Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

52 minutes ago, somi92 said:

Za sutra su kisu najavili pa mozda u subotu. Ukratko 1,6 turbo benz 136ks, presao sad 78k km, crna boja, fale mu ksenon svetla Baaaas i to ne mogu da prezalim, gledam da zamenjm farove ali skupa je to igranka pogotovo sto niko od ovih sto rade sa delovima nece da uzme moje halogene i doplatu za ksenon. Polukozna sedista, polu digitalna klima...(sve nesto polu emoji23.png). Ima tempomat, bluetooth teefon j multimediju, svi podizaci, generalno neka oprema gde imam sve sto mi treba, osim ksenona :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

To je motor kao sto isporucivali za PSA grupaciju?

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, NikNS said:

Drugar je pre neki dan castio sebe u Nemackoj nov F20 uzeo 118i u Mpaketu kolko sam uspeo skontati to je redni 6ak 2000 kubika mozda gresim ne razumem se u te novije oznake i to cuo sam samo po zvuku kao da je 6ak redni... predobar auto, konacno kec dostojan znacke, a po Minhenu u spicu mu trosi 9l a znajuci njega nije bas neki miran vozac voli da brzo dodje do ogranicenja haha :D Jedva cekam slike da nam pokazes macana

https://www.autoevolution.com/cars/bmw-1-series-3-doors-f20-lci-2017.html#aeng_bmw-1-series-3-doors-f20-lci-2017-118i-6mt-136-hp

Ako je ovaj uzeo, to je tri cilindra u 1499 cm3.

 

Jedini šestak kako vidim na sajtu je 140i:

https://www.autoevolution.com/cars/bmw-1-series-3-doors-f20-lci-2017.html#aeng_bmw-1-series-3-doors-f20-lci-2017-m140i-8at-340-hp

Edited by pesimista
Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, somi92 said:

Koliko ja Znam ne, motor u pezou je bio 1,6 sa 120 ili 150ks.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nadam se da je puno bolji od njih, jer su se ovi u Pezou katastrofa pokazali.

Link to post
Share on other sites

Slazem se, a i od srca ti zelim da te lepo sluzi i da te zaobidju svi problemi i njegove decacke bolesti, ako ih uopste ima.

I n47 je odlican motor, naravno uz redovan servis.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Stefan L. said:

Pa jaka mu je cena jbg. I aj budi pametan sta s tim autom. Trosi ko 525i, reg skupa, mora plin da dobije. Kod e60 koliko smo diskutovali izgleda da je najbolje resenje naci dobrog 525d ili 530d, prezaliti reg i vozis pravi auto. 

Link to post
Share on other sites

Moje znanje na racunaru se zavrsava na copy-paste, ali lepo mi zvuci tvoje zanimanje ?

Nego da li neko ima info u vezi uvoza vozila iz UAE? Jel mogu da prodju homologaciju ovde? Jel moguce uvesti vozilo odande i registrovati ga u Srbiji? Gledao sam jedan auto, sve librice su mu na nekom arapskom pismu, ne znam da li bi to pilo vode ovde?

Link to post
Share on other sites

Ne znam za uvoz iz UAE,ali sad me podseti.

Davne 1990te godine,rodjeni stric resi kao i mnogo ljudi u to vreme da kupi novu toyotu corolu(ko se seca,tad je bas bila pomama zestoka),cena nove bila oko 17.000DM ako se dobro secam.

Uglavnom,ode da uplati kad nema vise,mora da se ceka nova tura.

Neki tip ga uputi na mazdu 323 sedan. Cena nove oko 28.000DM. On ode pogleda proba i kupi.

Uglavnom,ne znam uz pomoc kojih trikova su te mazde stigle ovde jer sve tablice i plocice na njima su bile na nekom arapskom sa onim njihovim hijeroglifima i sve su imale odlican paket opreme,sa el.podizacima,klimom,ekstra muzikom...

I dan danas vozi taj auto,motor nikad nije pipnut,kao ni sasija. Menjano,kocnice,trapovi,servisi oko motora,samo ono sto je normalno posle odredjene kilometraze,tek sad treba da radi set kvacila posle nepunih 30 godina. A lim NOV,neverovatna stvar,klima naravno jos ispravna....

Taj auto cu vrv ja da preuzmem i da sredim,dubinsko pranje i sve sta bude trebalo i da ga ostavim u garazu.

Link to post
Share on other sites
Zauvek decacki san :D Imao sam tu srecu da sedim u ovakvom primerku i iskreno tad se vidi glavni problem BMW auta, jednostavno tada nisu shvaceni bili koliko su bili ispred svih, pozicija sedenja, kokpit, kljun dug, nacin na koji vidite ivice u retrovizoru... Pored njega danasnji modeli izgledaju smesno :) Kvalitet je totalno na drugom nivou ne vredi ni spominjati.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Jeste, u pravu si ali sasvim je realno ovo sto se desava. U normalnim drustvima se auto menja na par godina , aj da kazes nek je to i 7. Koga briga da li ce on da radi sa 15-20 god starosti? I mene bi bilo briga da kupujem nov auto.

Link to post
Share on other sites

Starija vozila su bila kvalitetnija, to stoji. Ali treba uzeti u obzir kilometraze koje su se se prelazile u to vreme i ove sad. Sad kola prelaze bar 3 puta vise nego npr 80-tih za vreme eksploatacije. I sad motor 2.0d ima 200ks a pre je imao 70ks. Ne moze i jare i pare.

Link to post
Share on other sites