6 brojeva na inst.tabli


Recommended Posts

Da li neko zna na modelu E 36 kada das polu kontakt i pritisnes dugme na instrument tabli za resetovanje kilometraze i on tada odradi proveru rada table i prikaze 6 brojeva jedan iza drugog. Da li neko zna sta koji znaci.Veliki pozdrav Leon :) 63

Link to post
Share on other sites

Nedje sam to nalazio na netu evo sad trazim al nikako ne mogu naci to bilo je na you tube :)

Da to bi trebalo ovako da izgleda e sad ne znam sto ovde radi dali preko racunara to radi ili,posto vidim da ne stiska dugme na instrumental tabli??

http://video.google.com/videoplay?docid=-6...h&plindex=1

A evo kako to treba da izgleda stvarno

http://video.google.com/videosearch?q=oo7pat :)

Link to post
Share on other sites

Ovde se vidi da nesto stiska na tabli,ali se ne vidi bas najbolje!Mozda ipak pomogne!

http://www.youtube.com/watch?v=kdDgvW2sdaM...feature=related

Koliko primjecujem ovo je na model e46?

Evo probah sad kod mene ali kad stisnem onaj dugmic nista se ne desava...

Link to post
Share on other sites

Takodje nisam imao mira pa sam kopao po internetu da nadjem sta znace oni brojevi 1-6.Pa sam nasao ovo

1 - Vehicle identification number 2 - Number for BMW internal use 3 - Wegdrehzahl (something to do with the rotations) of the odometer (K-number) 4 - Software version 5 - Hardware version 6 - Index of changes

a evo i link sa detaljnijim opisom:

http://member.rivernet.com.au/btaylor/BMWT...entTestE36.html

Link to post
Share on other sites

Ma ok, znam ali samo glasno razmisljam ;) Prvi broj ima 6 cifara a ceo VIN je mnogo duzi. Ne treba ti ceo ali na vecini sajtova treba da ukucas poslednjih 7 brojeva da bi dobio info o autu. Ja sam zajebancije radi ukucao cifre koje su izasle na klipu i dobio podatke za Bmw 2002 :D

Link to post
Share on other sites

Ja probao sinoc kod mene,nisam imao mira da sacekam do ujutru,sve pokazuje kao i na onom klipu za e36 'self chek'.E sada sta znace svi oni brojevi,nadam se da ce nas neko udostojiti odgovora! ;)

koji ti je model e36 325i? Imas li bord computer u njega?Kako meni nece nista da se desava kad stisnem ono dugmence,ja nemam OBC dal je zbog toga ili ?

Link to post
Share on other sites

Ma ok, znam ali samo glasno razmisljam :D Prvi broj ima 6 cifara a ceo VIN je mnogo duzi. Ne treba ti ceo ali na vecini sajtova treba da ukucas poslednjih 7 brojeva da bi dobio info o autu. Ja sam zajebancije radi ukucao cifre koje su izasle na klipu i dobio podatke za Bmw 2002 :D

Ma ko ce ga znati ;) !Nadam se da ce nas drug PREDSEDNIK prosvetliti i dati nam odgovor! :D

koji ti je model e36 325i? Imas li bord computer u njega?Kako meni nece nista da se desava kad stisnem ono dugmence,ja nemam OBC dal je zbog toga ili ?

Da,e36 92god!

Link to post
Share on other sites

E,sad nije bitno dali imaš board computer ili ne to će ti se pojaviti.I meni majstori govore da je ono prvo što se pojavi navodno pređena kilometraža koja je znatno veća nego trenutna pređena za nekih 100000km ;) .Sad kad bi nam stvarno rekao neko šta je sve to?

Link to post
Share on other sites

ta prva cifra nema veze sa tim sto ti majstori pricaju...tako su i meni prosipali price za to sve dok nisam svojim ocima vidjeo na tetkovom bmw-u isto tako blizu 400 000 a on ga novog kupio 91-ve i presao nesto smjesno sa njim...tako da to nema veze sa zivotom!

Link to post
Share on other sites

E j***m li ga meni se nista ne desasva kad stisnem onaj dugmic.... ;)

Pritisni dugme i držeći njega ključ okreni na prvi mogući položaj.Onda će ti se pojaviti poveća cifra.Pusti dugme on će sam da ide do 6.

Link to post
Share on other sites

Evo ja malocas probao i radi, na mom e36 `92g. jedino sto mi je jasno je da je cetvrti test broj od 5 cifara zadnjih 5 brojeva sasje. To mi se poklapa! Drugi mi je isti kako na klipu 00000 i ove druge nisam pamtio ali definitivno prvi nije predjena kilometraza. Neki PART NUMBER????

Sa onog dokumenta koji je Vlada325i postavio poklapaju se objasnjenja brojeva:

1st display: BMW PART NUMBER (6 digits)

2nd display: CODE NUMBER (5 digits) Internal Coding Plug #

3rd display: K NUMBER (4 digits)

4th display: CHASSIS NUMBER (5 digits) this is part of your VIN

5th display: SOFTWARE VERSION (3 digits)

6th display: REVISION INDEX (2 digits) Hardware #

Link to post
Share on other sites

Pritisni dugme i držeći njega ključ okreni na prvi mogući položaj.Onda će ti se pojaviti poveća cifra.Pusti dugme on će sam da ide do 6.

HeHe to je taj rad sad sam isao u garazu da probam opet i to je to... ;)

Link to post
Share on other sites

Radi se o modelu E36 320i coupe iz 1998 godine, bez borda. Imam servisnu uz njega i presao je 101000 km, a prvi broj je 363748 i posto sam presao oko 500 km sa autom, taj broj kao i ostali se nisu menjali. Pozdrav.

[Radi se o modelu E36 320i coupe iz 1998 godine, bez borda. Imam servisnu uz njega i presao je 101000 km, a prvi broj je 363748 i posto sam presao oko 500 km sa autom, taj broj kao i ostali se nisu menjali. Pozdrav.

Radi se o modelu 320 I coupe iz 1998. godine. Uz auto sam dobio i servisnu knjizicu po kojoj je auto presao 101000 km, a prva cifra koja se prikazuje na self check-u je 363748 i posto sam nakon prve provere presao oko 500 km, ta kao ni ostale cifre nisu se promenile. Pozdrav ljubiteljima bavaraca.

Link to post
Share on other sites