Recommended Posts

Zlatno pravilo kad se pazari polovan auto, bolje i od carverticala.
Nikad ne kupuj auto ako je:
-China tuning
-felne gangngam style ili farbane u crno
-cipovan stikerima (s line/m itd…)


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zlatno pravilo kad se pazari polovan auto, bolje i od carverticala.
Nikad ne kupuj auto ako je:
-China tuning
-felne gangngam style ili farbane u crno
-cipovan stikerima (s line/m itd…)


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
Zasto ne crne felne?
Link to post
Share on other sites

Ja ih lično ne volim jer nekako progutaju dizajn felne/felnu. Iz istog razloga na mom nisam stavio crne grilove jer onda izgleda kao da imam dve rupe napred. Ima i gde stoje crni grilovi (na crnim kolima) ali uz moj mi nije išlo.

Link to post
Share on other sites

Ako treba generalizovati zlatna pravila kod kupovine polovnjaka, moje pravilo je da je dobar i održavan auto onaj čiji je vlasnik kupio nove premijum gume za njega (Michelin, GY, Continental).

Ne došao s njima iz uvoza, već taj vlasnik kupio nove.

 

Isto kao što ne gledam oglase sa super ekstra održavanim bmw-om, a u dvorištu trošna kuća i neomalterisana fasada. 

Link to post
Share on other sites

Naravno da nije, nisam se ultimativno ogranicio na proizvodjace, vec na premijum segment.

U prevodu, gume koje vlasnik plati dva ili tri puta skuplje od `istih` takvih tipa Tigar/Kelly/etc. mi kazu da taj vlasnik ne jauce kad mu istrci 300 evra kao neplanirani trosak i pokusava da skrpi sa 100 evra da to drzi.

Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, hermes said:

Naravno da nije, nisam se ultimativno ogranicio na proizvodjace, vec na premijum segment.

U prevodu, gume koje vlasnik plati dva ili tri puta skuplje od `istih` takvih tipa Tigar/Kelly/etc. mi kazu da taj vlasnik ne jauce kad mu istrci 300 evra kao neplanirani trosak i pokusava da skrpi sa 100 evra da to drzi.

Slažem se. 👍🏼

Link to post
Share on other sites
Ja ih lično ne volim jer nekako progutaju dizajn felne/felnu. Iz istog razloga na mom nisam stavio crne grilove jer onda izgleda kao da imam dve rupe napred. Ima i gde stoje crni grilovi (na crnim kolima) ali uz moj mi nije išlo.
Ok jasno u vezi dizajna ali nisam to mislio nego zasto su crne felne "red flag" kod kupovine polovnjaka?
Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, milos4bg said:
19 hours ago, miloss said:
Ja ih lično ne volim jer nekako progutaju dizajn felne/felnu. Iz istog razloga na mom nisam stavio crne grilove jer onda izgleda kao da imam dve rupe napred. Ima i gde stoje crni grilovi (na crnim kolima) ali uz moj mi nije išlo.

Ok jasno u vezi dizajna ali nisam to mislio nego zasto su crne felne "red flag" kod kupovine polovnjaka?

Meni nisu red flag osim ako ceo auto nije ciganija, a to je već subjektivna stvar 😄

Edited by miloss
Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, milos4bg said:

Ok jasno u vezi dizajna ali nisam to mislio nego zasto su crne felne "red flag" kod kupovine polovnjaka?

Ima dve opcije:

1. Vlasnik je indo srpskog dizajnerskog duha, takvima je odrzavanje uglavnom mazanje glicerina na gume da se sija.

2. Vlasnik ima standardniji dizajnerski duh ali nema pare da ofarba ili kupi felne kolorita drugacijeg od gume -> verovatno stedi na odrzavanju.

Naravno, ne mora da znaci, ima ljudi kojima su crne felne top i odrzavaju kola bogovski, ali predrasude su kod nas, nazalost, zbog ne bas zanemarucujeg broja individua koje ih uzivaju.

Edited by Indorile
Link to post
Share on other sites

То за гуме када гледате је промашај тешки,познајем доста њих који купују половне гуме из увоза,оне које су већ завршиле свој животни век а изгледају добро а уз то плате неке смешне новце! Никада нисам куповао неку са најнижом ценом али нисам ни узимао тај неки преимум бренд,једноставно не осети се разлиак нити је то могуће! Возио сам Фулд,Униројал и тако неке...друга ствар је ко жели на стазу и сад му је битно! Гледао сам досат тих упоредних тестова,за зимске и има разлике док за летње скоро да није могуће осетити разлику у вожњи!

Edited by Glisa
Link to post
Share on other sites

Kupe polovne gume dot star do godinu i po dana koje su zavrsile svoj zivotni vek a izgledaju dobro?

A to za premium, odvozaj kosutnjak / avalu / ekvivalent malo zivlje i oseti se itekako, pogotovo u jacim kolima.

Edited by Indorile
Link to post
Share on other sites

Koliko sam samo oglasa preskočio kad sam video tigar zimsku gumu u sred leta na autu od 15k...
Ajde da je na nekom 15-20 god starom autu i sve ok, bolje nov tigar nego 6 god star miselin sa otpada, al brate kupis bmw 3,5, audi a6 i stavis tigrica, pa majku mu

Link to post
Share on other sites

U Srbiji je takva kultura sto se guma tice da ja ne mogu da prodam premium gumu koja je bukvalno nova (presla 200km prosle zime), proizvedena pre manje od godinu dana za 500eur (set placen 750eur). Ljudi misle da hocu da ih prevarim, da nove kostaju 400, a onda pogledaju na netu frapiraju se i traze dalje. Tigar je alfa i omega i razumem potpuno tu kupovinu, vozio sam i ja tigra na a3 1.9tdi , nista mu bolje i ne treba, ali ako imas auto 200+ konja 1500+kg stavljas glavu u torbu

Link to post
Share on other sites

Саву сам возио на Фору,отац и ја! Чим нема снега не може више од две сезоне да се вози,нестане је скроз! Тако је било код мене...

 

Edited by Glisa
Link to post
Share on other sites

Ja uzeo Savu Intensu UhP2 pre dve godine letnju, prosle zime uzeo zimske Eskimo HP2. Za te novce su sasvim ok gume, ništa wow, ali rade posao, pogotovo zimska koja je po snegu kopala i izlasio sam s njom na bas zajebanim usponima. Vozim auto star 17 godina, i bezveze mi je da bacam pare na neku premium gumu.
A sto se tice crnih felni, meni licno je to top, i sam sam ofarbao svoje u crno, mada sve zavisi i od felne i od auta, ne moze svaka crna da stoji lepo po meni na svakom autu ili boji auta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Koje gume koriste ove barabe sto voze E46-ice sa po 3000 kubika i nose omega sat od 7888e na snizenju xD 

Ziv sam Gliso, nego je forum bio umro nesto pa me  mrzelo da ulazim. Sada sam u potrazi za nekim novim meni zanimljivim autom. BMW, i AUDI su u igri. 

Dugo sam se razmisljao da uzmem komsijin E90 320 SI M pack, od repera iLe, ali me strah za motor, delovi itd

a sa druge strane voleo bih ponovo neki A5 kupe, samo dizel ovaj put i da je kvatrostadjone da useravam ove bembarose na semaforima kad krenu da se dzekiraju xD 

Link to post
Share on other sites