HHO Buster (vodonik) u bmw 325tds? kako i gde?


Recommended Posts

Kombinacija HHO sa uparenim plinskim uređajem je prava stvar. 80 din sada koliko košta plin + ušteda neka bude i 2-3 litara opet je nekih 200 din u džepu, pogotovo za ljude koji voze šestake :)

Par taksista entuzijasta koji su sami napravili i ugradili već godinama vozi ovako.

PS: čudo jedno kako Srbe besparica natera da budu ekolozi :)

Link to post
Share on other sites

Obozavam ove srpske entuzijaste. Da ih je vise gde bi nam bio kraj... :rolleyes:

btw, meni se TNG i tek kako isplati jer mi auto sa voznjom bez cinculiranja u gradu trosi 13.5 L.

@petar: da ne bude da te omalovazavam, cime garantujes tih 90%? Sta se desava ako ja recimo dodjem, dam pare koliko trazis a ne dobijem ono sto je obecano?

Ako mozes da garantujes 50% ustede ja prvi dolazim u Bor da mi namestis uredjaj !

Link to post
Share on other sites

pa i da oces ja necu to nikome da ugradim samo odabranim ljudima,jer mene je izaso od kad sam poceo da ga pravim 1100eura,i isplati mi se a jos nisam ga zavrsio,moj sistem ima poseban mali kompjuter koji regulise svaku celiju a ima ih 100 komada i ja ne zurim,reaktor koji pravim je tezak oko 15kg u odnosu na ono sto prave hhosrbija drugari,dosta elektronike ima vezano za ovaj sistem citava mala elektrana,ako bi ti ugradjivao morao bi obezbediti jos nekolicinu dodatnih alternatora jer snaga varira od 1.5-3kW,

Link to post
Share on other sites

dobio sam odgovor od servisa gde sam trazio ponudu... Receno mi je da trenutno imaju model koji je preporucen za motore zapremine do 2000ccm i snage do 110ks.Obzirom da moj motor ima vise snage moralo bi dva uredjaja a to je prilicno skupo.Takodje su mi dali savet ako ne zurim da ce se uskoro pojaviti uredjaj za jace motore. Odlucio sam da sacekam jos malo i da se raspitujem dalje...

Ova varijanta koju trenutno nude kosta 350e + 60 tak eura montaza

Link to post
Share on other sites

Petre svaka cast, samo nastavi kralju i drago mi je sto ima ovakvih mozgova u nasoj drzavi, jer inovacije poput ove okrece kompletan svet iz korena, jer vecina pumpi ce se zatvoriti, ono lagano, uzmes crevo otvoris vodu, natankas sebi `goriva` i gas :)

s tim sto ce onda registracija biti 3000 eura :s

PS petre jesu ti dosli oni delovi iz amerike?

Link to post
Share on other sites

nisam ih narucio sam sam napravio izasli mi u susret sa semom jer oni prodaju maglu to sam video nisu normalni,celija kosta da se napravi oko 250eura dobra celija a oni traze 900 dolara,a imaju inox 420 a treba drugi koji je postojan na KOH i NaOH,jer koristis destilovanu vodu i jedan od ova dva elektrolita kalijum hidroksid i natrijum hidroksid,svi rade sa kalijumhidroksid,moze i obicna voda,stim sto ima u sebi hlora a hlor ostecuje inox,a para nastala iz vode sa hlorom prilikom elektrolize stetno deluje na aluminijumske delove motora,ima dosta tu detalja,ja sam zvao ove kao da ja ugradim,i kazu 290eura sa ugradnjom,ja kazem nema problema ovde pera dioda, :lol: sta da vam kazem rokamo se svakoga dana na fejs,a ljude ne upozoravaju da inox koriscen kao katoda i anoda u elektrolitickom procesu izaziva rak,mnogo je opasna hemikalija,dobija se heksavalentni hrom,to znaci mnogo opasno PROCITAJ OBAVEZNO

Vodim racuna o izradi potpuno zatvorenog sistema,imate pumpu za vodu,a reaktor HHO gasa je protocni,te se voda obnavlja,a nastali hho gas ide kroz vodu do bablera,iz koga se vrsi obnavljanje i kruzni tok vode a gas odvodi dalje na preciscavanje !!!

Na ovakav nacin smanjuje se temperatura celija koje se greju,jer imate cirkulaciju vode,elektrolizu gasa,smanjivanje pritiska sistema,hladjenje sistema,a dopunjavanje sistema se vrsi automatski iz fabrickog rezervoara,u koga sipate vodu destilisanu i zaboravite u narednih vise godina da imate uopste rezervoar na autu i kako auto radi :P

Supstance potrebne za elektrolizu se dodaju iz posebnog spremnika automatski,a ono sto je potrebno od vlasnika vozila,a to je da dosipa spremnik KOH ili NaOH i da napuni rezervoar sa vodom.

Takodje postoji i sistem za automatsko izbacivanje zamucene tecnosti u sistemu i to u toku voznje,jer u dodir sa kozom stvara opekotine,da ne bude ako slucajno radite oko motora da se desi da se sistem samostalno aktivira i ozledi vas,nego ima senzor koji meri brzinu i dok se auto krece ima posebni odusak gde tecnost pada na asfalt,curi i tako se obnavlja novom tecnoscu,ali kada to odredi kompjuter.

To je sve potrebno,da bi se produzio vek celija,a moj proracun garancije iznosi 1000000km,posle kojih dolazite na ultrazvucno ciscenje i gledanje sistema endoskopom,kao i dijagnostika mogucih kvarova.

Link to post
Share on other sites

Neki me od vas pitao,da reko sam to jer moram da testiram na raznim vozilima,o mogucim kvariovima i sta ti ja znam,planiram da se ubaci u sve sportske kupe automobile sa jakom konjazom,jer ako njima ustedi,ustedece i svakom drugom,moram da stancujem jedno 10 takvih uredjaja,ako se pokaze sve savrseno,onda za svako vozilo namenski se izradjuje i postavlja da ne strci u motornom prostoru i da bude lepog izgleda,ja recimo spremam auto za Tuning & Styling manifestacije pa tako mora sve da bude u full-u jer sve sto sam do sada bilo sta pravio od uredjaja odradio sam na profesionalan nacin,ceo uredjaj sa Ip21 ili ip61 zastitom totalno nepromocivo,a nema ventilatori nego hladnjaci i peltier cooleri ako znate o cemu se radi.

Svi postavljaju uredjaje samo da postave i da uzmu pare,a ne misle da li ce to vlasniku da prija za oko,niti su to obezbedili,mnogi su zadovoljni i misle da jesu,oni su samo to pricvrstili da se drzi,ja kad bih radeo izvario bi elegantni nosac u motornom prostoru,u istoj boji kao prostor motora.

Sve tako postavljeno da moze lepo da se ukloni ako se vrsi mehanicka intervencija ili promena motora,jer sam ja autolimar i znam sve,kada bi uzeo lovu za tako nesto,mora vlasnik 100% da bude zadovoljan :kiss3: jer ako nije,vrati ce se pa ce bude :bomb_phone: :hunter:

Link to post
Share on other sites

Lepa ova teorija o hho,hteo sam da se poigram sa jednim starijim autom sa karbom ali sam odustao jer slabo kontam struju.A da mi dozvoljavaju uslovi izbacio bi i plin iz auta,posadio 10 drveta i ja i ekologija smo kvit :dance3:

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...