo njegovog odgovora:

Elem, BMW 120i
Simpa, ali pipav za odrzavanje prevoz.
Lezi super, cak i sa 16-ticama, linearan motor u voznji, ali ima svojih par boljki.

Pipave dizne. Tek sa 12-tom revizijom dizni da su resili vise manje sve probleme sa njima, ali to opet nije sigurica da kada ti utrci prljavo gorivo da nece da naprave problem. Sipali smo iskljucivo EKO racing 98 benzin u njega, posto je umeo sa svakim drugim da pravi probleme. Ima lanac, tako da nemas velikog servisa, mada ume da se rastegne i zatezace treba kontrolisati. Ulje najkvalitetnije moras da sipas u njega. Mi smo sipali Castrol 0W40 iskljucivo.

Pumpa visokog pritiska se menja na 200k km i 1000 eur je nova.

Motor je jako elastican, linearan i ume lepo da povuce. U gradu ne ocekuj ispod 10 potrosnju, na magistrali moze i ispod 5, a na autoputu 130-150 oko 7-8l.

Tuning opcija nema posto je atmo benzinac, ne bar za neke normalne novce.

 

 

Motor kao motor ako se koristi dobro ulje, što smo mi radili, a i prethodni vlasnik, prelazi mnogo (400k+ nije nečuveno), ali pošto je motor sa direktnim ubrizgavanjem, ume da pati od naslaga karbona na usisnim ventilima. Aj ja sam oštar na gasu i umem da ga redovno gazim, pa bi to trebalo da rešava stvar, ali ako se vozi kilavo, mogu da imaju problema sa tim.
Slabe tačke su prateće stvari na motoru. Dizne (oko 200 eur kom u engleskoj), bobine (4 komada), pumpa visokog pritiska, pumpa u rezervoaru i diferencijal pozadi. Više manje sve je izmenjao to bivši vlasnik, osim pumpe u rezervoaru, koja se menja na 200k, i prilično je skupa.
Ima tu i nekih fancy stvari kao thermal management motora. Termostat sa grejačima, zavesice na radijatoru koje se otvaraju i zatvaraju i sl. Sve to ume da zajebava. Takođe ima i 2 katalizatora, koji su vrlo zajebani za skidanje ili zamenu. Naši su bili originalni posle 200k km.

Link to post
Share on other sites