Recommended Posts

Pozdrav ljudi, imam dilemu da li instalirati ovu napravu na E46 320d 2003 ili ne?

Kupio sam tzv. akku plussz ili aktivno strujno kolo za akumulator, naime u pitanju je mala naprava 3x3cm (opsirnije na: http://www.metabond.rs/proizvodi.htm - pri dnu stranice), montira se na akumulator, tj. jedna mala zica na + druga na - klemu i koja navodno produzava vek akumulatora i olaksava hladan start.

E sad, citiram uputstvo: "Akku Plus funkcionise na taj nacin sto uz pomoc radne struje (2-5mA) stvara se specifican strujni talas, koju strujno kolo sakuplja i posle svakih 15 sekundi vrati nazad u akumulator u obliku strujnog impulsa. Na ovaj nacin stvoreni strujni impuls moze dostici vrednost od 80 do 100A, koji traje 100-200 mikrosekundi. Usled strujnih impulsa pojava sulfatacije je umanjena, teze se stvara, a postojeci sulfat olova neutralise...."

E sad, moje pitanje je da li moze taj "strujni impuls" da zaje*e nesto od elektronike na automobilu (tipa kompjuter ili neki vitalan elektronski deo i sl.)?

Inace, izgleda identicno kao ovaj na slici:

ba12batteryactivatorpac.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

E ljudi, ako nekog interesuje eo posle 4 meseca ovo ne pomaze na akumulatoru od mog auta, tj. ne pomaze na akumulatoru koji ne zahteva odrzavanje, mozda na starijim modelima sa olovnim plocama i sl. posto se na njima cesce javlja oksid, medjutim ovi noviji traju, ali kad krenu da riknjavaju, nema im pomoci.

Link to post
Share on other sites

E sad, citiram uputstvo: "Akku Plus funkcionise na taj nacin sto uz pomoc radne struje (2-5mA) stvara se specifican strujni talas, koju strujno kolo sakuplja i posle svakih 15 sekundi vrati nazad u akumulator u obliku strujnog impulsa. Na ovaj nacin stvoreni strujni impuls moze dostici vrednost od 80 do 100A, koji traje 100-200 mikrosekundi. Usled strujnih impulsa pojava sulfatacije je umanjena, teze se stvara, a postojeci sulfat olova neutralise...."

I da strujno kolo sakupi :pleasantry: strujni talas kako pise, sta strujne impulse tera u akumulator, a ne u instalaciju dalje? I da to radi na tom principu, u sta sumnjam, ti strujni impulsi bi ko zna gde zavrsili, mozda bi ti i instalaciju i elektroniiku unistili. Uz duzno postovanje, bacena para :preved:

Link to post
Share on other sites