Savet oko sirine guma za felne...


Recommended Posts

Kod e60 ti je samo amortizer i spirala razlika ostalo ti je sve identicno na trapu
A sto se tice balans-stangli razlika je samo da li auto ima klasicnu glavu upravljaca ili aktivnu "dynamic drive"

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pokusao sam da nadjen na netu dal neko radi prepravku (i dal je moguce to uraditi)  da mi auspuh pozadi izgleda kao na M modelu...

(msm da imam sa obe strane po dve cevi i to prave a ne laznjak) da se doda lonac ili samo cevi sta god ali da to radi) 

treba i branik doraditi da izgleda kao leva strana itd...

Pitanje je da li se neko bavi time i ako ima neki kontakt tel...     Hvala

evo kako je na mom a kako hocu da bude...

4476.jpg

4471.jpg

Link to post
Share on other sites

Naravno da moze da se uradi, bilo sa cevkama (straight pipes) ili sa loncem, zavisi od para i zelja kakav zvuk hoces. Dalje, taj donji deo branika koji treba da ima prostora i za krajeve auspuha sa desne strane se ne skida kod non-M branika, bar je za 2-3-4 seriju tako a vjerujem i za X liniju. Znaci ili da rezes postojecu plastiku ili da kupis M branik a onda tu donju plastiku (diffuser) posebno. I to neku dobru ;)

 

x5-difusser.jpg
upload

Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Sale-Sombor said:

Prvo bi trebao da napravis branik sa difuzorom, onako kako zelis da izgleda. Posle toga odes kod nekoga, recimo Pirketa i on ti napravi auspuh kako zelis

Vidi druze, ja to znam ali ja pitam ima li neka firma ili radionica koja se bavi time da ne moram ja da se d*kam po majstorima... Imam ja svoje obaveze itd... Znaci da li neko zna nekog ko to moze da odradi...  Znaci odvezem auto i on mi kaze dodji za 10 dana kosta toliko i kraj price...

Znaci on skine branik prepravi i ofarba, on razvuce cev do druge strane uklopi sa branikom i to je to...  Meni je bitno da obe strane budu iste i da obe cevi rade...   Cak ne vidim zasto bi kupovao difuzor kada na mom braniku ima sasvim dovoljno mesta da se obradi poluluk za cevi... (jedino mozda ako treba difuzor da sakriju cevi koje idu do druge strane)  Ne znam, zato mi i treba neko ko to radi da mi kaze tacno sta treba da bi to bilo to...  

Link to post
Share on other sites

Kod nas ne postoje takve tuning kuce. Slovenija ti je najbliza, prepravka je oko 1500e. Ako bas hoces da budes gospodin koliko se pretstavljas uputicu te. U suprotnom promeni difuzor na m braniku i otidji kod Pirketa. 😂

Link to post
Share on other sites

Nisam Ja "gospodin" samo imam obaveze koje mi ne dozvoljavaju da jurcam od majstora do majstora... 

Nemam garazu, nemam servis, nemam dizalicu da skinem branik pa da ga nosim kod nekog placticara pa da montiram pa da idem kod nekog za auspuhe pa on da mi kaze "KO TI JE RADIO BRANIK" to nije trebalo tako itd itd...  Iskreno volim ovaj auto par godina je kod mene prezadovoljan sam.  Hteo sam da ga dam i doplatim za F10 ali sam odustao i hocu da ulozim par hiljada u ovaj da sto vise lici na M i to je sve... (zadnji deo, M volan, pragovi, 18 felne i move letnje gume i to je to...  Zato sam pitao jel ima neko da to radi po principu ostavim auto  kazem sta hocu i dodjem po njega kad mi kazu...  

Prvo, da idem u SLO ne pada mi na pamet...

drugo sta kosta 1500 eura?  Na sajtu polovniautomobili zadnji M branik je 330 eura...  Sta je jos 1200 eura? jedna cev od 1,5M sa dve krivine  da se razvede sa leve na desnu stranu ???  Ako je ovo sajt za podjebavanje a ne za podrsku onda u redu, nisam znao zaista... 

i trece, 3x pominjete Pirketa a niko da mi ostavi njegov broj da ga zovem pa covek da cuje sta zelim i da se dogovorimo sta i kako...

 

Link to post
Share on other sites

Niko te ne podjebava kako ti kazes, samo ti govore kakve opcije imas. Koliko si ti spreman da platis to je tvoja stvar i niko ne ulazi u to, samo ti prenose koliko to kosta na nekim mestima.

 

A da se malo potrudis samo ukucas na Google "Pirke" i dobijes kontakt.

Link to post
Share on other sites

Dobio si odgovor. Branik se ne budzi nego se jednostavno montira, prvo farbanje naravno. Kupis, ofarbas, montiras i odes kod majstora za auspuh, Pirketa. Sta ti je tu komplikovano? A sta kosta 1500e? Pa Slovenija kosta, i posao sa atestom, racunom i pecatom. 

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Te felne su skoro 2cm izbacenije u odnosu na ono sto fabrika preporucuje za E87. Mozda i moze da stane, ali je na granici, bukvalno milimetri su u pitanju.

A na 8j montirati 225 gumu, to mora da izgleda malo smesno. Ta sirina gume ide na 7 inca.

Ja bih preskocio tu kombinaciju i trazio drugi komplet za zimu.

Link to post
Share on other sites
On 11/27/2020 at 1:59 PM, hermes said:

Po meni, pravi izbor za E87 ili E46 je Style 73....17-ica, lepa felna, a 7 inca, pa lepo montiras 205/50 gumu. A pritom sve fabricki, kome znaci to. 

To je racionalan izbor, ima drugar na 330xd samo sto je mala felna na e46ci i et je takav pa je uvucenija, tako da pun pogodak je po prakticnosti zbog udobnosti, nece cesati ali sto se tice nekog agresivnijeg izgleda 73ka vecinu nece zadovoljiti bar kako kaze vecina njih sto je ima :)  Meni je skroz super iskustvo bilo sa 18kama 225/40 R18 style 162 :)

Link to post
Share on other sites
Interesantno. Ja imam 225 napred na 8.5J.
Jel izgleda malo jajasto/smesno? Ja sam na 8.5j stavio 245 i to suoer izgleda, dok sam pozadi na 9.5j stavio isto 245, ali izgleda dosta smesno...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

@kami najverovatnije zato sto su 9.5j felne uvucene toliko da sa 275 gumom dodju tu negde gde je 245 guma, tako da su ti ovako uvucene gume makar 15mm, sto mora ruznije/smesnije da izgleda.

Inace primetio sam na f10 fabricki ide 275 guma na 9j felnu, iako bi po PSu na 9j trebala da ide maksimalno 265 guma.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites