Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, njegovawisost said:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14503320/bmw-116-m-m-m-sport

Ovaj baaas dugo stoji na oglasima. Ovo bese onaj N13 sto je zajedno sa Peugeotom napravljen? Kako li se pokazao? :D

Prelep mi je paket opreme, ne bih se bunio :D

Meni je takodje lep auto, iako ne volim ove strafte i to, ove plave se lepo uklapaju. 

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Sale-Sombor said:

Meni je takodje lep auto, iako ne volim ove strafte i to, ove plave se lepo uklapaju. 

Opostio bih mu Peugeotov motor :D:D Kažu da ima problema sa curenjem ulja i da im pumpe riknjavaju... Al nema chain timing problem kao veseli N47 iste generacije.

Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, njegovawisost said:

... Al nema chain timing problem kao veseli N47 iste generacije.

Vasa Visosti, ne vidim problem u tome da se povremeno na autu uradi veliki servis i samim tim zameni zupcasti kais, ili lanac. Zavisi ko i sta ima.... :)

Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, njegovawisost said:

Necemo opet otvarati temu o N47... Al ako dam 30k € za nov auto u rikne mi lanac koji je planiran da traje vecno na 50k, ne verujem da je bas je do neodrzavanja.

Naravno da si u pravu, to nikako ne bi smelo da se desi. Ali zato postoji obavezna garancija od 2 godine (a i produžena garancija ako se dokupi opcija ili dobiješ istu za dž kao recimo sajamsku ponudu ili ispregovaraš sa dilerom tokom kupovine)...

Link to post
Share on other sites

Sta im sve nece pasti napamet, Pod haubom je N47 sa 161ks:

 

 

Screenshot-from-2019-12-14-18-18-42.png

 

AUTO BUKVALNO KAO NOV!
UVOZ NEMAČKA !!!
SERVISNA KNJIGA OD PRVOG DO POSLEDNJEG DANA U OVLAŠĆENOM SERVISU.
EURO 5 STANDARD.
TRI KLJUČA.
VISOK NIVO OPREME.
NAVIGACIJA..
MOTOR 163 KONJSKE SNAGE.
MOTOR SA ČELIČNIM BLOKOM I LANCEM KOJI NE PUCAJU.
NAJBOLJE IZDANJE MOTORA.
MOGUĆA SVAKA VRSTA PROVERE !!!
START-STOP SYSTEM
PROBNE TABLICE ZA 15 MIN.
 
 
Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Desmo said:

Sta im sve nece pasti napamet, Pod haubom je N47 sa 161ks:

 

 

Screenshot-from-2019-12-14-18-18-42.png

 

AUTO BUKVALNO KAO NOV!
UVOZ NEMAČKA !!!
SERVISNA KNJIGA OD PRVOG DO POSLEDNJEG DANA U OVLAŠĆENOM SERVISU.
EURO 5 STANDARD.
TRI KLJUČA.
VISOK NIVO OPREME.
NAVIGACIJA..
MOTOR 163 KONJSKE SNAGE.
MOTOR SA ČELIČNIM BLOKOM I LANCEM KOJI NE PUCAJU.
NAJBOLJE IZDANJE MOTORA.
MOGUĆA SVAKA VRSTA PROVERE !!!
START-STOP SYSTEM
PROBNE TABLICE ZA 15 MIN.
 
 

Ovo je prevara al klasična.

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, njegovawisost said:

1000evra veliki servis na kolima od 4000evra, makni se tamo :D

Imao sam M47 i svesno sam presao na N47. Mnogo je lepsi osecaj voziti N47. ko je vozio oba, verovatno je primetio. Ne znam sta je to od 4000. To je stvarno malo. Ja sam auto platio 9500 i mislim da je potpuno, ali potpuno o.k. u startu potrositi neke pare na njega. Veliki servis, nove gume itd. To je trosak sa kojim se racuna u startu.

Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, idekius said:

Imao sam M47 i svesno sam presao na N47. Mnogo je lepsi osecaj voziti N47. ko je vozio oba, verovatno je primetio. Ne znam sta je to od 4000. To je stvarno malo. Ja sam auto platio 9500 i mislim da je potpuno, ali potpuno o.k. u startu potrositi neke pare na njega. Veliki servis, nove gume itd. To je trosak sa kojim se racuna u startu.

Verujem. Kupio sam 8 novih guma u periodu od 8 mjeseci tako da ok 🤣

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, djukicc said:

Samo jedno pitanje, jel ima ovde neko da je radio veliki servis na N47 i da je platio taj posao 1000e? 

Problem u N47 je što za zamenu lanca mora motor napolje, nebitno je jel radiš samo zamenu ili je pukao pa moraš da menjaš. To ti niko neće raditi za jedno popodne u garaži kod drugara...Kolko ja kapiram, to se jedino isplati u verziji "sam svoj majstor" (sa svim alatom za to) Ako nisam u pravu, neka me BMW znalci/majstori sa foruma isprave.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, djukicc said:

Samo jedno pitanje, jel ima ovde neko da je radio veliki servis na N47 i da je platio taj posao 1000e? 

Moze da kosta i vise. Zavisi sta sve usput menjas. Pretpostavljam da ces onda kupiti i novu rashladnu tecnost, ulje, filtere, pumpu za vodu, termostat itd.  

Sve je to nesto na sta se racuna kada se kupuje auto. Neki doduse ne racunaju, pa kupe auto, voze i cak ni ulje ne zamene. "Rekao onaj na placu da je uradjen veliki servis!" :) Ne vidim ja tu neki problem. Jednostavno, predvidjena stavka. Ko kupi takav auto, a hvata se za glavu ako se desi sutra da ode plivajuci zamajac, dizne, remenica radilice... Taj definitivno treba da gleda neki drugaciji auto. Sve su to ocekivane stvari i nista tu nije za padanje u nesvest ako se desi. Stim sto se zamajac menja kad crkne, a veliki servis se radi pre nego sto bilo sta crkne. Onda, kada mu je vreme. Ako si kupio auto za koji ne znas kada mu je i ko radio veliki servis ili nisi siguran u to, onda radis servis nakon kupovine auta...

Link to post
Share on other sites

@idekius: svaka ti na mestu.

Kao referenca, drugar sa F10 N47 i oko 260k km pravih uradio veliki servis, tj. lanac i sve što standardno ide, uz vodenu pumpu, rashladnu tečnost, ulje i filter ulja, sve zajedno 195k din u BMW servis 6+. Sada je barem miran neko vreme, i on i budući vlasnik...

Link to post
Share on other sites

Taj je još i skroman. Kad dodjes da gledas auto, krene ti on sam pricu kako je mnogo presao, ali su pravi kilometri. Pa kao “mogao sam i ja da vratim, ali necu tim stvarima da se bavim”.😃

Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo iz prethodne dve kupovine auta kaze da su e90, X3 i e83 na nasim placevima uglavnom sa preko 350.000 kilometara. Vise njih sam proveravao i uglavnom su kilometraze velike... Cak i preko 400.000 km. Vlasnici auto placeva umeju da budu vrlo kreativni kada lazu:

-Dobar dan. Zovem iz nisa i interesuje me Vas oglas. Da li mozete da mi date VIN zbog provere servisne istorije:

Slucaj 1 -Ne, ne mogu, ali ne zbog toga sto Vi mislite vec iz razloga vezanih za bezbednost! (!??!? :D)

Slucaj 2 -Ne! Ja sam posten covek! Ako Vam iskreno kazem da ne mogu, vi sami znate...

Slucaj 3 i ujedno pobednik i svetski sampion: -Auto je kupljen nov u Srbiji. Servisnu knjigu nemam jer je kupljen od zene kojoj je umro muz koji je vozio taj aut. Iznenada! Infarkt! Bog da mu dusu prosti... Auto se zbog kredita vodio na nju, ona je to prenela meni, ali u onom metezu oko sahrane nije mogla da nadje servisnu knjigu. 

Iako sam momentalno u glavi precrtao mogucnost da svesno kupujem auto pokojnog coveka, ipak sam proverio VIN koji mi je prodavac bez problema dao. Auto "nije kupljen nov u Srbiji", relativno skoro je uvezen iz Holandije, poslednji put je isao u ovlasceni servis zbog limarskih radova jer ga je neko udario u zadnji deo, a tada je imao preko 350.000... Tako nesto 🙂 Doslo mi je da prodavcu ponudim oskara! Odusevila me kreativnost! :D

Link to post
Share on other sites