Recommended Posts

Koj bre S3 i koj 540? :rolleyes:

elem, ne znam sta je ovaj teo gore na ovom klipu, pre mi deluje kao da nekom pravi stetu na autu a ne da ga krade. U svakom slucaju za ukrasti BMW-je potrebno malo skupljeg alata od srafcigera i svi vi koji imate auto od 94god pa nadalje nema potrebe za zederom i ostalim zastitama jer BMW-je nemoguce upaliti bez kljuca.

Link to post
Share on other sites

Koj bre S3 i koj 540? :rolleyes:

elem, ne znam sta je ovaj teo gore na ovom klipu, pre mi deluje kao da nekom pravi stetu na autu a ne da ga krade. U svakom slucaju za ukrasti BMW-je potrebno malo skupljeg alata od srafcigera i svi vi koji imate auto od 94god pa nadalje nema potrebe za zederom i ostalim zastitama jer BMW-je nemoguce upaliti bez kljuca.

o cemu ti brate pricas,na snimku lepo vidis kako kradu tuarega,a6-tice i ostalo a ti pricas da je nemoguce ukrasti bmw-a od 94-tvrtog pa na gore.licno sam video dve Q7-dmice,kad radio u porscheu ada,dignute-otkupljene,obe upaljene na isti nacin kao i tuareg na snimku i mi posle pricamo o nekom kljucu.naravno da moze da se upali bmw bez kljuca.

najprostije resenje je da odseces +12v na obd-u i da tu zicu sakrijes negde,pa kad ti treba prikljucis.

Link to post
Share on other sites

ja pazario lavlju kandžu, pa sam koliko toliko obezbeđen, mada lično mislim da ako neko hoće baš tvoj auto i uzeće ga..... sećam se slučaja od pre par godina, kako su u budimpešti krali aute, imali su " pauka ", dva radnika sa sve uniformama i jednog maskiranog u pandura i išli po gradu i dizali ono što im se svidi, ne treba njih u zatvor, nego kada ih uhvate ruku na panj, sataru i paf! garantujem da bi se drastično smanjio broj krađa.....

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

interesuje me, po vasem misljenju koji je najbolji sistem za sprecavanje kradje automobila... vec duze vreme postavljam ovo pitanje medjutim dobijam razlicite odgovore, od toga da ne vredi davati pare na elektronske sisteme jer ih je sve moguce "razbiti", preko toga da pazim koji zeder uzimam, jer na trzistu postoje falsifikati..itd

...jedan clan foruma je pominjao nesto "milTilock" , pa ako neko zna da mi kaze sta je to?

i jos jedna stvar, igla u menjacu, da li vredi stavljati to?

hvala..

Link to post
Share on other sites

Mul-T-lock kao kombinacija igle u menjacu je debilozna stvar pogotovo na manuelnom. Stisnes kvacilo i odguras auto... Na automatiku je malo druga prica. Procesljaj malo po YouTube videces za koliko ga skidaju. Mnogi su poceli tu iglu da ugradjuju i u letvu volana, ali problem je onda sto se letva mnogo razbusuje jer igla nije tako tanka pa ne ostane mnogo mesa koje bi garantovalo da letva nece puci. Od toga bezi.

Alarmi takodje nisu nista spektakularno koji god da uzmes.

Istina je da kod nas trenutno i nema neceg sto bi sigurno zaustavilo nekoga ko hoce da ti ukrade auto. Po meni je najbolja solucija vise sistema koji obezbedjuju auto tako da sa svakim mora malo vise da se pomuci. Znaci i elektronsku i mehanicku zastitu. Od elektronske recimo zamena OBD konektora i jos neki prekidac, a mehanicka recimo zeder. E sad i zeder vise nije sto je bio, to jet ne prave ga isto, ne isplati se... Zeder iz 2003 godine i ovaj koji sad ugradjuju nemaju veze sa vezom. Primera radi ja sam se kod mene u kolima odlucio za Guardian. Ima isti princip kao zeder samo je finska brava i deluje mi ozbiljnije.

Inace ko kaze da BMW ne moze da se ukrade, grdno se vara jer se svi BMWi kradu i te kako. Meni su auto pri registraciji trazili da ide na proveru jer su tog meseca dva ukradena koja su imala isti zadnjih 6 cifara na broju motora. Posle su ustanovili da tih zadnjih 6 cifara govore kojii je model motora i dobio sam pismenu potvrdu. Znaci samo u Bg za mesec dana su ukradene dve trojke karavana sa istim motorom kao mojim. A da ne pricamo da karavana ima manje. Koliko je onda limuzina i kupea nestalo... Tako da to da BMW ne moze da se ukrade je samo mit...

Link to post
Share on other sites

Stavis lepo 2 ili 3 prekidaca,za koje samo ti znas i lepo isprekidas struju i upalice ga znas kad????Nema sanse da za kratko vreme pronadje 3 kom.

Mozes da prekines pumpu,alnaser,komp,dizne,bobinu,pobudu na tabli...............

Link to post
Share on other sites

Nije mit... moze da se ukrade sa dupim kljucem ili na trkaca, drugacije nikako. Poenta moje price je da BMW i Benz ne mozes da upalis bez kljuca i to je fakat. Znam o cemu pricam, nije rekla kazala. Drugo Mul-T-Lock je trenutno najjaca brava koja postoji na svetu. System bolji cak i od KESO. Na automaticima se stavlja na manjac a na manuelcima na volan. Inace Izraelska firma.

Sto se Guardian systema tice, brava koja se koristi nije Finska nego Svedska (ASSA ABLOY) i postoji alat za otkljucavanje iste !

Najbolja zastita od kradje je osiguranje. A ko nije u pogucnosti da ga placa, nece, ne moze onda je resenje mehanicka u kombinaciji sa elektronskom. Da ne ponavljam, djura je napisao sve.

Jednu stvar morate svi da znate. Koji god mehanicki system da stavite na auto a koji koristi kljuc, postoji alat za otvarane istog jer je fabrika koja pravi bravu duzna da obezbedi servis za istu.

Dakle, ne postoji brava koja ne moze da se otkljuca ili obije. Pitanje je samo vremena koliko operacija traje i cene koju ste spremini da platite za alat.

Ne sporim da je mozda ukradeno ne dva nego 22 BMW-a ali znam zasigurno da ni jedan od tih nije uradnjen alatom vec je ili upaljen kljucem ili otet na trkaca.

BMW i Benz jedini koriste Crypto Imobilizaciju sa Roling kodom i za probijanje takve zastite je potreban zesce skup alat. Oni koji kod nas kradu kola nece davati 15000e za alat da bi krali trojku karavana vec se takav alat kupuje da bi se uradio X5 ili X6.

Zasto bi neko krao auto od 5000e za koji na Kosovu ne moze da dobije vise od 2-3000 kad sa alatom od 1000e moze da radi VW i Audi i da uzme iste pare.

Link to post
Share on other sites

Evo jednog klipa iz 2007. Mada je ovo reklama opet je pitanje kakav ce Mul-T-Lock model tebi ugraditi. Ima brdo klipova ali mrzi me da sada trazim. U svakom slucaju i da ne mogu da ga obiju ne shvatam poentu stavljanja na manuelni menjac. Dok na letvi volana mi se cini ne bezbednim, cuo sam da je igla debela jer je konstruisana za menjac a ne volan.

Zverko daleko od toga da sam ja rekao da je Guardian ne zajebiv, samo mi se cinio ozbiljnijim od izvikanog zedera.

Takodje Stefane obrati paznju i na ovo sto je Zverko napisao

nije uradnjen alatom vec je ili upaljen kljucem ili otet na trkaca
i izbegavaj ostavljanje kljuca u autoperionici i slicnim mestima...
Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh, za sve ima alat pa tako i za MTL i postoji model za menjac a posebno za volan i/ili haubu. Ovo cime covek otvara vrata se zove Little Joe. Defend lock je smesan, lomac ga otvara kao kljuc. Guardian je bolji od zedera u toliko sto je brava na njemu kvalitetnija i ne moze da se desi da zaglavi i tome slicno. Za zeder postoji alat, bugari napravili, a za ABLOY pravi fabrika ali ga nema u slobodnoj prodaji. e sad, kada bi se taj Guardian omasovio kod nas u meri kao sto je zeder pitanje bi bilo dana kada bi alat za njega stigo ovde. tako da, za sada, extra mehanicka zastita + ja preporucujem neki pekidac na K liniju OBD-a. Naravno uvek i na prvom mestu MTL.

http://www.mul-t-lock.com/231.html?ItemId=3618

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

ma ni garaza nije osiguranje, obije se za sekund, a da ne pricamo ako odes da posetis drugaricu u kasne sate pa ga ostavis negde na parkingu... pfff.. moli Boga da nije zanimljiv auto :(

Link to post
Share on other sites

Ima i varijanta sa kamerama koje vise nisu ni skupe. Ali se bojim sve i da saznas ime i prezime lopova, u ovoj kriminalnoj drzavi mozes samo da najebes.

Kasko osiguranje su tako nastelovali da ti se vise isplati da platis otkup lopovima. Ali ajd osiguras se i od gomile drugih stvari, cukanja, sudara i slicnih stvari pa znas zasta placas :)

Link to post
Share on other sites

Prijatelj moj kupio novi dzip(nije bmw) za oko 20 000€ platio u kesu i kasko ga osigurao, posle nekoliko meseci imao udes, totalna steta. Kamion mu presao na njegovu stranu. Ovi iz osiguranja mu nudili smesnu cifru. Tako da ne znam koliko je i to dobro.

Link to post
Share on other sites

a sta mislite o gps u? znam jednog coveka koji je imao ugradjeno to u kolima,ukrali mu auto i on je odma ujutru otisao u policiju,nasli su ga za par sati :)

a sto se tice osiguranja,lopovi su ti oni stari,gledaju da ti sto vise para uzmu a da svoje dupe osiguraju -.-

Link to post
Share on other sites

Prijatelj moj kupio novi dzip(nije bmw) za oko 20 000€ platio u kesu i kasko ga osigurao, posle nekoliko meseci imao udes, totalna steta. Kamion mu presao na njegovu stranu. Ovi iz osiguranja mu nudili smesnu cifru. Tako da ne znam koliko je i to dobro.

Bas cudno,obicno dosad sto sam cuo ljudi su naplacivali vise od vrednosti auta,ja sam jednom platio stetu kad sam udario auto ispred sebe zbog ulubljenih vrata gepeka skoro kao ceo taj krs,verovatno se zbog prevara osiguranja sad drugacije isplacuje.

Link to post
Share on other sites