kupovina BMW-a e46 320i (benzinac)


Recommended Posts

Sa ovim posto ja zavrsavam raspravu, i sto se mene tice ja mogu da obrisem sve moje postove ako vam smetaju.... Ovo sam morao da napise jer sam u poslednjem postu napadnut ja, gde je receno da ismisljam izgovore i pokusavam da ubedim druge, sto mene apsolutno ne interesuje, svako radi kako hoce... Posto kupujem vec dugo Total BMW i BMW Magazin ne mogu vam tacno reci u kome je to bilo napisano da problem M54 motora je potrosnja ulja, koja se mnogo vise primecuje kog 330i nego kog 320i, u tom clanku izmedju ostalog pise da 10w-40ulje(Castrol Magnatec ode na sajt Castrola i procitate resenja koja su upotrebljena) koji resava problem potrosnje se slobodno moze koristiti u njihovim uslovima, naravno tu je i pitanje full sintetike gde su oni na testovma koje su dali rekli da molekuli sitetickog ulja (u cemu je i najveca razlika) ne mogu da zadrze karakteristike na predjenih 25000km ....Kako ja znam da ste vi 100% bolji poznavaoci BMW nego oni, samo mi recite da povucem svoje postove... Hvala

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sa ovim posto ja zavrsavam raspravu, i sto se mene tice ja mogu da obrisem sve moje postove ako vam smetaju.... Ovo sam morao da napise jer sam u poslednjem postu napadnut ja, gde je receno da ismisljam izgovore i pokusavam da ubedim druge, sto mene apsolutno ne interesuje, svako radi kako hoce... Posto kupujem vec dugo Total BMW i BMW Magazin ne mogu vam tacno reci u kome je to bilo napisano da problem M54 motora je potrosnja ulja, koja se mnogo vise primecuje kog 330i nego kog 320i, u tom clanku izmedju ostalog pise da 10w-40ulje(Castrol Magnatec ode na sajt Castrola i procitate resenja koja su upotrebljena) koji resava problem potrosnje se slobodno moze koristiti u njihovim uslovima, naravno tu je i pitanje full sintetike gde su oni na testovma koje su dali rekli da molekuli sitetickog ulja (u cemu je i najveca razlika) ne mogu da zadrze karakteristike na predjenih 25000km ....Kako ja znam da ste vi 100% bolji poznavaoci BMW nego oni, samo mi recite da povucem svoje postove... Hvala

Prijatelju, kume, brate... :)

Ja nisam član ni ovog a ni mnogih drugih foruma iz razloga što volim da po njima tražim komentare i komentatore koji mi "smetaju" i da tražim kavgu, toga imam svakog dana i previše i mimo foruma :rolleyes: Forum je po "difoltu" mesto gde ljudi razmenjuju mišljenja, iskustva i znanja iz odredjene oblasti, gde dele informacije, uče druge ali i budu naučeni. Iz svih informacija treba isfiltrirati ono suštinsko i nakon toga će za svakoga ostati dovoljno informacija da nauči nešto novo, razbije neke predrasude, i proširi svoje vidike. Ne znam zašto misliš/pišeš da sam te napao, jer ne znam zašto misliš da bi ja od toga imao bilo kakvu korist? Jedino i sve što ja pokušavam sve vreme je da ti pomognem iskrenim i dobronamernim savetom da ne uništiš svoj motor i napraviš sebi vrlo, vrlo skup problem. To si odbio "glatko" i nastavio da propagiraš ideju da sipanje polusintetike u niskofrikcioni Euro 4 motor za koji proizvodjač izričito preporučuje jedino punu sintetiku zapravo nije "nikakav problem". :blink: I onda kad ti ljubazno skrenem pažnju da na kraju krajeva ti možeš sa svojim autom/motorom da radiš šta god hoćeš ali da bi trebalo da imaš dozu odgovornoisti za svoja dela i da ne treba da na javnom forumu i druge svojom argumentacijom motivišeš ili savetuješ da rade isto iako se radi o lošem primeru a ja nisam jedini koji je to potvrdio, ti onda zaključiš da tvoji postovi meni smetaju i da ja tebe napadam?! :blink: :unsure:

O tvom motoru i ulju koje ćeš da sipaš u njega sam već napisao šta sam imao i to više neću da ponavljam, niti da komentarišem ko je šta rekao da treba sipati u taj motor. Ja znam šta BMW kaže, a od BMW-a nema nikoga na ovom svetu koji može bolje da zna koje ulje treba sipati u BMW-ov motor. Pametnom dovoljno.

Ali moram da primetim činjenicu da ovo nije prvi put da pojedini ljudi kojima pokušavam da pomognem iskrenim savetom nisu spremni da prihvate savet tj. nisu spremni da nauče nešto novo, te zaključujem da mnogi forumaši imaju potpuno pogrešnu koncepciju i na potpuno pogrešan način doživljavaju forum i ono za šta forumi služe. To je već fenomen koji prevazilazi granice interesa koje obuhvataju automobili i automobilizam, konkretno BMW, koji su tema ovog foruma, i prelazi u neki potpuno drugi domen tj. dimenziju. Ono što hoću da kažem je da je najmanji problem pokušati pomoći nekome savetom, ili pak zatražiti savet od nekoga na forumu, ali ako neko nije spreman saslušati tudje mišljenje, porazmisliti i uzeti u obzir tudja iskustva o konkretnom problemu, i iz svega izvući logičan zaključak, nego je umesto toga jedino spreman da do besvesti brani svoj stav za koji ne jedan, nego više članova foruma kažu i potvrdjuju da je pogrešan, onda je pravo pitanje ovde zašto taj neko uopšte koristi i učestvuje u forumu?

Hermes je u pravu. Ne znam ni zašto se uopšte trudim... :(

Na ovu temu definitivno tačka. Sve najbolje bokici sa njegovim autom, koje god ulje sipao u njegov motor...

Link to post
Share on other sites

Mirsade ne odustaj... Tvoj trud se ceni...

Posto kupujem auto, ovih dana sam uzduz i popreko citao tvoje postove o e39-kama i e46-ticama i mogu reci samo BRAVO.

Bar si meni jako pomogao i razjasnio neke stvari.

Ima onih i koji citaju tvoje dugacke postove :P .

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Uh tek sad vidim baš ovu konkretnu temu, pa da pitam i ovde jer mi je hitno, izvinjavam se...

Pozdrav narode, našao sam jednog BMWa kojeg bih kupio, bio sam danas da gledam a sutra teram kod majstora, pa ipak da pitam...

Auto je 320i E46 sa motorom M52, 1998 godište.

Dok auto radi u leru, čuje se ispod haube nešto nalik na hukanje, kad se malo da gas i u vožnji, to se ne čuje. Kad se auto ugasi, čuje se taj zvuk još par sekundi. Kao neki motorčić električni koji nešto vraća u neki položaj pa grebe... Prodavac misli da je protokomer, ali auto u leru radi ekstra mirno, ler gas je između 800 i 900 i nema problema u vožnji sa radom motora. Šta bi to moglo biti? Remenica, vakuumi, visko ne verujem, protokomer ne verujem?

Volan je menjan, signalizacija za airbag je upaljena. Možda tom volanu ne valja airbag, prodavac kaže da misli da je džek ispod suvozačevog sedišta jer se signalizacija nekad ugasi. Međutim, airbagovi koji su uz šoferku, na površini ovaj tepih se malo odlepio, jel to normalno? Ispod tepiha se vidi beli sunđer, šoferka je menjana pa je možda tada nešto prstima kačeno.

Auto ne bi trebalo da je udaren koliko ja vidim, a donekle mi je pouzdano poreklo vozila tako da sam relativno siguran, ali sutra ću proveriti kod majstora još.

Ovo je taj volan, funkcije na njemu ne rade jer taj model nema te fukncije tj gde da se prikače, da li je normalno da ovaj krug na volanu centralni ima ovoliki luft, ceo se može malo pomerati rukama, tu mu je sirena pa je možda normalno...

untitled.jpg

Gori mu lampica iznad airbaga, žuti krug koji gore levo i gore desno ima dve tri crtice, kaže da je to za potrošenost paknova, koji su novi ali nemaju senzor, nisu original.

Sem toga auto deluje korektno, prva boja, ima klimu, BMW alat u gepeku i tako dalje. Nema plin, to bih ugradio odmah ako kupim auto.

Majstor mi je prijatelj, on se razume u te starije BMW, ovde sam hteo da pitam čisto radi duple provere :D

Link to post
Share on other sites

Narode, da se pohvalim, pazario sam danas auto :D Bio sam kod druga majstora koji je vozio i BMWove, kaže brate nemoj me cimaš ni da silazim u kanal koliko je dobar auto :D

Naravno sišao je u kanal i gledali smo oko motora, to što se čuje je difuzor.

Hard guma nema luft na mrdanje ali se oseti kad se ubacuje u prvu ili rikverc kao da malo napne auto, ali baš malo...

Dva silen bloka napred su blago meki ali se u vožnji ne oseća i ne moraju da se menjaju.

Da se zameni ulje i bukvalno nema ništa...auto nije imao sudare, vidi se po parkingu malo branik i te fore očekivane, ali ništa specijalno :)

Pošto je oglas skinut, a ja nisam još slikao auto, slike u temi predstavljanja danas ili sutra :e30:

Link to post
Share on other sites

Jeste šestak, 1998 kubika, 150 konja :D

Ide ko mećava, ali mora malo da se razvuče, taj što ga je prodavao, iskren lik, me pita "kako ide?" ja mu kažem ide odlično, onda mi on kaže "vidi se druže da nisi vozio ovaj auto, mora on da ide još mnogo bolje, vlasnica ga je ulenjila, sipaj gorivo i otiđi do Novog Sada na piće i razvuci ga na auto putu, kad se vratiš videćeš šta je auto" :D

Link to post
Share on other sites