Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

43 minutes ago, dredger said:

Stunterova je ozbiljna, ova samo solidna.

Ne preteruj, ova ozbiljna, a Stunterova preozbiljna?

Bez sale, bas je dobra ova sa oglasa!

Link to post
Share on other sites

Pa nista od toga nije dzip. To su sve vozila za zene koje ne ralikuju put od ivicnjaka.

Kao kada je izasao X5 bila je sala da je pravljen samo za "zene fudbalera" svi znao koja je to kategorija ?

Ako hoces dzipa ne kupujes BMW svakako.

Link to post
Share on other sites

Pa realno 630K km

Vidi se da je prilicno izrkan,pa i cena mu pristaje. Kina farovi,polupane maglenke,fali pozadi cep u braniku....

Jedino sto je dobra oprema,ali je pitanje sta je ispravno od svega toga....

Kolko para tolko muzike.

Link to post
Share on other sites

^ Mogao si i sa snipping tool na windowsu da uslikas ovo, bolje bi ti ispalo. 

Od onih M5

Plavi mi je najlepsi :)

Ljudi, niko ne odgovara u temi sa servisima, pa reko ajde da pitam ovde.

Jurim svoj prvi bmw, konkretno e46 limuzinu sa bezinskim motorom N42B20A konkretno (143ks verzija). Trenutno vozam dizela druge marke i iskreno receno malo mi je muka od cele te turbina, zamajac, dizne price, a i dizel vise nije isplativ kao sto je nekad bio

Upoznat sam sa problematikama doticnog valvetronic motora, svakako bi kupovni primerak odma isao na proveru tih stvari i po potrebi preventivnu sanaciju istih. 

Našao sam par primeraka pa bi svakakav komentar znacio

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13102130/bmw-318-318i

i ovaj se već dugo vuče po oglasima, lepa oprema al deluje umorno

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12339444/bmw-318-i-e46-restyling

Link to post
Share on other sites

Sad cu da te udaavim..
  vvt  motori imaju elevaciju usisnih ventila preko trece bregaste, da priguse motor, smanje potrosnju, stabilizuju ler gas... ili da otvore ventile širom kada je to potrebno.. taj od 143 konja je jedan od jacih 2.0 , od njega je jaci 150 konja iz e90 restajl sa oznakon n42n i postoji neki 2.0 sa 170 konja e90, ali on ima direktno ubrizgavanje goriva u cilindar za razliku od ovih sa indirektnim ubr. Postoje i neki slabiji 2.0  120-30 konja...plivajuci zamajac imaju i benzinci i dizeli..najlepsu voznju sam imao sa 170 konja u seriji 3, nema ono hocu necu, nego ideee, malo je jaci za gradske guzve, ali podnosljivo.. Mislim da cu da uzmem jedan kompletan 2.0 sad preko zime da imam delove i da se pojacam malo..1.8 i 2.0 se razlikuju jedino po radilici, klipnjacama i ecu...videcemo...vredi da se uzme neki e36 170 konja, sa klimom, jednim vanosom, malom registracijom..tu treba jedno 3000e za dobar, samo da bude zdrav bez korozije..bolji je od onog bez vanosa, garantujem zivotom, e46 od 170 konja je jos bolji..

Bmw serije 3 mora da bude osica jedna mala, da se otima iz ruku, a za to treba 6 u liniji (mislim na benzinca..)!!!!!

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Desmo said:

Zasto lupati glavu sa tim motorima kad postoji M50, 54

Ako mi verujes, ja sam to u petak napisao i  obrisao. Pomislio sam da ne napadne neko od vlasnika istog, mada kapiram da se N42 i njima smucio...?

Link to post
Share on other sites