e46 320d temperatura kabine


Recommended Posts

U vecini slucajeva termostat...

Gde ti stoji kazaljka za temperaturu rashladne tecnosti?

Ako je na sredini (izmedju plavog i crvenog polja) onda je OK... Proveri nivo rashladne tecnosti i doli ako fali...

Link to post
Share on other sites

Markoni je u pravu 100%. Ne zatvrata ti termostat i uvek imas kruenje hladnog vazduha. Nisi jedini, jedno 5 ljudi se javilo na forumu sa ovim problemom. Prelistaj malo pa ces videti.

Link to post
Share on other sites

Markoni je u pravu 100%. Ne zatvrata ti termostat i uvek imas kruenje hladnog vazduha. Nisi jedini, jedno 5 ljudi se javilo na forumu sa ovim problemom. Prelistaj malo pa ces videti.

hvala na detaljnom odgovoru.

zamenim tecnost i termostat koliko sam razumeo ?

Link to post
Share on other sites

Ja imam nov VALEO, prodajem ga za 1000 dinara, toliko sam ga platio, otvara na 92 stepena celzijusa. Vidi na koliko otvara tvoj, pa ako hoces saljem ga brzom postom.

P.S. Ako ne znas koji ti termostat ide, posalji mi samo zadnjih sedam oznaka iz saobracajne od broja sasije da ti proverim.

Link to post
Share on other sites

Polako dolazim do resenja.

Auto ima 2 termostata.

cena u ns - original novi delovi

Termostat 4900 rsd

Termostat na egr 5300 rsd ( najverovatnije ovaj ne radi )

Javim sta sam uradio samo da prodju svi praznici :)

Link to post
Share on other sites

Ljudi ne pratite na časovima :)

Koliko pre par nedelje bilo je priče o sličnom problemu kod nekog člana foruma, i ako se ne varam NinoBMW je naveo da često zeza taj drugi termostat i da se on obično menja na nekim servisima. Nisam detaljno zapamtio sve jer se radi o dizelima pa ne rezonujem previše detalje jer me se ne tiče, ali da imam auto sa dizel motorom takve stvari bih itekako "memorisao" tako da kad (ako) iskusim isti problem pozovem se na ranija slična iskustva i rešenja problema.

Pretražite bazu pre nego što postavite pitanja za svaki problem, o mnogo čemu je već pisano i to opširno tako da je veća šansa upravo za vas da dodjete do konkretnog i opširnog odgovora, jer ljude uglavnom mrzi da o istoj stvari pišu po nekoliko puta, naročito u roku od nekoliko dana ili nedelja.

Link to post
Share on other sites

ako auto kad je hladan dize temperaturu za neko normalno vreme, nekoliko km ili 5-10min voznje, a opada temperatura na otvorenom putu, prvo zameni mali termostat na egr-u, ako ti to ne resi problem onda menjaj veliki glavni termostat, ovo ti je licno iskustvo.

Link to post
Share on other sites