Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

8 hours ago, La Haine said:

Može li i meni pomoć za bajs, za ženče i mene??

https://www.polovniautomobili.com/bicikli/14954597/sco-superior

Koja visina vozača ide na ovaj ram, kakav je??

Bajs za grad i asfalt, ide kao metak gume duvaj na +4 bara min ako je laksa osoba...52 cm ti je za otp za osobe 180-190 cm visine zavisno od proporcija tela... 

NPR: Ja sam 187 cm visok, vozim bajseve oko 50cm, nesto izmedju L-XL u MTB klasi... 

 

Preporuka, promeni poon jer ce se veoma brzo iskriviti...

Edited by zoki_doshs
Link to post
Share on other sites
8 hours ago, La Haine said:

Može li i meni pomoć za bajs, za ženče i mene??

https://www.polovniautomobili.com/bicikli/14954597/sco-superior

Koja visina vozača ide na ovaj ram, kakav je??

Ne znam sta bi ti rekao za ovaj bajs ... ja bi ga zaobisao (ali opet, to sam ja. Drugacije gledam bicile od ostatka normalnog sveta :)). Ne volim ove revo shift menjace (imao sam ih). To nikada nisam mogao da ustelujem da radi kako treba. Ovo je bas pocetnicki bajs koji verovatno sluzi za od tacke A do tacke B (doduse i kosta relativno malo).

Odnos velicine rama i visine vozaca je drugaciji od proizvodjaca do proizvodjaca. 58" je recimo za vozace 185-192,3 onako odokativno. Mozda koji cm vise. Ja imam 195 i bianchija koji je 58 i onako, na granici mi je da mi bude mali (ako i nije mali). Ali sam to sa vecom lulom ispeglao koliko toliko. 

Ram ovaj nemam pojma kakav je. Nisam pratio taj brend. 

Edit: nemam pojma odakle mi da je ram 58 :) kolega @zoki_doshs je bolje pojasnio ;) 

Edited by smg
Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, smg said:

Ne znam sta bi ti rekao za ovaj bajs ... ja bi ga zaobisao (ali opet, to sam ja. Drugacije gledam bicile od ostatka normalnog sveta :)). Ne volim ove revo shift menjace (imao sam ih). To nikada nisam mogao da ustelujem da radi kako treba. Ovo je bas pocetnicki bajs koji verovatno sluzi za od tacke A do tacke B (doduse i kosta relativno malo).

Odnos velicine rama i visine vozaca je drugaciji od proizvodjaca do proizvodjaca. 58" je recimo za vozace 185-192,3 onako odokativno. Mozda koji cm vise. Ja imam 195 i bianchija koji je 58 i onako, na granici mi je da mi bude mali (ako i nije mali). Ali sam to sa vecom lulom ispeglao koliko toliko. 

Ram ovaj nemam pojma kakav je. Nisam pratio taj brend. 

Edit: nemam pojma odakle mi da je ram 58 :) kolega @zoki_doshs je bolje pojasnio ;) 

 

Nije bajs za ozbiljno djiranje, ali za grad i da se ne cimas hoces li ga ogrebati ili ostaviti na kisi i za do prodanice ili da ga neko ne mazne mada ako je lepo ofarban oce ciga i to da pokupi :D...

Velicina rama zavisi od tipa bicikla tj namene, ista osoba ne vozi istu velicinu, ili vozi ali se velicine u MTB i Drumasima razlikuju, ja sam uporedio na osnovu MTB jer to vozim. Drumasa sam vozio 54-56, dok mtb oko 50-51, enduro cak i 48, jer su novi ramovi duzi, a zavisno od namene i polozaj sedenja je drugaciji, sama aero dinamika, agilnost i potisak nogu na pedale... 

Nemoj se zeznes da obrnes ince i cm, osnovna norma za velicinu su cm i na slici ti je duzina od ose pogona do selne (gde se ubacuje sticna i nju steze), znaci duzina bez stine (same cevi koja drzi sic koja je nezavisna od rama). 

Ako je bajs za Grad na kafu do radnje meni je ok i iziskuje minimalno odrzavanje koje je jeftino.

PS: vidi max pritisak ovih guma i naduvaj 0,4 bara manje zavisno od likaze jer nase staze i trotoari su boze sacuvaj pa da ne ostetis felnu...

Link to post
Share on other sites

Hvala drugari, žena je sitna, više mi treba za nju, daleko mi je BGD da idem da probam.. kolega iz Jagodine kupuje na veliko, videću sa njim..

Znači jeftin bajs kraće traje, imaću to na umu!

Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Nismo said:

Volan nije sa prave strane, sta ce u Japanu tako dugo...

Postoje slucajevi volana sa leve strane u Japanu na  modelima auta iz Evrope i koji se regularno voze. 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Elvir said:

Postoje slucajevi volana sa leve strane u Japanu na  modelima auta iz Evrope i koji se regularno voze. 

Znam, naravno🙂 Nego mi smesno kad japanci za desni volan kazu “volan sa prave strane”.😁

Link to post
Share on other sites

Pa i nije bas go ko pistolj, ima solidnu opremicu, nije ni nagruvan sa opremom naravno. Lepo izgleda, i cena je vise nego povoljna...e sad sta mu fali...vrv nesto mehanicki, jer na slikama izgleda bas pristojno. Jesu i ovi 1-316d isti motori ko oni problematicni sa lancem? (177ks)

Ovo bas izgleda kao dobra prilika, ako je auto ok. 

Link to post
Share on other sites

Za sada stoji da od 05.07.2021 kreću da se primenjuju ti propisi, nisu slali nikakve dopune u vezi toga. Iz iskustva, svakog dana barem pola automobila ne bi prošlo zbog gasova, nekada skoro ni jedan ... Pričam o dizelima, benzin svaki 10ti ne ispuni standard, ako je motor ispravan i lepo radi, uglavnom su i gasovi top ...

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites