Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

21 minutes ago, Stefan L. said:

pitaj Saleta iz Sombora za e60, on ima lep, dace ti ga za 6 7000 auto dobar kazu xD 

Nista dok me ne nazove 😁 Jos lanac svež uradjen pre 200 kilometara i registrovan pre 10 dana 😃

Edited by Sale-Sombor
Link to post
Share on other sites

Verujem kad bi Stefan prodavao svoj u stanju u kakvom je Saletov, da bi ga on dao za 6-7000. [emoji16] I jos dao jednog stranca za delove da ima.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ovog treba da pogledam. 8300e zadnja cena kupljen kod nas i ima komplet servisnu istoriju. Lanac je menjan na 180000km, ima nove diskove, plocice, mali servis juce odradjen,

par zastita protiv kradje,

i prodavac kaze da nikada nije lupan i farban... Malo me brine stanje menjaca i Dpf-a na ovoj kilometrazi. Valjda nije previse... Registrovan jos 10 meseci.

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16409920/bmw-520-d-businessline-edit

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Link to post
Share on other sites

Ne očekuj previše, jer svaki polovnjak ima neku manu, jednostavno za 12 godina mora da ima...
Jel neko od vas koristio Car Vertical, počeli svi živi da reklamiraju po internetu, vredi li išta? Čitam komentare da na dosta vozila ne nadje istoriju po VINu uopšte...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Miki_BMW said:

Ne očekuj previše, jer svaki polovnjak ima neku manu, jednostavno za 12 godina mora da ima...
Jel neko od vas koristio Car Vertical, počeli svi živi da reklamiraju po internetu, vredi li išta? Čitam komentare da na dosta vozila ne nadje istoriju po VINu uopšte...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jesam ja i kao i sa reklame je mislim izbaci ti sve. Cak imas foru odes na sajt ukucas sasiju i on ti odma izbaci da li je nasao nesto za taj auto ili ne ako jeste onda kupis izvestaj.

Link to post
Share on other sites

Mislim da se placa oko 1.800din dobije se sve sto su uspeli da prikupe, od servisne istorije, pa sve da do toga da li je ucestvovao u udesu, bio havarisan ili cak ukraden

Ukoliko ne postoji info za navedeni automobil, moze da se pise njihovom supportu i da se taj novac iskorti za proveru drugog automobila

Link to post
Share on other sites

Koristio ja na par auta(10-ak), uglavnom najvise info ima o autima koji su kupljeni u Belgiji na aukcijama, za te aute postoje cak i slike ostecenja koji su imali ali posto vecina tih nezgoda nije ni belezena, pise da auto nije imao sudare.  Auti koji se kupuju od privatnih lica preko nemaju uglavnom slike i uglavnom pise da auti nisu ucestvovali u nezgodi ali u praksi je naravno drugacije i par auta koje sam gledao su i te kako ucestvovali u nezgodi. Sto se tice kilometraze, pokazuje uglavnom unose koji su belezeni na odlascima u servis. 

 

Sustina price, auto se gleda i pipa i proba kad se kupuje. Auti sa malom km mogu biti u dosta gorem stanju od auta sa velikom km ako nisu odrzavani. @iwcham za koje god pare gledas e60 nikada ne moze biti nov i mozes naci sa uradjenim lancem al neko da ti garantuje menjac nece sigurno i dpf. Kupujes auto koji je u svoje vreme bio klasa,nemoj ocekivati da ce voznja u njemu da te kosta kao da je golf.

Link to post
Share on other sites

Koristio na mom sluzbenom autu kupljen u Srbiji odrzavan u Porcheu i nisam dobio ni jedan podatak osim opreme :)

Koristio za neki e46 2003 i dobio kao neki info iz 2015 o kilometrazi, ne znam koliko je pouzdana i odakle skuplja podatke...

Link to post
Share on other sites

Sakupljaju uglavnom preko tehnickih pregleda. Svesni su da ljudi posle garancije prelaze u neovslacene servise samo je pitanje sa koliko agencija su saradjivali i prikupili podatke. Kilometraza je bar sa inspekcija auta do uvoza. Aplikacija sama po sebi ce biti korisna u buducem periodu budu imali vece baze podatka sto je i cilj. TUF saradjuje sa njima uglavnom iz nemacke kola imaju i slike i km. Zanimljivo bar meni ako neko juri Merca ili neku vecu Bengulicu moze videti da li je bila taksi 😁

Link to post
Share on other sites

To sam i pretpostavio, da za domaće automobile, tj automobile kupljene kod nas, nemaju neki info, ne verujem da naše osiguravajuće kuće prosledjuju informacije bazama podataka koje CarVertical koristi...
A za km koliko je realna...pa razmišljam da ako se isključivo održava u ovlašćenim servisima, da to može biti tačna informacija, dok ukoliko se održava kod neovlašćenog servisera, ne može baš da se ima uvid u tačnu km. Verujem da će prikazati zadnju kilometeažu iz ovlašćenog...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Znam, ne jurim ga za 6000e, pre bih dao 9000e za neki sa stvarnih 150-170k km nego 8000e za meki sa 270k Plasim se da ce na oko 300 da bude rupa bez dna...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, iwcham said:

Znam, ne jurim ga za 6000e, pre bih dao 9000e za neki sa stvarnih 150-170k km nego 8000e za meki sa 270k Plasim se da ce na oko 300 da bude rupa bez dna...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

e60 neces nikad naci kod nas sa 150 do 170km, moj drugar vozi g30 2018 i na satu je sada 220 000km. Sta reci za vozila od 2006+ do 2009.. smesno. :)

to su sve matora kola, a preko se itekako voze, iskreno izbegavao bih kupovinu auta sa nasih placeva. Radije bih uzeo auto sa 300 000km i pravom km, naravno sa urednom dokumentacijom nego sa famoznih 175000 kako uglavnom vlasnici autoplaceva vrate na tu za 30e :) ljudi veruju u ono sto vide, ocuvano sediste ofarban volan u pancevu za 20e i to je to prava km 175 soma, a ubio 400

Edited by Stefan L.
Link to post
Share on other sites