Recommended Posts

10 hours ago, Djoksa530i said:

To jedno sa drugim mi lici na neki lezaj, posto se taj pritisak u gumama racuna po nekoj rotaciji tockova, a i to hukanje je karakteristicno za lezaj

i meni se cini. 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam odlepio bio na e36ici od lezaja ... hucao je bas tako hu hu hu , dignem na dizalicu sva 4 tocka zavrtim i nista ... bas ovo sto je dredger napisao, u svkaoj krivini se cuje ali ne mogu da izvalim koji i sta je. Na kraju sam ga oterao kod majstora koji je stetoskopom, da stetoskopom, izvalio koji je :). Nije klasican stetoskop (onaj doktorski), nego se zavrsava sipkicom nekom ... izvalio je lik na dizalici za 5 min.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, marko13 said:

To koriste I da cuju kada krece alternator za zuji. A to sto se nije cuo dignut znaci bez opterecenja. Znaci je otisao bas do kraja :-)

Sve se to odigralo u fazonu, u dve nedelje ... i to da, kada ga je izvadio, raspadnut je bio ...

Link to post
Share on other sites

ma fora je sto da su gume nisam toliko retardiran, ko da nikad nisam probao auto sa zimskim gumama leti, nije taj zvuk brujanja, nego huce, tipa ne znam da opisem hu hu hu hu tako se prostire zvuk da ne mozes da ocenis jel iz tockova, kardana, menjaca ne daj boze, ne bih bas da je iz menjaca nesto, prenosi se zvuk jako ruzno da ne mozes da izvalis odakle, svakako bih ga morao jos jednom pogledati probati i na putu, da probam sve brzine, i da ga bacim na saltanje, jeste svica auto ali ne bih da dobijem kosku :D a kaze kao ma to zbog guma, ma ja sam se zajebo sto sam se izleteo i kada je zvuk pocinjao da bude uporan ja mu kazem a sto ovako huce jel zbog guma ? a on ma da da kad su letnje nema toga, trebao sam da cutim da se sam izlaje ovako sam popusio, mozda je znao da je do lezaja :D

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Stefan L. said:

ma fora je sto da su gume nisam toliko retardiran, ko da nikad nisam probao auto sa zimskim gumama leti, nije taj zvuk brujanja, nego huce, tipa ne znam da opisem hu hu hu hu tako se prostire zvuk da ne mozes da ocenis jel iz tockova, kardana, menjaca ne daj boze, ne bih bas da je iz menjaca nesto, prenosi se zvuk jako ruzno da ne mozes da izvalis odakle, svakako bih ga morao jos jednom pogledati probati i na putu, da probam sve brzine, i da ga bacim na saltanje, jeste svica auto ali ne bih da dobijem kosku :D a kaze kao ma to zbog guma, ma ja sam se zajebo sto sam se izleteo i kada je zvuk pocinjao da bude uporan ja mu kazem a sto ovako huce jel zbog guma ? a on ma da da kad su letnje nema toga, trebao sam da cutim da se sam izlaje ovako sam popusio, mozda je znao da je do lezaja :D

Uzmi od nekog letnji set guma pa namontiraj. To ti je 15 min posla bukvalno. Bolje da das vulkanizeru 10-20 eura nego da se ceses gde te svrbi.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dredger said:

Uzmi od nekog letnji set guma pa namontiraj. To ti je 15 min posla bukvalno. Bolje da das vulkanizeru 10-20 eura nego da se ceses gde te svrbi.

ma neka montira on svoje letnje pa da probam

Link to post
Share on other sites

kad sam propustio jedan vrh za male pare sad mi je muka da gledam ostale :) znas kakav je bio jaoooo, lik moler trebale mu pare, od mog drugara drugar prodavao za 5000, 2004 3.0d, mada bio nesto kratko jos reg ali mehanicki nema gresku. ovo sve po oglasima lesevi

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Stefan L. said:

Nemam iskustva sa seat benzincima 2.0 . Imam kuci vec 8 godina ibiza 2001god. zuti 1.9tdi 110konja. Auto nikada necu prodavati, na 10000 ili jednom godisnje mu radim servis. Imao sam samo sredjivanje limarije za ovih 8g. Leon je pravljen sa istim agregatom(to je GOLF 4 motor), ako te zanima takav auto, potrazi 1.9 TDI jace verzije motora mislim da je to ona VW fora kod mene je samo crveno I , sledec ijaci je crveno D - 116konjaI i crveno TDI - gledas da budde 96kW - 130konja.

Link to post
Share on other sites

Jbt jel stvarno toliko bitno do kad je registrovan? Ja prodajem kola i spustio cenu zbog isteka reg i niko me ne zove zadnjih mesec dana...kad je bio registrovan jos 4 5 meseci zovu ljudi tad im ne smeta visa cena

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Mnogi razmisljaju, kupim vozim istekne registracija i stavim na oglas, meni je to jako glupo. Vozim 3.0 sada, registracija paprena. Da ga stavim neregistrovanog na oglas, niko me ne bi pozvao. U sustini to je ona prica da ljudi hoce da voze aute van svojih mogucnosti. imas platu 300e i hoces da vozis auto kome toliko kosta deo, pa ne ide. Onda takvi imaju u steku neku lovu, kupe auto pa posle nemaju da ga registruju, a da ne pricam o odrzavanju, to se zaboravi kada je ulje sipano(lepo sam napisao, ne menjano, sipano). 

@Stefan L. Evo jedna Cupra koja deluje fino na oko, ali bi trebalo prekontrolisati mehanicki jer je presla dosta

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11034502/seat-leon-cupra

 

Link to post
Share on other sites