Savet oko sirine guma za felne...


Recommended Posts

  • Replies 136
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne moze slika bas da docara pravo stanje. Uporedi prvu sliku, gaziste je u liniji sa felnom, a onda pogledaj trecu i vidis koliko je gaziste uvuceno.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, kami said:

Jel izgleda malo jajasto/smesno? Ja sam na 8.5j stavio 245 i to suoer izgleda, dok sam pozadi na 9.5j stavio isto 245, ali izgleda dosta smesno...

Sta znam, meni je ok.

20200507-160009.jpg

Edited by Boban_m
Link to post
Share on other sites

Ima tu vise faktora koji uticu na izgled gume na felni i samom autu, a to su sama sirina felne, pa onda koji et na felnama, pa ako je guma strecovana onda i sama visina auta na opugama. Ako je visok auto onda to bas ruzno izgleda, a opet sa strecovanom gumom auto moze vise da se spusti i lepse da izgleda.

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Dzoker10 said:

A do kojeg najmanje ET mogu da idem sa e87 fabrika kaze oko et47 et44 ali da li bi mogao da stavim recimo et38?

Mozes. Samo treba voditi racuna o sirini felne,  nije isto izbacena felna sa razlicitom sirinom, a istim ETom.

Konkretno, 8J i ET38 najverovatnije staje bez problema. 

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Desmo said:

 Even with the fender roll, I'm still rubbing BMW Style 162 


front:
8 x 18 offset 34
225 40 18

rear
8.5 x 18 offset 37
245 35 18

 

IMG-20130922-165942-682-1600x902.jpg
attachment.jpg

 

 

E ovako, ja ove felne imam na mom, prednje 8j zadnje 8.5j napred su mi 225/40/R18 i sve ok, pozadi sam stavio bio 245/40/R18 i skontao da je prevelika za tu felnu tj felna izgleda manje ko da je 17ka, probam ovako kao on 245/35 opet isto i plus cese nazad ko lud, cim je neko ostrije skretanje cese, auto 3 meseca sam vozio bez da neko sedi pozadi jer odma insta cese ko lud, rolati blatobrane zarad style 162 nisam hteo,  alternativa je pala na 225/40 kao i napred. na 8,5j dobije se blagi strech gume i taman ulazi pod rub, kasnije sam saznao da e46 je zadnji koji ima dupli rub, kasnije generacije imaju vec fabricki ispeglane tako da se lakse igrati. Sve u svemu i zabacivao sam ga i potpisivao nisam imao nikad problema sto je rastegnuta nazad guma tako da ono ali cinjenica je da nazad guma izgleda jos manje nego napred :D  Ja definitivno cu gledati ili da idem na 17ke 73ke ili style 44 a ako ostanem na 18kama idem na style 94 pa da znam sto mi cese i sto idem 5 na sat preko lezecih dok mi taksista ulazi u  gepek i obilazi preko istog :D 

Link to post
Share on other sites
Cudno. Ja na E46 imam Style 162 i nazad fabricki propisane 255/35 gume i nikad nije nista zakacilo, a imam fabricki sport vesanje (S226).

Moguce da tu lezi caka, generalno kod mene je standard vesanje, nazad je bas pao, zamenio opruge i amortizere i nadao se da ce se podici ali nije ostao je spusten nazad. Mozda ako bih stavio jace opruge nazad tj tvrdje ili stavio gewinde pa podesio visinu na max nazad ne bi toliko padao. Ni meni nije jasno al znam da cese


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites