Problem sa grejanjem


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ima vise tipova grjanja na BMWu (proizvodzaci su Sofica francuska i Behr memacki) Spolja sve izgleda isto(konzola i komande) ali se ostalo (npr. sajle,slavine grejanja) se ne gadjaju!Moguce je (mozda) da kod jacih modela ima vise opcija!

Link to post
Share on other sites

Vrelo brate duva i gore i dole i u sredini. Kako ga namestim, mislim gde najjace da siba. Naravno dok je motor hladan onda je mlako, ali nakon 5min. banja.

U pitanju je E34 524TD.

E sad jbm li ga jel to samo kod mene ili sta vec, ali tako je.

i moj je E 34 ali u sredini duva hladno

šta da mu uradim :cray: :)

Link to post
Share on other sites

i moj je E 34 ali u sredini duva hladno

šta da mu uradim :cray: :)

Meni ista prica ko Misku, isto E34 ali duva hladno na sredini. Zagreje on brzo i kad duva u soferku ali ako moze da duva i napred toplo bilo bi extra. Iskreno mislim da je cudno da to nemoze.

Link to post
Share on other sites

kratko i jasno ..... ne mozete nista da uradite ...... taj srednji deo koji duva hladno ...... po objasnjenjima nekih ljudi sluzi kao " ubacivanje svezeg vazduha" ..... posto grejanje potice iz ne bas tako sveze okoline ....

Link to post
Share on other sites

kakav X file... i ja sam bio ubedjen da tu neshto ne shtima... nisam siguran ali chini mi se da mi je na e32 i tu duvalo toplo... mada, iskreno tamo sam zimi koristio onaj prekidac za brzo odledjivanje i odmagljivanje (na e34 to nema, postoji samo kombinacija koja je prikazana kao slichica pored poluga za ventilaciju) ali, chitajuchi sve ove odgovore, josh nisam naishao na neko malo logichnije obrazlozenje... bar meni

najlogichnije objashnjenje mi je da je to fabrika BMW uradila u kombinaciji sa firmama koje proizvode ona JET FRESH sranja za "mio-mirise" u kolima koja se kache na ventilaciju, pa da vrelina vazduha ne istopi celo djubre :) :cray: :)

Link to post
Share on other sites

kakav X file... i ja sam bio ubedjen da tu neshto ne shtima... nisam siguran ali chini mi se da mi je na e32 i tu duvalo toplo... mada, iskreno tamo sam zimi koristio onaj prekidac za brzo odledjivanje i odmagljivanje (na e34 to nema, postoji samo kombinacija koja je prikazana kao slichica pored poluga za ventilaciju) ali, chitajuchi sve ove odgovore, josh nisam naishao na neko malo logichnije obrazlozenje... bar meni

Kod mene na e30 duva toplo ali samo ako je grejanje na max. Cim ga smanjim makar za 2mm pocinje na sredini duvati hladno. Probajte to.

Link to post
Share on other sites

e34 duva vruce! Letos sam imao problem sve okrenuto da hladi bez klime a on noge greja u pm a gore normalno duva hladno kad ukjucim klimu sve ok kad isklucim klimu opet isto dole greje gore normalno.

Problem je bio u elekto ventilima ispod haube kod prikljucka za komp!!!

Link to post
Share on other sites

ja promenio te ventile komplet ali opet duva hladno na sredini

Link to post
Share on other sites

E jbg sad, kao sto rekoh duva vruce i na sredini, ako pustim ravnomerno svuda, onda isto i gore i dole i u sredini.

Zasto je kod mene to tako, nemam pojma. Tako je bilo od kada sam ga kupio.

Link to post
Share on other sites

Dakle definitivno E36 ne moze da duva toplo na sredini, ( izgleda logicno po slici i bojama!) ali cini mi se da sam na E 30 nekada mogao da pustim da greje na i sredini, koliko me secanje sluzi... cak sam siguran :)

Link to post
Share on other sites

Kod mene takodje radi tako , ali ako zatvorim difuzore koji duvaju u vetrobran i noge onda fura topli vazduh na srednjim difuzorima. Gornji i donji klizac skroz levo a srdednji skroz desno i radi odlicno. Duva onoliko koliko je zagrejan , znaci maksimalno ako je radna temperatura. Kad gornji i donji klizac pomerim u desno , temperatura koja ide sa difuzora direktno u kabinu sklizne malo dole ali je i tada ok . Neznam zsto je tako , ali samo tako radi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ljudi smrzo sam se neki dan od HN do PG, isao sam sa Compact-om, i grijanje mi nikako ne radi, samo hladni vazduh fura gdje god da ga usmjerim, bilo u noge, soferku ili kabinu... dok mi na coupe-a ubija kako grije, kao da sam vatru nalozio...

znaci niko ne zna kako se rjesava taj problem?? probao sam klimu da upalim i opet nece...

Link to post
Share on other sites

to shto se tebi deshava su obichno simptomi kada nema dovoljno vode.

mada, moze da se desi da negde postoji "vazdushni chep", neko crevo da je zapusheno ili da ti ne rade motorichi za otvaranje cirqlacije vode u kabinu.

p.c. ako je ovo prvo, auto ne bi smeo da vozish uopshte, iako ti kazaljka za temperaturu stoji na polovini

BMW hoche nekad i da qva a da to ne pokazuje kazaljka

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

uglavnom na svim modelima na sredini,a na nekim i sa strane duva hladan vazuh. kada otvorite klapne se spushtaju i onda on kroz sredinu ubacuje vazduh koji je spolja. to najbolje mozete da se uverite kada stignete neki kamion ili autobus koji dimi tada ce sav taj dim zavrshiti u kabini kod vas :)

Veruj mi da je sve ispravno. kada bi ti na nogama ili na staklima duvao hladno e onda postoji veeeeelika mogucnost da ti u motoru pravi vazdushne chepove koje ne samo da ne dozvoljavaju da se grejesh vec nisu dobri ni za motor.

pozdrav!

Link to post
Share on other sites

e ne znam, meni svugdje duva hladno gdje god da okrenem... vode u sistemu ima dovoljno, radna temperatura normalno stoji na sredinu....

Pazi! Ako ti je radna temperatura dobra znaci da ti termostat u motoru funkcionise sasvim OK.Prema tome ili elektroventil za otvaranje rdijatora ili zacepljen protok prema radijatoru! B)

Link to post
Share on other sites
  • 11 years later...