Recommended Posts

Za Balkan provereno znam da skida km.
Prosle godine su imali f30 lci sa 130.000km oglasenih. Provera u BMW-u kaze zadnji servis na 330.000 par meseci pre toga...

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7 hours ago, kami said:

Za Balkan provereno znam da skida km.
Prosle godine su imali f30 lci sa 130.000km oglasenih. Provera u BMW-u kaze zadnji servis na 330.000 par meseci pre toga...

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 

Ово нешто и не верујем,види се да су им сва кола са лизинга,релативно слаба опрема! Мада не би узимао ауто који за проверу нема број шасије(у то не рачунам швицу)...пратио сам цене у огласим преко,то је све негде као и овдее!

 

Link to post
Share on other sites

Гледао сам ауомобиле са фул сервисном историјом...смешне приче и преваранте са скоро 30%  мањом ценом не гледам уопште! Већина коректних аутомобила стиже са лизинга,километража у 90% случајева је тачна али има нешто да се среди на њима! Мали сервис,плочице,тако те неке ставке! Ти аутомобили су доста јефтинији него са МОБИЛ Де,неке куће у Немачкој узимају те аутомобиле на лицитацијама!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

К акво је уље LIQUI MOLY?

Јесу ли Mann и Bosch ок филтери...и какви су FEBI,то нека нижа класа??

Edited by Glisa
Link to post
Share on other sites

Mislim da nema zupčasti kaiš, tj da su tu počeli da stavljaju lanac, valjda ima i varijatore kao BMW.

Kakav je 2.0 bez turbine, viđao sam taj motor u Pasatu b6.

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites
К акво је уље LIQUI MOLY?
Јесу ли Mann и Bosch ок филтери...и какви су FEBI,то нека нижа класа??

Ja sipam od kad sam uzeo auto isključivo Liqui Moly, mislim da je oznaka Top Tech 4100. Stvarno sam prezadovoljan, malo je skuplje, ali kao kažu da nema kopija (mada ko zna).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Znas kako, ti audi tfsi pogotovo 2,0 trose dosta i goriva i ulja, dosta vise od 1,8 tfsi. Ono sto ih dodatno jebe je dug servisni interval i onda kad dodje u srb vec je rastelovan ceo. Resenje je generalna gde se sve to lepo sredi i osvezi i posle ulje menjas na 10k km. Ja sam hteo da gledam jedan a5 2012 sa restyle 1,8 tfsi 170ks, vlasnik kaze trosi 2l ulja na 10k km lagane voznje... Generalna da zamenis sve plus lanac i sve uz to je oko 1500e.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nije da trazim al sta mu fali [emoji23]
Inace kako te sluzi bmw? Jesi odradio lanac (skida li se menjac ili motor napolje i koja cena?), mali servis, mozda oko pk kaisa i koje su cene?

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, somi92 said:

Nije da trazim al sta mu fali [emoji23]
Inace kako te sluzi bmw? Jesi odradio lanac (skida li se menjac ili motor napolje i koja cena?), mali servis, mozda oko pk kaisa i koje su cene?

Pa svasta, generalno vlasnik ne zna uopste kad je radjen servis poslednji, sta je odrzavano na autu. Kaze da je radio veliki servis, a u stvari nije uradjen. Jedan far razbijen, brava na zadnjim vratima ne radi (komfort ulazak ne radi), plastike u gepeku slomljene, u autu se voze psi pa je enterijer pun dlaka (koje inace vlasnik lose pokusao da sakrije). Sedista koza na njima na vise mesta izgubila boju, izguljena, cak i uz neki detailing mislim da ne bi mogao da se spasi enterijer. Motor dok je hladan ima variranja, kao da se zalece, pa se polako smiruje. Felne poceo da se guli lak, limarija svuda ima neke tackice i od kamencica na mnogo mesta gde je boja skinuta. 

 

Sto se tice f10 sto sam kupio, presao sam nekih 5000km i za sad sam prezadovoljan. Ne znam da li je zbog comfort sedista ili do samog auta, ali je najudobniji BMW koji sam vozio, cak i na 19 felnama, stvarno sam odusevljen kako se vozi. Osecaj voznje je fenomenalan, ali je opet i najnkviji auto po godistu koji sam posedovao. Servis mali sam uradio odma kad sam kupio auto i sa popustom koji ja imam me izasao oko 13 000din. Pk razvod je proveren i sve je u top stanju, cak i kais, ali sam bar njega promenio i mislim da je bio 1700din novi, ne secam se tacno, pogledacu. Sto se tice lanca i vrlikog servisa jos mi nije u planu da ga uradim, ali kad dodje na red bice uradjeno, pa cu napisati sve detaljno.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Sale-Sombor said:

Pa svasta, generalno vlasnik ne zna uopste kad je radjen servis poslednji, sta je odrzavano na autu. Kaze da je radio veliki servis, a u stvari nije uradjen. Jedan far razbijen, brava na zadnjim vratima ne radi (komfort ulazak ne radi), plastike u gepeku slomljene, u autu se voze psi pa je enterijer pun dlaka (koje inace vlasnik lose pokusao da sakrije). Sedista koza na njima na vise mesta izgubila boju, izguljena, cak i uz neki detailing mislim da ne bi mogao da se spasi enterijer. Motor dok je hladan ima variranja, kao da se zalece, pa se polako smiruje. Felne poceo da se guli lak, limarija svuda ima neke tackice i od kamencica na mnogo mesta gde je boja skinuta. 

 

Sto se tice f10 sto sam kupio, presao sam nekih 5000km i za sad sam prezadovoljan. Ne znam da li je zbog comfort sedista ili do samog auta, ali je najudobniji BMW koji sam vozio, cak i na 19 felnama, stvarno sam odusevljen kako se vozi. Osecaj voznje je fenomenalan, ali je opet i najnkviji auto po godistu koji sam posedovao. Servis mali sam uradio odma kad sam kupio auto i sa popustom koji ja imam me izasao oko 13 000din. Pk razvod je proveren i sve je u top stanju, cak i kais, ali sam bar njega promenio i mislim da je bio 1700din novi, ne secam se tacno, pogledacu. Sto se tice lanca i vrlikog servisa jos mi nije u planu da ga uradim, ali kad dodje na red bice uradjeno, pa cu napisati sve detaljno.

Јбт баш те изашо мали сервис скоро па џаба...мене је око 16.000! Додуше ставио MAHLE KNECHT филтере и Sell  уље,исто би ме коштало и да сам сипао Кастрол! Гледао сам и ја те каише али су ми добри,заменићу их чим стигнем! Мене зезају гуме,на њему су из увоза па су ранфлет(или како се већ пише),чини ми се да је баш тврђи од обичних!

Edited by Glisa
Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Glisa said:

Јбт баш те изашо мали сервис скоро па џаба...мене је око 16.000! Додуше ставио MAHLE KNECHT филтере и Sell  уље,исто би ме коштало и да сам сипао Кастрол! Гледао сам и ја те каише али су ми добри,заменићу их чим стигнем! Мене зезају гуме,на њему су из увоза па су ранфлет(или како се већ пише),чини ми се да је баш тврђи од обичних!

Na mom su bile Michelin Primacy (run flat) gume, prednje top stanje i sara, a zadnje su bile blizu granicnika, tako da sam ja odma narucio sve 4 nove, ali obicne, nisu run flat. Vozio sam auto nesto malo dok nisu stigle nove gume, mogu reci da je auto jako udoban i da se oseti razlika u odnosu funflat-obicne. Napred 245/40 i nazad 275/35 R19, prezadovoljan kako se vozi na njima. Za zimu mi je u planu 18 ili mozda cak i 17 da uzmem, sto bi bio vislji profil gume, verujem da ce tad biti jos udobniji.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, smg said:

GT bi svakako preskočio :):):) 

Meni je jako zanimljiv auto Gt i ima neku dozu robusnosti uzivo, drugacije se malo sedi u njemu, pogotovo na zadnjoj klupi, plus mnogo praktican gepek. On mi je bio prva opcija, ali posto ih je jako malo i tesko je naci dobar, onda sam se odlucio za F10.

Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Sale-Sombor said:

Na mom su bile Michelin Primacy (run flat) gume, prednje top stanje i sara, a zadnje su bile blizu granicnika, tako da sam ja odma narucio sve 4 nove, ali obicne, nisu run flat. Vozio sam auto nesto malo dok nisu stigle nove gume, mogu reci da je auto jako udoban i da se oseti razlika u odnosu funflat-obicne. Napred 245/40 i nazad 275/35 R19, prezadovoljan kako se vozi na njima. Za zimu mi je u planu 18 ili mozda cak i 17 da uzmem, sto bi bio vislji profil gume, verujem da ce tad biti jos udobniji.

Мени жао,шара дубља од Дунава 😁 и то Пирели гуме али видећу већ нештоо :)

Link to post
Share on other sites