Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 hours ago, Desmo said:

To rade i taksisti sa novim kolima. Jedan servis kod Pere, drugu u ovl po pecat i tako do 200.000 odnosno 100.000

Planiram ovako da ga odrzavam ???

Link to post
Share on other sites

Auto presao 130k a motor menjan, isti motor koji ljudi kupuju sa 300 400k i furaju dalje, sto bi neko menjao motor osim da nije skroz kaput od loseg odrzavanja, a ako motor nije odrzavao zamisli tek ostale komponente :D Mada necu da gresim dusu mozds covek voli da menja motor na 130k :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Nismo said:

Moze da sazna, ali nista mu to ne znaci, “cisto onako, eto da zna...”? Prvo se vrati kilometraza, pa se pokrene carinska procedura, a naknadno vracanje kilometraze do sada gotovo niko nije radio, a sada tek nece niko moći, jer je to obavezan podatak pri svakom tehnickom pregledu.

Ma nije da cu umreti ako ne znam ... ali odokativno me interesuje. Na ovoj listi, vidim da je radjen servis na 136.000 km 2 meseca pre prve registracije u Srbiji. Onda vidim sa koliko je km dosao u Srbiju :) i ako postoji razlika, tu razliku lepo dodam na svoj cajger :). Sada mi pies ~240k (od toga sam ja presao jedno 70k za dve godine. Ispada da je pre mene, za 10 godina koliok je u srbiji presao 30k sto je vise nego smesno da se ne lazemo :)

Al kontam da je prevelika drkacina doci do tih informacija, pa sam prestao i da se zanimam za to ... nek ne pravi probleme kao i do sad i puna kapa ...

Link to post
Share on other sites

Kada sam uzimao sadasnji prvo sam uzeo broj sasije i pitao drugara u Delti. Poklapalo se sve manje vise.

Kola bila u CH na servisu na oko 180-190K tipa leto uvezen krajem godine i ja ga kupio u februaru na skoro 220k

Tako da se to poklapalo sem i vlasnik u CH nije radio onaj fazon svaki drugi servis ovlascen pa jedan kod nekoga i vrati km

Link to post
Share on other sites

Moj auto isto, u ovl servisu bio na 71,114km u septembru 2017. Na carinskoj deklaraciji iz marta valjda 72,790. Moze se to proveriti kad je noviji auto. Imajte u vidu da i stranci posle isteka garancije ili lizinga uglavnom odrzavaju kola u neovlascenim servisima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, somi92 said:

Moj auto isto, u ovl servisu bio na 71,114km u septembru 2017. Na carinskoj deklaraciji iz marta valjda 72,790. Moze se to proveriti kad je noviji auto. Imajte u vidu da i stranci posle isteka garancije ili lizinga uglavnom odrzavaju kola u neovlascenim servisima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sta vozis?

Link to post
Share on other sites

Licno sam prisustvovao kad je lik na F10ci restajlingu za svega par minuta vratio kilometrazu iako je pametni BMW guru neki ugradio cip u kljucu da pamti kilometrazu... F10 jadan nije znao sta ga je snaslo :D odjednom podmladjen kad covek vadi servisnu knjigu nalupase par pecata ovo ono par brojeva izmenise i cao, neki nesretnik dobio auto sa servisnom istorijom i malom kilometrazom :) Samo od prvog vlasnika preko moze da se nadje ok auto.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Za sutra su kisu najavili pa mozda u subotu. Ukratko 1,6 turbo benz 136ks, presao sad 78k km, crna boja, fale mu ksenon svetla Baaaas i to ne mogu da prezalim, gledam da zamenjm farove ali skupa je to igranka pogotovo sto niko od ovih sto rade sa delovima nece da uzme moje halogene i doplatu za ksenon. Polukozna sedista, polu digitalna klima...(sve nesto polu [emoji23]). Ima tempomat, bluetooth teefon j multimediju, svi podizaci, generalno neka oprema gde imam sve sto mi treba, osim ksenona :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Za sutra su kisu najavili pa mozda u subotu. Ukratko 1,6 turbo benz 136ks, presao sad 78k km, crna boja, fale mu ksenon svetla Baaaas i to ne mogu da prezalim, gledam da zamenjm farove ali skupa je to igranka pogotovo sto niko od ovih sto rade sa delovima nece da uzme moje halogene i doplatu za ksenon. Polukozna sedista, polu digitalna klima...(sve nesto polu [emoji23]). Ima tempomat, bluetooth teefon j multimediju, svi podizaci, generalno neka oprema gde imam sve sto mi treba, osim ksenona sad.png


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bolje da ti fale xenoni nego da si kupio Nov Nov Nov Full Navi sa 600k :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Pa da... najvise sam se vezao za stanje auta. Gledam oglase i dan danas i 95% su dizeli i nijedan ispod “170k km”


Sent from my iPhone using Tapatalk
Drugar je pre neki dan castio sebe u Nemackoj nov F20 uzeo 118i u Mpaketu kolko sam uspeo skontati to je redni 6ak 2000 kubika mozda gresim ne razumem se u te novije oznake i to cuo sam samo po zvuku kao da je 6ak redni... predobar auto, konacno kec dostojan znacke, a po Minhenu u spicu mu trosi 9l a znajuci njega nije bas neki miran vozac voli da brzo dodje do ogranicenja haha :D Jedva cekam slike da nam pokazes macana

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites