Recommended Posts

E ovako momci, pre par dana uzmem za neki dug jos jedan 325 tds(e36) naravno 1997 godina, kontam dobar auto neka ga pa jos jedan. Uradim veliki servis, spanere pk kais, onaj drugi od klime, ulje sve filtere, osposobim i alarm(novi scorpion), sve paknove itd uglavnom sve.Posle par dana nesto poce da zeza, majstor kaze pumpa, ja iz Svice dobijem drugu zamenim opet ok par dana. Tada je pocelo da se desava sledece upalim auto vozikam se, parkiram i ponekad mu dodje da posle grejanja( svih 6 novih grejaca) upali i ugasi i tako sve dok mu se ne digne ***ac da upali. Ponovo sam skidao pumpu iz rezervoara, nije do nje, egr ventil je blokiran(mada on nema veze), struja pretresena komplet i vise nisam pametan jedino ako ima neke veze jer je neki mozak skinuo komplet mehanizam od rucne, pa jurim drugi( citaj nema ga)ili je do brave za paljenje nemam pojma. Na tabli gde su ona service lights zadnja dva polja skroz desno su mi skoro crvena( sta god to bilo), i sija lampica od abs-a, nije mi jasno kako, kad je pumpa abs-a zamenjena polovnom dobrom, kao i svi senzori na tockovima, dok sa druge strane ja sa mojim apsolutno nikakav problem nemam, dok me ovaj ubi nacisto. Ako neko zana koji mu je, bio bih vrlo zahvalan, zao mi da ga isutiram ipak je to BMW

Link to post
Share on other sites

Stos etice lampice abs trebalo bi na dijagnostici da ponistis tu gresku,ako je sve ok nece je upaliti,a sto se tice prvog i goreg problema proveri bosh pumpu,ako nece vruc da pali nevalja pumpa ili ti vrati naftu pa mu treba dosta da povuce sto indicira na neispravnost bosh pumpe.

Link to post
Share on other sites

Resena lampica od abs-a, ponisten i sve ok, a pumpa je 2 puta vracana, prvo sam mislio da je ona ali nije nova je ali glanc, 480 e iz Svajcarske doneta , kupljena u BMW servisu. Pali hladan, pali vruc, povlaci dobro i vraca dobro naftu, jednostavno mu dodje da me jbe i to uvek u nezgodno vreme, a da i na dijagnostici nista ali nikakva greska, izgleda da su gremlini

Link to post
Share on other sites

Pazite sad ovo, pre par dana parkiram mog tds-a( patosiran je full, pa me zeza sneg i strucnjaci za ciscenje), bolje da parkiram nego da slomim nesto, elem sednem u drugi loshiji, kad cvrc gezvekt akumulator. Par dana je vec slabije verglao, i sad gotov. Da ne duzim odem, uzmem drugi Bosch i vise onog problema oko upali ugasi nema au ljudi jeli moguce , tolike sam pare bacio kad ono slab akumulator jbm ti black horse i budalu koja ga stavi

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pazite sad ovo, pre par dana parkiram mog tds-a( patosiran je full, pa me zeza sneg i strucnjaci za ciscenje), bolje da parkiram nego da slomim nesto, elem sednem u drugi loshiji, kad cvrc gezvekt akumulator. Par dana je vec slabije verglao, i sad gotov. Da ne duzim odem, uzmem drugi Bosch i vise onog problema oko upali ugasi nema au ljudi jeli moguce , tolike sam pare bacio kad ono slab akumulator jbm ti black horse i budalu koja ga stavi

meni se desilo da alternator nije punio i auto radio ceo dan samo na akumulatoru, njegovom napajanju..

320D.. da bi konacno, poceo da pali abs lampicu, asc(i to u krivinu po snegu), sve lampice..

kad dodas gas, cuje se kao da nema ni gram ulja u motoru..

iskljucim sva svetla, grejanje i pravac kuci..

dao majstoru da mi stavi nov kolektor i cetkice na regler i cepaj dalje..

akumulator je neki od 80Ah..

dobro je i izdrzao..

Link to post
Share on other sites