Recommended Posts

nije, zapravo delovi nisu skupi, cak ni ruke za vecinu stvari nisu, ali kada iskoci problem treba ga resiti tako sto promenis pola senzora na motoru, ventila da bi resio jednu gresku. I opet posle zvesnog vremena greska se vrati, nemam ja zivaca za to ko ranije. TFSI verovatno da je odlican kada je sa manjim KM, sve preko 200 je pakao. Ja sam na km izmedju 200 i 230 promenio vise od pola stvari, doduse nesto preventivno. 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na ovom placu ima jedan e93 2011 koji stoji ja mislim 2,3 mozda i pune 4 godine, i cak su mu digli cenu u prethodnih 6 meseci, bio je valjda 11400 sad je 11900 [emoji23][emoji23]

Link to post
Share on other sites

На инстаграму,страница ПОЛОВНИ АУТОМОБИЛИ,неко је избацио кола са њиховог плаца и многи су разочарани са њима! Жале се на велику километражу враћену,јеном заменили акумулатор,па она Корса са ПХ канала је била на њиховом плацу ваљда. По тим причама и коментарим плац за избегавање!

Link to post
Share on other sites

Алди,Балкан,Холидеј,има она једна у Н Сад врхунски су им аутомобили! Јесте већина са лизинга и лицитациај али  макар нису са 400к!

Link to post
Share on other sites
On 4/11/2022 at 1:52 AM, somi92 said:

Jel tvoj bio a5 prvi model ili restyle? Manual ili automatik?

automatisen, ristajl 2011 god, dioda nazad, sline x2.

On 4/11/2022 at 11:10 AM, Djoksa530i said:

Trosi li ulje 😄

zavisi koje ulje se sipa, sa kastrolom sam izgleda najbolje prolazio, eventualno motul, shell najgore.

On 4/11/2022 at 10:01 PM, Sale-Sombor said:

nema tih para :D presao sam na hondu civic type R 

Link to post
Share on other sites

Taj type R je atmosferac? Nesto ne mislim da je skupo odrzavanje za njega, bar posle a5...
Mnogo bolje stvari sam čuo za 1,8 tfsi restyle nego za taj 2,0tfsi. Ali su ga usrali DSG ide samo uz Quatro i 2,0. Ne znam kakav je multitronik ili kako se zove na 1,8tfsi

Link to post
Share on other sites
Ja se ponovio, uzeo sam civica R 2007 god. [emoji4] pu pu da ne ureknem nesto, jos me drzi trema dal sam sam se zajebo..

Dobar izbor, dobar auto, a i ne pada njima cena. Samo idu cene naviše. Srećno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
On 4/13/2022 at 2:01 PM, Stefan L. said:

Ja se ponovio, uzeo sam civica R 2007 god. :) pu pu da ne ureknem nesto, jos me drzi trema dal sam sam se zajebo..

Nisi se zajebao, bar ne sto si tiče kvarova, samo sto su to totalno dva različita auta, tu može biit problem.. 

Link to post
Share on other sites
On 4/14/2022 at 7:28 AM, somi92 said:

Taj type R je atmosferac? Nesto ne mislim da je skupo odrzavanje za njega, bar posle a5...
Mnogo bolje stvari sam čuo za 1,8 tfsi restyle nego za taj 2,0tfsi. Ali su ga usrali DSG ide samo uz Quatro i 2,0. Ne znam kakav je multitronik ili kako se zove na 1,8tfsi

tako je atmo power, nema turbo, nema egr, nema problema sa diznama, fiksni zamajac ima 6 brzina, u svakom slucaju manja glavobolja. Jedino sto se treba navici na ogibljenje jer je dosta tvrd a ulice po Bgu su sve gore i gore i opasno mi to ide na K. Ne mozes da uzivas ko covek u ovom kartingu. Ko hoce da izbija plombe odlican auto! :) 

sto se tice A5 2.0 tfsi, ja sam presao 32000 za 2 godine i prvih godinu ipo me je sluzio besprekornog bez ijednog dinara da mi izbije, ali nakon toga je poceo da me troskara.

 

On 4/14/2022 at 7:45 AM, Miki_BMW said:


Dobar izbor, dobar auto, a i ne pada njima cena. Samo idu cene naviše. Srećno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

pa u sustini tako bi trebalo, sve to sto ima neke vatrene oznake R, M, RS.. itd :) mada kod nas nije lako prodati auto.

 

On 4/14/2022 at 11:27 PM, 600 said:

Nisi se zajebao, bar ne sto si tiče kvarova, samo sto su to totalno dva različita auta, tu može biit problem.. 

raspitao sam se za sve boljke gotovo na K20 motorima kod honde, gotovo delovi koji stradaju vremenom nisu uopste skupi i tesko se kvare ali desava se, ja sam uzeo auto sa 143000 km CH isto ko A5, pa sad videcemo kako ce se pokazati u praksi. Naravno svaki motor mozes da razjebes ako ne odrzavas, ovde je to malo drugacije, kovani klipovi, blok.. itd pa trpi dobro. U svakom slucaju kao i A5, djira se dok ne smori i event ne krene da izbija neku vecu kintu :)

 

On 4/16/2022 at 2:06 AM, milosind said:

Je l ovo Stefanov bivši? Nisam nešto vidjao 3.0 kabrio na našem tržištu 

A i košta ko kršten type r

pYQ71rApyc.png

 

 

jeste moj bivsi auto, dok je bio kod mene bio je skroz ispravan, isao lepo, ali sada bi trebalo da je jos bolji. NAkon mene je otisao kod nekih turcina oni su ga razjebali posle je ovaj momak sredio sve ili decko pre njega iz VB. pre ce biti da je tako.

Link to post
Share on other sites

Значи Стефане не би се враћао на ТФСи моторе? Размишљао сам о некој 6 ГТИ али сад ћу брзо одустати! Није ми за потрошњу не прелазим много  али видим да би то била јака главобоља!:D

Link to post
Share on other sites

pa iskreno ne znam, i bih i ne. Ne zato sto se dobar agregat tesko nadje, a bih jedino sto mi je odgovarala tisina u voznji, miran rad potrosnja OK. Mozda su GTI  varijante bolje, izdrzljivije ne znam ni ja.

Sto se tice type R, danas sam kontaktirao hondu cisto informativno koliko bi neke stavke kostale preventivno da odradim ali malo ko bi od nas bi mogao to da priusti. Cenu da ni ne pominjem, mnogo skupo kad su delovi genuine part. Vatreno sve. 

Link to post
Share on other sites

Значи и Хонда папрена са деловима,игледа да су оне приче уз кафису помало и истините!

Link to post
Share on other sites

Čuj genuine part skup kod honde, napravili su ih pouzdane i preskupe kad crknu. Kolegi iz bivse firme na 2.0 akordu 2010 zveknuo alternator i nije mogao da reparira isti jer je zaptiveno djubre, a prodavci polovnih delova hondi su tek cirkus. Na kraju porucio nov u Delti i istresao 95k dinara. Mazda 6 sa 2.2 dizel motorom kosta u ovlascenom 160 iljada jer se menja lanac ko na bmw. Lepa kola, pouzdana al ne do ti bog da ih uzmes zapustene.

Link to post
Share on other sites