Recommended Posts

Sve zavisi šta tražiš od auta... F10 je skroz kao lađa, veliki, tih, smiren, kao da je pravljen za dugačka krstarenja autoputem, nekako imaš osećaj da si "otkačen" od vožnje. Ako želiš veću dinamiku i uživanje pri vožnji krivudavim putevima, F30 je ipak bolji izbor. Recimo, ja lično, za slične pare, pre bih uzeo F30 340i nego F10 530i, iako je nesumljivo ovaj drugi veći, komforniji itd, ali osećaj i uživanje u samoj vožnji je sigurno bolji u prvom. 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Slazem se, obe konstatacije imaju smisla. Nisam imao priliku da vozim f30, kontam da je osecaj luksuza daleko na strani e60, kvalitet materijala i izolacija...5ica je napavljena bas za uzivanje u dugim voznjama, bukvalno guta km...isto verujem da je dinamika na strani 3ke, a opet mislim i da se bolje snalazi u gradu. Generalno, posle e60, u koju god klasu da se "spusti" oseti se razlika. Imao sam priliku da vozim 218d par puta, prostora vise nego u e60, ali je mnogo kruci auto, oseti sve neravnine na putu, a i ima materijala koji su dosta loseg kvaliteta. A i polozaj papucica mi nikako ne odgovara(visok sam i imam povecu nogu) i uvek su mi noge zapinjale pri promeni brzina, kao da stopalo ne moze da stane u taj prostor. Da je bio AT, vrv bi to bilo drugacije.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Meni su petice uvek bile prevelike bez obzira sto "Bmw tek krece od petice", sto su "pravi Bmw samo 5 i 7", sto je visa klasa objektivno ozbiljnija i kvalitetnija itd, prosto mi nikada nije lezao... u nekoliko navrata sam ipak odustajao od kupovine, iako mi je zao sto e60 nisam imao...

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Posle e60 sam uzeo f10 i f30 i mogu reci da mi f30 najvise lezi.

U principu je dosta bolji auto f30 od e60.

Menjac je mnogo kvalitetniji, udobniji/luksuzniji itd. jednostavno je za klasu iznad zf u f30 u odnosu na e60, sto vec u samom startu pravu drasticnu razliku u osecaju voznje i koriscenja automobila.

Da ne spominjem sto i brze salta i sto je generalno sa 20d osetno brzi ceo auto.

Pa je onda osetno stabilniji, upravljiviji i zabavniji za voznju.

Udobnost je slicna, kao i kvalitet materijala, sve je to dobro uklopljeno, ali je generalno kod f30 mnogo modernije, nista ne deluje zastarelo, multimedia/navigacija je bolja itd.

Jedino gde mi je f30 losiji od e60 je zvucna izolacija, ali je i tu f30 dovoljno dobar, pa mi ne fali e60.

 

Sto se tice f10, on mi jednostavno deluje kao sedmica u odnosu na e60, ona je bila veca od e39, a ovo je jos toliko vece da bude preglomazan za uske puteve, kako van grada tako i po gradu, pa cak ima vece medjuosovinsko od e38 sedmice.

Oseti se u odnosu na e60 da daleko kvalitetniji materijali, da je izolovaniji, bas znacajno udobniji itd. Odlican je auto bez dileme, ali ne znam kako da opisem, uopste mi nije toliko drazi koliko je "bolji".

Takodje sa comfort sedistima u f10, koja i u sedmicu idu identicna samo uz doplatu, vrhunski se sedi, kvalitet koze mnogo iznad "obicne" koze, ALI toliko su glomazna da bukvalno ima mesta nazad manje nego u e60 ili f30.

P.S. nekad sam imao e39 i ona mi je bila taman, dovoljno veca od trojke da bude upotrebljiva/prostrana, a opet dovoljno kompaktna, a danas je trojka tu, a petica kao stare sedmice, a od 2015 "kratka" sedmica ima medjuosovinsko i duzinu kao LWB e38, a sira je...

Link to post
Share on other sites

Sto se tice E60 i F30, mislim da prelazak sa starijeg vozila na nov nije nikako sa konja na magarca, radije bih rekao da bi ta opcija bila kada bi sa E60 spali na E90, ja sam posedovao oba i mogu reci da u mom slucaju prednost dajem petici zbog udobnosti i velicine unutra, jbt secam se vozim e90 mogu da dohvatim rukohvat suvozacev dok na petici nema teroije xD koliko zapravo osetim kabarit tog auta kad sednem za volan. ALI podrzavam prelazak sa petice na trojku ako je trojka u boljoj opremi. 

e90 m se ponasa kao formula, agilan stabilan do jaja, doduse moj je bio mtech pravi verujem da sa nekim stokom nije bas ta prica. :)

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, dulebp said:

Slazem se, obe konstatacije imaju smisla. Nisam imao priliku da vozim f30, kontam da je osecaj luksuza daleko na strani e60, kvalitet materijala i izolacija...5ica je napavljena bas za uzivanje u dugim voznjama, bukvalno guta km...isto verujem da je dinamika na strani 3ke, a opet mislim i da se bolje snalazi u gradu. Generalno, posle e60, u koju god klasu da se "spusti" oseti se razlika. Imao sam priliku da vozim 218d par puta, prostora vise nego u e60, ali je mnogo kruci auto, oseti sve neravnine na putu, a i ima materijala koji su dosta loseg kvaliteta. A i polozaj papucica mi nikako ne odgovara(visok sam i imam povecu nogu) i uvek su mi noge zapinjale pri promeni brzina, kao da stopalo ne moze da stane u taj prostor. Da je bio AT, vrv bi to bilo drugacije.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

Kad spominjes kvalitet, prosle nedelje drug kupi x6 2015 godiste, 3.0d u lepoj opremi. Onaj donji deo tapacirunga na vratima gde je ostava za sitnice, plastika kao da je Kia, a ne BMW.

Link to post
Share on other sites
Posle e60 sam uzeo f10 i f30 i mogu reci da mi f30 najvise lezi.
U principu je dosta bolji auto f30 od e60.
Menjac je mnogo kvalitetniji, udobniji/luksuzniji itd. jednostavno je za klasu iznad zf u f30 u odnosu na e60, sto vec u samom startu pravu drasticnu razliku u osecaju voznje i koriscenja automobila.
Da ne spominjem sto i brze salta i sto je generalno sa 20d osetno brzi ceo auto.
Pa je onda osetno stabilniji, upravljiviji i zabavniji za voznju.
Udobnost je slicna, kao i kvalitet materijala, sve je to dobro uklopljeno, ali je generalno kod f30 mnogo modernije, nista ne deluje zastarelo, multimedia/navigacija je bolja itd.
Jedino gde mi je f30 losiji od e60 je zvucna izolacija, ali je i tu f30 dovoljno dobar, pa mi ne fali e60.
 
Sto se tice f10, on mi jednostavno deluje kao sedmica u odnosu na e60, ona je bila veca od e39, a ovo je jos toliko vece da bude preglomazan za uske puteve, kako van grada tako i po gradu, pa cak ima vece medjuosovinsko od e38 sedmice.
Oseti se u odnosu na e60 da daleko kvalitetniji materijali, da je izolovaniji, bas znacajno udobniji itd. Odlican je auto bez dileme, ali ne znam kako da opisem, uopste mi nije toliko drazi koliko je "bolji".
Takodje sa comfort sedistima u f10, koja i u sedmicu idu identicna samo uz doplatu, vrhunski se sedi, kvalitet koze mnogo iznad "obicne" koze, ALI toliko su glomazna da bukvalno ima mesta nazad manje nego u e60 ili f30.
P.S. nekad sam imao e39 i ona mi je bila taman, dovoljno veca od trojke da bude upotrebljiva/prostrana, a opet dovoljno kompaktna, a danas je trojka tu, a petica kao stare sedmice, a od 2015 "kratka" sedmica ima medjuosovinsko i duzinu kao LWB e38, a sira je...
Hvala za podeljeno iskustvo. Sve si lepo rekao. Videcemo sta ce biti sledece. Ima jos vremena. :)
Nadam se i da su u tim f30 popravili kvalitet sa lancem, pa koja god verzija da je u pitanju. Kad bi mogao da biram, mozda bih najradije nekog benzinca, al oni su kao statisticka greska kod nas. I jako malo se zna o tim benzinskim motorima. Obicno bude ona prica, ma bezi od toga, to se kvari, a skoro niko nije imao iskustva sa njima.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, dulebp said:

Hvala za podeljeno iskustvo. Sve si lepo rekao. Videcemo sta ce biti sledece. Ima jos vremena. :)
Nadam se i da su u tim f30 popravili kvalitet sa lancem, pa koja god verzija da je u pitanju. Kad bi mogao da biram, mozda bih najradije nekog benzinca, al oni su kao statisticka greska kod nas. I jako malo se zna o tim benzinskim motorima. Obicno bude ona prica, ma bezi od toga, to se kvari, a skoro niko nije imao iskustva sa njima.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

90% су турбо бензинци и ништа  мања ниеј мука него код дизела а ланац ан Ф30 2015+ није отклоњен,имаш по страним форумима може да одапне а свакако мора да се мења пре 200.000...јебо их ланац!

 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dulebp said:

Hvala za podeljeno iskustvo. Sve si lepo rekao. Videcemo sta ce biti sledece. Ima jos vremena. :)
Nadam se i da su u tim f30 popravili kvalitet sa lancem, pa koja god verzija da je u pitanju. Kad bi mogao da biram, mozda bih najradije nekog benzinca, al oni su kao statisticka greska kod nas. I jako malo se zna o tim benzinskim motorima. Obicno bude ona prica, ma bezi od toga, to se kvari, a skoro niko nije imao iskustva sa njima.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

uglavnom majstori preporuce dizela jer vole da trljaju ruke kada vas vide. Meni nikada ni jedan majstor nije preporucio ni jednog benzinca, ma to trosiiii koji ce ti to k... to guta ulje toooo nece niko da radi. ma idi, sve prevarijus do prevarijusa. 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Stefan L. said:

kaze Djoksin kum da takav kosta u Kanadi 15000 dolara, samo kod nas u srbistanu uvelicavaju cene x3 x4

Pa s tom km kosta malo vise, ali sigurno ne 50k. Ne znam po kom kriterijumu je formirao cenu. 

Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, Sale-Sombor said:

E60 ostaje, nece taj nidje 🙂

Moze samo da dodje jos i ovaj umesto 206ice 

veci je gas imati ovaj karavan od limuzine, ovo je bas bas retko. a limo se i vidi.

Link to post
Share on other sites