Savet oko sirine guma za felne...


Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znaci da ipak ostanem na 225/50/17  samo da stavim distancere?   
OK ali koliki distanceri? (hteo bi iste i napred i nazad)  i gde se to kupuje?  (ako ima neki kontakt ko to prodaje)
 

*geralt   jel sa distancerima bezi po putu kad se udje u udubljenja od busa ???

*dulebp     jel bi prodavao te 18-tice?  neka slika?

 
Distanci ti daju poravnavanje tockova(sirinu) a gume mozes da primetis neku razliku u sirini samo ako je bas neka extremna sirina. A debljina distanca zavisi od ET-a koji imas na felnama, veci et - deblji distanc ti treba, manji et - tanji distanc.

Ja imam style 220, 2x et 34 i 2x et15. Nisam planirao da ih prodajem. :) Narucio sam distance samo za et 34, da ih poravnam sa karoserijom. Evo slicica da vidis kako izgledaju.

e07f37d131f7216e469a7cc8d32f074d.jpg


Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

DA, mozda si u pravu za sirinu gume.  Ako je fabricki 225/50/17  uzecu nove sve 4 i to je to...  samo nisi napisao koliki (sirina) distanser treba da bude ???   felne su mi fabricke ET20.

i ko to prodaje?

Edited by ANIVIA
Link to post
Share on other sites

Pa sada to je sve individualno, neko voli da budu uvuceni tockovi ,neko puno izbaceni, neko u ravni sa karoserijom. Ja mislim da bi ti napred bilo dosta 5-10mm distanc, a za nazad 15-25. Ja sam narucio 30mm za nazad gde cu staviti et34 pa ako bude virilo, stanjicu ih, a napred cu staviti et15 i necu stavljati distance, taman su mi tako. 

Imas firmu Vracar koja se bavi tim stvarima, pa potrazi. Al ima ih dosta jos po oglasima. 

Link to post
Share on other sites

ok razumeo sam  ali  samo da pitam ako stavim npr 10mm  napred  jel mora da se centrira trap i da li ce da l"bezi" po ulegnucima na asvaltu od autobusa...?

Link to post
Share on other sites

Ako ti je bio do sada dobro nacentriran, naravno da neces morati nista da diras. Odstupanje je od 1cm, ne bi trebao da primetis neke razlike, ako ima vagasa osetices ih i sa i bez distancera. 

Link to post
Share on other sites

Nikad nisam imao problema sa trapom, nigde ne vuce  gume zimske nove 225/50/17  ravnomerno se trose ne jede ih sa strane i sl.  Sve je siper axto se i lasim da ne poremetim nesto sa distancima. Kada sam u decembru bio na tehnickom kazu da je sve perfekcija (trap, izduvni fasovi itd...)   Ja cu te distance da kupim i stavim kad budem kupovao letnje gime pa sve odjednom pa ako bude zajebavalo skinem i to je to...  Kad to uradim jacljam utiske... 👍  Kolko ti distanci kostaju (sa srafovima)???

Link to post
Share on other sites

Volis sire kukove :D Meni je to isto bilo lepo nazad malo izbaciti da dobije na debljini ali definitivno sto blize fabrici se ostane bolje je za daily drive :)

Link to post
Share on other sites

Pa fabricke zimske su mi et20, moram da dodam da bi bilo kao fabrika, a onda sam iskoristio da jos malo dodam da bude ravnno sa karoserijom.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Kontam meni je to kulturica :) Ja sam ispunio sebi zelju montirao 18ke da probam, provozao kilometar po futoskom putu otisao lepo skinuo i tolko, trazim 17ke po oglasima i bog da me vidi :)

Link to post
Share on other sites

Imam 4 seta 17 originalnih mimo 18 i 19, a realno makar 1-2 tih 17 su mi visak, ali ne mogu da se odlucim koje bih prodao :D

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Uglavnom znaci e60 i F10 svakako su super nekom za zimski set :D Ima drugar 236 na F20ci super cuce :) Ne vredi moram dalje traziti i smanjivati cenu felnama starim 20 godina jer ih precenjuju da i moj malo zalici na auto :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Kupujem nove letnje 245/45/17  (E61)  (sada su nove zimske 225/50/17)  da li moram da centriram trap ponovo?
Imam pitanje. Koje su gume od te dve velicine stabilnije i bolje za udobnost? Jer se dvoumim oko velicine za letnje.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Menjao sam krajeve letve volana  i otisao na centriranje trapa...  tamo su mi rekli da je kod mene "sports suspension" (tako je po broju sasije)...  Sve je sad OK ko pre ali interesuje me u cemu je razlika izmedju normalnog trapa i ovog?  Msm znam da je nizi (ne smem ni da pomislim na veci ivicnjak ili ako je veci lezeci mora da se predje ko po jajima (ukoso) da ne zakaci i to sa gumama 225/50/17...  zato ne smem da stavim 245/45/17 jer je tad nizi za jos 3 mm.... Da li kad trazim neki deo trapa da kupim dal moram da naglasim da je "sports suspension" ? 

U kojim delovima trapa je razlika  ako neko zna da pojasni...      evo slika sa reglaze trapa

4447.jpg

Edited by ANIVIA
Link to post
Share on other sites

Ja recimo na E60 imam M sport suspension, menjao sam prednje amorte, menjaju se kao i obicno u paru i ima razlike u levom i desnom po katalogu zbog kacenja stabilizatora, ali na oko deluju da nema razlike. A razlika u ceni recimo obicne mozes da nadjes nove za tu oko 10 000din manje vise koji kvalitet hoces, dok sam ja jedva nasao iz nabavke za M suspension i jedan komad je bio 23 000din.

Link to post
Share on other sites

pa da i meni je M sport  ali ja sam mislio to samo branici kao na M... Nisam znao da je i vesanje mada sam se cudio sto je tolko nizak... 

Inace u voznji je udoban samo jebe veci ivicnjak i lezeci (mora polako i sve Ok)

@Indorile ,  Hvala na info  to je vazno znati  ukoliko nesto treba menjati da se ne kupi pogresno. 

 

 

Link to post
Share on other sites